Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Avustralya'daki ilk yarışında lastiğinin patlamasının aklında sor

dadaş34

Administrator
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 2016 Dünya Supersport Şampiyonası'nın Avustralya'daki ilk yarışını, bitime 3 tur kala arka tekerinin patlamasının ardından tamamlayamamasıyla ilgili, aklında soru işaretleri olduğunu söyledi.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Kenan Sofuoğlu, "Lastik sorununu daha önce hiç yaşamamışken, yarış içinde bu durumun olması, aklımda soru işaretleri bıraktı" dedi.

Avustralya’da yaptıkları tüm testlerde, yarış simülasyonlarında ve sıralama yarışında elde ettikleri derecelerle, birinciliği adeta ceplerinde gördüklerini anlatan Sofuoğlu, beklenmedik şekilde lastik patlaması sorunuyla karşılaştıklarını dile getirerek, şunları söyledi:

"İlk turdan itibaren lastiklerde bir sorun olduğunu hissettim. Çok zorlanmaya başladım. Lastikler aşırı derecede kayıyordu ki tur derecelerim de zaten iki saniyenin üzerinde yavaştı. Büyük bir sıkıntı ile idare etmeye çalıştım. Buna rağmen liderliği aldım. Lastik sorunum her geçen tur daha fazlalaştı. Motorumdaki vibrasyondan bunu hissettim ve en sonunda viraj çıkışında lastik patladı ve yarış dışı kaldım."

Beklenmedik şekilde yarış dışında kalmasının moralini bozduğunu belirten Sofuoğlu, "Her şeyi dört dörtlük yapmaya çalışıyorsunuz ve hiç ummadığınız, normal olmayan bir şekilde lastiğin patlaması, beni şaşırtan, moralimi bozan bir şey oldu" ifadelerini kullandı.

herşeye rağmen kendisinin destekçisi ve duacısıyız ...ülkemizi en iyi şekilde temsil eden kenan sofuoğlu motorsporları ıcınde ülkemize kattığı değerler cok önemli..belki bu yarışı kaybetmiştir ama herzmn gönlümüzün ve türkiyemizin şampiyonudur...rabbim daima yardımcısı olsun...

canı sağolsun,bugune kadar ne yarıslar kazandı her zaman arkasındayız milli gururumuz Allah kaza bela vermesın

Allah sofumuza saglik versin her türlü yeriz onlari icinden gecer KENANIM herkesin

Burda Bitmez..

Geri
Üst Alt