Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

merkezi kilitleme hakkında

SeFfAh

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar

araçlarımızın bilindiği üzere merkezi kilitleme sistemi mecvut , daha önceden denemiş olduğum herkez biliyordur aracı kilitlemeden belli bir süre sonra arac kendi kendine kapıları kilitlemekde , iş yerine bugun aracımla gelim dedim otoparkımıza aracı bıraktım tabiki kapıları kilitlemeden :) nasılsa kendi kitliycek diyerek az önce bir bakkala gidip birşeyler alim dedim ve aracımın başına gittim otamatik açmim bakim kapılar kilitlenmişmi diyerek kapı kolundan açmayı denedim ve hüsran :) arabanın kapıları açık kiletleme olmamış daha öncesinde defalarca deneyip kapıları kilitlediğine şahit oldum her neyse bakkala gittim geldim arabayı bıraktım , aracın başında bekliyorum otomatik kilitlemeyip aracı kendi kilitlemesini ama 15dkya varan bir süre bekleyip aracı kitlemediğini gördüm

acaba bir sorun mu var neden otomatik kitlemez arabayı , önceden kendi kendine yapılan kilitleme şuan yapmıyor

fikri olan varmı acaba

Anahtar yakınlarındayken kilitliyor diye biiiyrm anahtarın yakınindaykende kitlemesinide saçma buluyorm

:) Onada dilim döndüğünce ben bi cevap vereyim.. Başıma geldiği için :))

Madde madde yazayımda sonra benım gibi sıkıntı yasamayın..

1-) Eğer anahtarınızın düğmesine basıp kapınızı acarsanır.. Ve kontaga anahtarı takıp kontagı acarsanız ve tekrar anahtarı cıkartıp aractan ınersenız o kapılar kılıtlenmez.. :))

2-) Yıne aynı sekılde aracı kumandadan acıp.. Anahtarı kontaga takıp (kontak acılmadan) kapıyı kapatıp cıkarsanız.. Yedek anahtarınızda yoksa :) Geçmiş olsun..

3-) Aynı sekılde kumandadan acıp kontaga anahtar sokmazsanız kapıları kapatınca yıne kılıtler..

Sonuc olarak aracı kumandadan acıp kontagı acarsanız araç kilitlenmiyor!! Sadece arac hareket edince otomatık kılıtlenıyor..

Fakat arac nasılsa kılıtlenmıyor dıyıp kontagı calıstırmadan anahtarı aracın ıcınde bırakıp kapıyı kaptırsanız ve yedek anahtarınız yoksa benım gıbı :)) Çilingir cagırıp zor bir yöntemle anahtarınızı alabilirsiniz...

Denenmiştir.. Yinede siz kendınız deneyın :))

Aracınızı once kılıtleyın sonra acın kontaga anahtarı takmayın kapıyı kapatın 2 3 dakka ıcınde kapılarınız kılıtlenecektır..

Fakat anahtarı kontaga takarsan o kapı sabah kadar kılıtlenmez.. Kılıtlı bır arac anahtarla acılıp kontak acılınca malesef otomatık olarak kılıtlemıyor kapılarını... :))

cok karıstı ama anlasıldı sanırım :))

:) Onada dilim döndüğünce ben bi cevap vereyim.. Başıma geldiği için :))

Madde madde yazayımda sonra benım gibi sıkıntı yasamayın..

1-) Eğer anahtarınızın düğmesine basıp kapınızı acarsanır.. Ve kontaga anahtarı takıp kontagı acarsanız ve tekrar anahtarı cıkartıp aractan ınersenız o kapılar kılıtlenmez.. :))

2-) Yıne aynı sekılde aracı kumandadan acıp.. Anahtarı kontaga takıp (kontak acılmadan) kapıyı kapatıp cıkarsanız.. Yedek anahtarınızda yoksa :) Geçmiş olsun..

3-) Aynı sekılde kumandadan acıp kontaga anahtar sokmazsanız kapıları kapatınca yıne kılıtler..

Sonuc olarak aracı kumandadan acıp kontagı acarsanız araç kilitlenmiyor!! Sadece arac hareket edince otomatık kılıtlenıyor..

Fakat arac nasılsa kılıtlenmıyor dıyıp kontagı calıstırmadan anahtarı aracın ıcınde bırakıp kapıyı kaptırsanız ve yedek anahtarınız yoksa benım gıbı :)) Çilingir cagırıp zor bir yöntemle anahtarınızı alabilirsiniz...

