Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Merhaba mk2 fr ımı aldım arkadaşlar tecrübelerinize ihtiyacım var

Pantergkhn

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar öncelikle iyi bayramlar ben yaklaşık 4 ay önce mk3 fr siparişi vermiştim bana 3 defa söylenilen tarihte araç gelmediği için vazgeçtim almaktan geçen hafta gittim mk2 fr aldım beyaz renk benim bugüne kadar bütün araçlarım honda civic ti kasa eskiyince satıyordum yenisini alıyordum o da eskiyince yine satıp yenisini alıyordum ilk defa turbo araç aldım yıllardır hoşuma giden mk2 fr kasa tabiki cavası oldu sizden ricam ben bu araca yabancıyım bana tavsiye edebileceğiniz birşey varmı bu araçla ilgili sizler yıllarınızı verdiniz bu araçlara sizin tecrübelerinizden faydalanmak benim için çok mükemmel olur şimdiden teşekürler

Neyi merak ediyorsunuz sorarsanız yardımcı olabilirim...
Mesela araç rölantideyken gaz veriyorum devir 4 bine yaklaştığında moorun sesi değişiyor başka bir ses devreye giriyor bu turbonun sesi mi? Eğer turbo sesiyle bu şekilde olması normalmi? Birde aracı ilk aldığım gün bp den yakıt aldım aynı günün gecesinde aracı kullanırken denemek için biraz performanslı kullandım devir neredeyse 5 bine yaklaştı sonra eve dönerken motor arıza ışığı yandı bir gün sonra aldığım yere götürdüm elektrikçiye götürdüler aracı yakıttan yandığını söylediler bu doğrumudur yoksa beni mi kandırdılar çünkü yıllarca atmosferik araç kullandım böyle birşeyle hiç karşılaşmadım ben

4 bin devirde araç hareket halinde değilken kesici devreye girer motoru korumak için daha fazla devir artmaz.5 bin devir değil 6500 devir tam çevirir tsi motor.Ancak böyle kullanmanın pek yararı yoktur.Mümkün oldukça en fazla torkunu verdiği 1500 dv den itibaren 2 bin dv gibi vites değişiriz.Yakıt ve motor sağlığı açısından.Motor ikaz lambası ise çeşitli nedenlerden dolayı yanabilir.Körlü yakıt olabilir.Eğer söndüyse muhtemelen ondandır.Motor beynine arıza kaydı yapılmıştır.vagcom dan okutup bakın...

Geri
Üst Alt