• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Mercedes motor planlarında aceleci değil

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Mercedes-Benz motor sporları direktörü Norbert Haug, Alman otomobil üreticisinin, bu hafta İtalya Grand Prix'de yapmayı planladığı, gelecek seneki müşteri motorlarına ilişkin açıklamasını, muhtemelen erteleyeceğini söyledi.

Haug bugün yaptığı açıklamada, "Acelemiz yok. Açıklamayı ne zaman yapacağımıza konusunda emin değiliz. Bunun Monza'dan önce olmasını umduğumu söylemiştim ancak ben de zamanı tam olarak bilemiyorum" dedi.

Mercedes-Benz'in McLaren ve Force India ile gelecek yıl sözleşmesi bulunuyor. Alman firması, 2010 için Brawn GP ile de bir anlaşma yapacak. Red Bull Racing'in durumu ise belirsizliğini koruyor.

Ancak Renault motorundan kaynaklanan dayanıklılık problemlerinden dolayı takımın Mercedes-Benz'le bir anlaşmaya varmaya çalıştığı biliniyor.

Mercedes-Benz, ticari nedenlerden dolayı dört takıma da motor tedarikinde bulunmayı istiyor. Ancak şampiyonluk adayı takımların aynı motorla yarışması da tartışmaları beraberinde getirebilir.

Öte yandan Red Bull Racing anlaşmasının olmaması halinde, spekülasyonlar Renault motoru kullanan Williams'ın Mercedes'e yönelme ihtimali üzerine yoğunlaşacak.

TurkiyeF1.com
 
Üst Alt