Denenmiştir.. Yinede siz kendınız deneyın :))

Aracınızı once kılıtleyın sonra acın kontaga anahtarı takmayın kapıyı kapatın 2 3 dakka ıcınde kapılarınız kılıtlenecektır..

Fakat anahtarı kontaga takarsan o kapı sabah kadar kılıtlenmez.. Kılıtlı bır arac anahtarla acılıp kontak acılınca malesef otomatık olarak kılıtlemıyor kapılarını... :))

cok karıstı ama anlasıldı sanırım :))

Paylaşım için teşekkürler, çok faydalı oldu. :tşk:

Sedat arkadaşım güzel açıklamış. Kapıların otomatik kilitlenmesi sadece kapıları anahtarla açıp araca dokunmazsanız (kapıları açmaz, içine binmez, kontağı çevirmez vs.) belli bir zaman sonra gerçekleşir. Bunun nedeni de kapıları açılan araca binmez ve o şekilde unutursanız diye...

Eğer sizin dediğiniz şekilde olsaydı, anahtar içeride kaldığında büyük sorun olurdu :)

Sedat arkadaşım güzel açıklamış. Kapıların otomatik kilitlenmesi sadece kapıları anahtarla açıp araca dokunmazsanız (kapıları açmaz, içine binmez, kontağı çevirmez vs.) belli bir zaman sonra gerçekleşir. Bunun nedeni de kapıları açılan araca binmez ve o şekilde unutursanız diye...

Eğer sizin dediğiniz şekilde olsaydı, anahtar içeride kaldığında büyük sorun olurdu :)

EKLEME YAPIYIM DA SONRA SORUMLU OLMAYAYIM :)

kapıları acılan arac kılıtlenmez demıssınız.. benım bıldıgım kılıtlenır.. aman dıkkkat.. sadece kontagı actıgınızda o arac kılıtlenmez.. kontak acmassanız her sekılde arac kılıtlenır.. dıkkat edın derım.. basıma geldı.. Araba yıkarken..Kapıları actım :) aracı garajdan cıkarmak ıcın anahtarı kontaga taktım tam cevırecekken o ara evden birsey alayım dedım ve cıktım aractan geri geldım birde baktım :) anahtarlar kontakta takılı fakat kontak acık degıl :) kapılarım kaput olmus :) anahtarcıya gıttım kapının arasına bır POMPA yerlestırıp kapıyı az bırsey araladı ve uzun bır telle kontakta kı anahtarı cekıp aldık.. Eger kontagı cevırmıs olsam kılıtlenmemiş olacaktı kapılarım..

arkadaşlar benim sorduğum ile sizlerin yanıt verdiğiniz farklı olsa gerek , daha önceden olan birşey şuan olmuyor , hep aracımı otamatik açıyorum anahtarla açmıyorum , öncesinde aracımı park ettiğimde 1-2dk beklediğimde arac dışında tabiki otomatik arac kapıları kitliyordu , şimdi kilitlemez duruma geldi

tek sorun aracı kullandığımda sonrasında aracımı park ettiğimde kapılarımı benim kilitlemeyip bekleyip otamatik kitlenmesi

anlatılanlarla benim bahsetmeye çalıştığım şey farklı bir durum

arkadaşlar benim sorduğum ile sizlerin yanıt verdiğiniz farklı olsa gerek , daha önceden olan birşey şuan olmuyor , hep aracımı otamatik açıyorum anahtarla açmıyorum , öncesinde aracımı park ettiğimde 1-2dk beklediğimde arac dışında tabiki otomatik arac kapıları kitliyordu , şimdi kilitlemez duruma geldi

tek sorun aracı kullandığımda sonrasında aracımı park ettiğimde kapılarımı benim kilitlemeyip bekleyip otamatik kitlenmesi

anlatılanlarla benim bahsetmeye çalıştığım şey farklı bir durum

:) kendin diyorsun aracı kullanıp park ettikten sonra kapılarım kendı kıtlenmıyor dıye.. bende aynı seyı dedım aracı kullandıktan sonra (kontagı actıktan sonra yanı) park halındeyken o aracın kapıları ömür boyu kendı kendıne kıltlenmez.. Sen aracı kullan park et sonra kapıları kendın kılıtle.. Sonra tekrar ac kumandadan kontagını acma ve bekle kapıların kılıtlenır.. Kontagı acarsan yerınden hareket etmesende yıne kılıtlenmez... Umarım anlatabıldım.. Yada ben senın aractan ne ıstedıgını hala anlamadım :)) Ben anladıgım kadarıyla cevap vermeye calıstım umarım faydalı oldum bu konuda daha fazla bılgım yok :) beni aştı..

Geri
Üst Alt