Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

midd bas yerine tavsiye

kapılarda 1 hoparlör ve 1 tweeter yeri var,bunda ise kapı başına 2 hoparlör ve 1 tweeter var.yani kapıya da panzot yapmalısın bozmadan koyamazsın,ayrıca dediğim gibi arkaya koycağın açılı panzot ile alıcağın sesi kapılardan alamazsın.disrübütörleri vs nerede var inan hiç fikrim yok fakat benim tesisatçım getirtiyo bunları,artık nere ile bağlantısı var çokda sormadım dinledikten sonra:)

kapılarda 1 hoparlör ve 1 tweeter yeri var,bunda ise kapı başına 2 hoparlör ve 1 tweeter var.yani kapıya da panzot yapmalısın bozmadan koyamazsın,ayrıca dediğim gibi arkaya koycağın açılı panzot ile alıcağın sesi kapılardan alamazsın.disrübütörleri vs nerede var inan hiç fikrim yok fakat benim tesisatçım getirtiyo bunları,artık nere ile bağlantısı var çokda sormadım dinledikten sonra:)
bi sorsana tesisatcına kapılara takabilcegimiz ne tavsiye eder bize yine bu marka olursa hangi modelini tavsiye eder getirebilirmi

bi sorsana tesisatcına kapılara takabilcegimiz ne tavsiye eder bize yine bu marka olursa hangi modelini tavsiye eder getirebilirmi
kapılarda kararlıysan focalin üst seri mid takımlarına bak,fakat tekrar söylüyorum arkadaki gibi ötmeyecek..ayrıca massive ve morel de aklında bulunsun,midlerde iyi markalar.

resimdeki aracın ön direklere yapılan component pandizotlarından nasıl temin edebilirim

biraz müdahale etmeliyim senelerce sahne işi yapan bir insan olarak ..
bir konsere gittiniz güzel birde duruyorsunun bu da tahmini sahneyi ortalayın ve ordan 10-15 sıra kadar geriye gidin orda ayakta durun yada oturun..
müziği dinlemeye başlayın..
birde aynı yerde oturyorsunuz..ama ses sistemcisi basları sizin oturduğunuz yerin yani izleyiclerin bittiği diyelim o da 30 uncu sıra olsun basları oraya koymuş..
ve bir de müziği böyle dinleyin..
işte bagajda bas budur..
araba zaten fiziken bu stereo sesi almak için çok uygun bir mekan değildir ama buna yakın ses almak arzusudur amaç..
bagajda bas ile bu olmaz.
streoda sesi yanlardan almadığımız için yakılara konan bas da o verimi veremeyecektir..
açıkçası arabanın içine bası doğru yerleştirme şansı nerdeyse azdır.
markalar denemeler yapıyorlar koltuk altı bas gbi kendinden amfili baslar var.. ama onlar da malesef plastik kutular içindeler.
söyleyeceğim şey araçlarda genelde zordur..eğer tek bas olacaksa bunu araçta taybin bulunduğu konsule yerleştimeliyiz ki ses orda bir bütünlük yapsın..
ses de sinyal, frekans, ve delay(geçikme) önemlidir
sinyal tek olmalı.
frekans ayrı ayrı crosoverlar ile lezzet vermez
delay'ı (gecikmeyi) en basiti aynı uzunlukta döşenmiş kablolarla elde edebiliriz

teypden çıkış
ekolayzer'a girişi left right ve ordan çıkış
crossover'a giriş ordan çıkış left ve right olarak
right 3 yollu çıkar tiz mid ve bas ayrı amfiler frekansları ayarlanarak
left 3 yollu çıkar tiz mid ve bas ayrı amfiler frekansları ayalanarak.
ve bunları yerleştirme.
araçta bunu yerleştirmek konserdeki gibi olamaz fiziki yapı buna uygun değildir..
buna en yakınını elde etmek lazımdır yada bunu elde etmeye çalışmak lazımdır
bagajda bas ile bu malesef olamaz

