Merc'in Kırmızı Işık Çözümü.. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Merc'in Kırmızı Işık Çözümü..

Konu, 'Dünyadan Haberler' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

 1. YCO

  YCO SCW Üyesi

  22.341
  79
  48
  [​IMG]

  Sadece caddelerdeki sinyalizasyon işaretlerine uyulmamasından kaynaklanan kazalarda her yıl binlerce kişi hayatını kaybediyor. Mercedes'in üzerinde çalıştığı yeni bir teknoloji bu sebepten meydana gelen kazaları ortadan kaldırmayı, ya da en azından azaltmayı hedefliyor. Mercedes-Benz'de görevli bilim adamları trafik işaretleri ile araç arasında yeni bir iletişim yöntemi kullanmayı denediler ve ilk testler büyük başarıya ulaştı.

  Sistem, aracın alıcılarının trafik ışığının yaydığı sinyalleri toplaması üzerine kurulu. Trafik lambası, ışığın yanı sıra araçlara ışığın rengini de bir sinyal olarak gönderiyor. Sinyali alan araç, trafik lambasına olan mesafeyi ve aracın hızını hesaplayarak sürücünün frene basması gereken son noktayı buluyor ve bu noktada eğer sürücü hala frene basmamışsa, kontrolü ele alarak fren yapıyor.

  Fakat bu çalışmaların henüz sonuçlanmadığını söylemek zorundayız. Mercedes-Benz yetkilileri bu yöntemin kendi araçlarında kullanılabilir olmasına çok az kaldığını söylüyorlar. Buna rağmen yöntemin satışa sunulan araçlara uygulanmayı başlamasının önünde hala 5 ila 10 yıllık bir süre olduğunu da ekliyorlar.
   
 2. HaKo

  HaKo Misafir

  yakında yemek yapan araç bile yapıcaklar
   
 3. schumi

  schumi SCW Üyesi

  8.181
  1.218
  113
  Güzel bi olay..merco ileride yapacaktır bunu...
   
 4. ZGR

  ZGR SCW Üyesi

  14.936
  524
  113
  merco bu yapar:D
   
 5. mfb

  mfb SCW Üyesi

  1.332
  6
  38
  ben bunu düşünmüştüm :)
   
 6. skymz

  skymz SCW Üyesi

  1.545
  349
  83
  Bilim kurgu filmleri yavaş yavaş gerçeklerşiyor,buna şaşırmam her geçen gün teknoloji kendini aşıyor..
   
 7. Floydian

  Floydian SCW Üyesi

  1.979
  63
  48
  Volvo ve Mercedes güvenlik teknolojilerinde hep öncü oldular. Bu gidişlede olmaya devam edecekler. Örn: Volvo modern emniyet kemerini, Benz ABS yi bulan...
   

Sayfayı Paylaş