Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

mert abi ve diğer dostlar aracım 22 binde ne yapayım???

zamanın varsa bas git valla gökhan. hem gezmiş olursun.

1 yıl yada 10bin km dediklerine göre vardır bir bildikleri ben hiç 4aydan fazla sürmediği için 10bin km yi aşmam bu durumda ne yapmak gerekir onuda düşünmedim ama sen bence şimdi bakımı yaptır bidahada 10bin kmyi 1 yıl olmadan doldur derim:)

Gökhanım senin garanti ile devamlı işlerin olabiliyor :D iş bu sebeple bir sene dolduysa gitmek durumundasın maalesef km dolmasada. Zira eğer gitmezsen Doğuş un eline koz verirsin ve olabilecek garanti taleblerinde 1-0 önde başlarlar maça. Bunun dışında untmayın ki araç km yapmamış dahi olsa yağ ve otomobil üreticileri kullanılan yağın viskositesi için bir sene ömür biçiyorlar. İş bu sebeple benim aracım km yapmadı mantığını gütmeyin arkadaşlar. Yani ne oluyor Gökhan eğer garanti ile artık uğraşmayacağım diyorsan 1.6 motorlar için 10/40W 1,4 tsi motorlar içinde 0/30W olmak kaydı ile bakımını muhakkak bir diagnos test cihazı bulunan herhangi bir servisede yaptırabilirsin. Unutmayalım ki test cihazı olmayan yerlerde yapılan bakımlarda araçlarınızın motor ayarları ve adaptasyonları yapılamadığından araçlarınızın bakımı tam olarak yapılmış sayılmayacak ve benzin yakışı başta olmak üzere bir çok sıkıntınıza bir çözüm bulamamış olacaksınız.

Gökhanım senin garanti ile devamlı işlerin olabiliyor :D iş bu sebeple bir sene dolduysa gitmek durumundasın maalesef km dolmasada. Zira eğer gitmezsen Doğuş un eline koz verirsin ve olabilecek garanti taleblerinde 1-0 önde başlarlar maça. Bunun dışında untmayın ki araç km yapmamış dahi olsa yağ ve otomobil üreticileri kullanılan yağın viskositesi için bir sene ömür biçiyorlar. İş bu sebeple benim aracım km yapmadı mantığını gütmeyin arkadaşlar. Yani ne oluyor Gökhan eğer garanti ile artık uğraşmayacağım diyorsan 1.6 motorlar için 10/40W 1,4 tsi motorlar içinde 0/30W olmak kaydı ile bakımını muhakkak bir diagnos test cihazı bulunan herhangi bir servisede yaptırabilirsin. Unutmayalım ki test cihazı olmayan yerlerde yapılan bakımlarda araçlarınızın motor ayarları ve adaptasyonları yapılamadığından araçlarınızın bakımı tam olarak yapılmış sayılmayacak ve benzin yakışı başta olmak üzere bir çok sıkıntınıza bir çözüm bulamamış olacaksınız.

mert abi ben aslında bakımı 15 bini dolunca gidip yine serviste düşünüyorum dışarıda asla düşünmem çünkü sorun olabileceğini düşünüyorum...1 ay sonra garanti falan da bitiyor ama sanırım giderim garanti bitmeden son son mert abi benim sürücü tarafı kemer tokası takılı iken kemer sallanınca gıc gıc ses çıkıyor tokanın içinden garantiden değişirmi acaba öteki tarafınki değişmişti ama...

Benim arabam 5binde 2 ay sonra 1 sene olacak alalı yaptırmazsam ben yaptırmam:) 1 sene doluyo mecbur yaptıracam servis sıkıntım yok çok şükür.

Gökhan buradan elbette bir şey söylemem biraz zor ama neticede senin zedeleyebileceğin bir şey değilse kuvvetle muhtemel değişir diye düşünüyorum. Sende bu arada bir tüketici gazetesi koyarsın aracın yolcu koltuğuna :D unutmuş gibi daha hızlı olur işlemler :D

Km yapmıssın abi 2000-3000 km yapmıs isen bin derdim ancak bakıma girse iyi olur ancak devam edebilirsin birkaç bin km diye düşünüyorum

Yağ 1 senede özelliğini kaybedebilir bence değişirsen arabanı daha rahat kullanırsın ben olsam bakımını yaptırırdım ne olursa olsun..

Geri
Üst Alt