gelelim camdaki(resim) hoparlörlere ibrahim
dediğim gibi arabanın fiziki yapısı bazı şeylere engeldir..
bunlardan birisi de camdır..
cam, aynı, su yansıtıcı özelliğe sahiptirler ve yankıya sebep olurlar
cam'a konan hoparlörler cama doğru yerleştirilmemelidir. yankı yapar. arabanın camları kapalı olduğunda o ses camlar arasında git gel yapmaya başlar ki bu da eko dur. aynı sesi bir iki kere duyma durumu öz konusudur.
ama gene kapılara konan hoparlörlerden amaç olarak güzeldir.
kapıların avantajı ise ses koltuklara yada insanlara çarptığı için yankıyı keser.
en önemli husus işe yalıtım..aracın ses için gerçekten çok iyi yalıtılması gerekmekte..bu da maliyette kimsenin göze almak istemediği bir şey sebebi ise..aracı satarken yalıtımın beraber gitmesi..
araca ses yaparken bunlar göz önünde bulundurulursa en temiz sesi alma şansı olur.

şimdi ama bu araç konser değilki diyenleri duyar gibiyim.
ben de şöyle diyeyim.
brithney, enrice, pitbull, shakira aracına mı gelip şarkı söylüyorlar yoksa kurulan bir sahne de mi şarkı söylüyorlar
teşekkür ederim

Merhabalar konuyu yeni gördüm tecrübelerime dayanarak size şunları önerebilirim öncelikle jbl bence satın gitsin
anladığım kadarı ile size kapıları camları kasmayan kaliteli derin bass gerkiyor
1-Eğer ana üniteyi değiştirecekseniz sub çıkışı olan bir cd çalar olsun (4,7volt verenler baya iyi diye hatırlıyorum)
2-Mid bass olarak başta focal sonra alpine öneririm
3-Anfi olarak çift anfi yapmayacaksanız DLS A5 Thr Big Tree (üç kanal bass a 1 ohm de 780 net rms veriyor kullandım)
Eğer pahalı geliyorsa audison srx3 yeni model (üç kanal bass a 2 ohm de 380 net rms veriyor diye hatırlıyorum)
4-Çift anfi yapacaksanız yine bu markaların bass ve mid anfisini öneririm...
5-Kablo tesisatınız kesinlikle 1. sınıf olmalı (ben audison öneririm)
6-Sistemin gücüne göre 1 veya 2 farad capasitör şart (stinger, vibe, audison)
7-Bass olarak en başta focal kx40 portlu kabin pahalı gelirse alpine x serisi bu basslar derin vurur camlar kapalı iken cızırtı yapmaz dışarıya sadece bass verir...
bu arada focal bass düşünürseniz dls anfiyi öneririrm ohm lerin uygun olması lazım bass ile anfide...

Merhabalar konuyu yeni gördüm tecrübelerime dayanarak size şunları önerebilirim öncelikle jbl bence satın gitsin
anladığım kadarı ile size kapıları camları kasmayan kaliteli derin bass gerkiyor
1-Eğer ana üniteyi değiştirecekseniz sub çıkışı olan bir cd çalar olsun (4,7volt verenler baya iyi diye hatırlıyorum)
2-Mid bass olarak başta focal sonra alpine öneririm
3-Anfi olarak çift anfi yapmayacaksanız DLS A5 Thr Big Tree (üç kanal bass a 1 ohm de 780 net rms veriyor kullandım)
Eğer pahalı geliyorsa audison srx3 yeni model (üç kanal bass a 2 ohm de 380 net rms veriyor diye hatırlıyorum)
4-Çift anfi yapacaksanız yine bu markaların bass ve mid anfisini öneririm...
5-Kablo tesisatınız kesinlikle 1. sınıf olmalı (ben audison öneririm)
6-Sistemin gücüne göre 1 veya 2 farad capasitör şart (stinger, vibe, audison)
7-Bass olarak en başta focal kx40 portlu kabin pahalı gelirse alpine x serisi bu basslar derin vurur camlar kapalı iken cızırtı yapmaz dışarıya sadece bass verir...
bu arada focal bass düşünürseniz dls anfiyi öneririrm ohm lerin uygun olması lazım bass ile anfide...

bilgileriniz için teşekkür ederim yazdıklarınızın bi kısmını aldım ama bass işini erteledim biraz çünkü param kalmadı aldıklarımı size yazayım
2 takım focal 165krx3
amfi focal fps 4160
kablolarda yanında geldi,,, ana üniteye gelince pionner f900bt düşünüom şu anda necvox kullanıom ama ses konusunda necvox pionner kadar özellikli degil
subwoofer ve amfisine gelince audison yada focal düşünüom

Geri
Üst Alt