Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mercedes motor planlarında aceleci değil

YCO

Kayıtlı Üye
Mercedes-Benz motor sporları direktörü Norbert Haug, Alman otomobil üreticisinin, bu hafta İtalya Grand Prix'de yapmayı planladığı, gelecek seneki müşteri motorlarına ilişkin açıklamasını, muhtemelen erteleyeceğini söyledi.

Haug bugün yaptığı açıklamada, "Acelemiz yok. Açıklamayı ne zaman yapacağımıza konusunda emin değiliz. Bunun Monza'dan önce olmasını umduğumu söylemiştim ancak ben de zamanı tam olarak bilemiyorum" dedi.

Mercedes-Benz'in McLaren ve Force India ile gelecek yıl sözleşmesi bulunuyor. Alman firması, 2010 için Brawn GP ile de bir anlaşma yapacak. Red Bull Racing'in durumu ise belirsizliğini koruyor.

Ancak Renault motorundan kaynaklanan dayanıklılık problemlerinden dolayı takımın Mercedes-Benz'le bir anlaşmaya varmaya çalıştığı biliniyor.

Mercedes-Benz, ticari nedenlerden dolayı dört takıma da motor tedarikinde bulunmayı istiyor. Ancak şampiyonluk adayı takımların aynı motorla yarışması da tartışmaları beraberinde getirebilir.

Öte yandan Red Bull Racing anlaşmasının olmaması halinde, spekülasyonlar Renault motoru kullanan Williams'ın Mercedes'e yönelme ihtimali üzerine yoğunlaşacak.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt