Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

merkezi kilit kafasına göre takılıyor

amcamlar

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar arabayı kumandayla açtıktan sonra kapısını açıyorum. Ama açmamışım gibi merkezi kilit devreye giriyor.Kapılar kapanıyor. Bunu son bir kaç gündür daha sık yapmaya başladı. Kapıların sigortası felan varmıdır. Niye keyfine göre davranıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 2079

kapıyı düğme ile açtıktan sonra şayet kapıyı belli bi süre açmazsanız otomatik tekrar kitler bunun dışında bir olay ise swich yada merkesi kilit arızası olabilir

eger kapı acıldıgında kapı içindeki ışık yanmıyorsa bu kasalarda sık görülen bendede olan problem kapı sensörün arızalanmış kapıyı açtığını algılamadığı için geri kilitliyor

Kapı içindeki ışık dediğin kapı gövdesindeki veya alarm ışığı ise onlarda problem yok. Mesela park lambalarını yaktığında kapıyı açtığın zaman araba ışıklar açık diye ikaz verir ya. Oda doğal olarak kapının açık olup olmağını bilmediği için bazen ikaz veriyor bazen vermiyor. Bu swich arabanın neresinde bulunur. Pahalımıdır. Yada bir yerde temassızlık mı var acaba.

yok alarm ışığı değil kapının alt iç kısmındaki kırmızı dikdörtgen lamba o yanıyorsa ve lambala acıkken ikaz veriyorsa sensörde sorun yok zaten
swich diye birşey yok malesef elektronik bir sensör var servis komple kilidi değiştirmek istiyor ama tamir eden elektronikçiler varmış bende yaptıramadım hala

O dikdörtgen ışık normal görevini yapıyor. Kapı açıkken yanıyor kapıyı kapatınca sönüyor. Normalde kumandayla kapıyı açınca eğer el ile açmazsan 25 sn sonra kapıyı tekrar kilitler. Ben arabanın içine binsemde 25 sn sonra kapıyı kilitliyor. Bunu her zaman yapmıyor. Benim tahminim bir yerde temassızlık var.

O dikdörtgen ışık normal görevini yapıyor. Kapı açıkken yanıyor kapıyı kapatınca sönüyor. Normalde kumandayla kapıyı açınca eğer el ile açmazsan 25 sn sonra kapıyı tekrar kilitler. Ben arabanın içine binsemde 25 sn sonra kapıyı kilitliyor. Bunu her zaman yapmıyor. Benim tahminim bir yerde temassızlık var.

muhtemelen temassızlık var çözüm olarak şimdilik 25 sn içinde anahtarı kontağa takıp çevir o zaman kilitlemiyor ben 1 senedir böyle kullanıyorum :eek:

:) galiba bende öyle kullanacam. İnşallah anahtarı içerde unutmam.

Merhaba arkadaşlar, sevgili toledo sahipleri :) Benim aracımda da aynı sorun var. Kumanda ile merkezi kilidi açıyorum. Fakat kapıları açsamda, açmasam da 30sn içinde tekrar araç kilitleniyor. Ön kapılar açıkken de kilitlenebiliyor, sorun olmuyor. Ama arka kapılar açıkken, kapılar kilitlendiğinde alarm devreye girdiğinde, alarm çalmaya başlıyor. Nasıl düzeltilecek bu bilmiyorum. Yabancı sitelerde kapı kilitlerindeki lehimlerin çatlaması ve temassızlık sonucu bu durumun ortaya çıktığını görmüştüm okumuştum. Sanırım haklılar...

kapıyı açtıktan sonra da tekrar kitliyosa kapının açıldığının farkında değil muhtemelen o zaman araba..farklı kapılarla deneyip belki sorun sadece sürücü kapısında vs. olduğunu anlama şansınız olabilir.. :)

Geri
Üst Alt