Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mercedes mi? Bmw mi?

BMW, performansı daha fazla önde tutan araçlar yapıyo. Ancak donanım konusundaki farklara gelirsek aslında kim ne açıdan üstün bunu irdelemek lazım. En basitinden. 4 bölgeli klimayı kim ne yapsın? Kıç kıça binilen bi alanda her bir köşeye 16 20 25 30 derecede hava üflesen ne olur?
Ya da çoğunlukla şöförle binilecek bir araçta, sadece ön koltuklarda masaj olmasıyla kim yetinir? Şöför mü masaj yapıcak kendine, arkada oturan asıl kişi mi?
Evet BMW, Mercedes'ten hızlı. Kalite, sorunsuzluk, prestij, 2. elde yüksek fiyat konusunda da Mercedes'in yanına bile yaklaşamaz BMW.
BMW ne yaparsa yapsın benim gözümde üniversiteyi yeni kazanmış, ilk arabasını almak isteyen gençlerin hayallerini süsleyen bi araba olmaktan öteye geçemez.
BMW'nin 80 modeline binersin, çakal olursun, Mercedes'in 80 modeline binersin, 2010 modele biniyormuş gibi saygı ve prestij görürsün.
Bu klasmanda araçlardan da bunu beklemek lazım. Düz yolda hangisi geçer diye bakmamalı.

BMW, performansı daha fazla önde tutan araçlar yapıyo. Ancak donanım konusundaki farklara gelirsek aslında kim ne açıdan üstün bunu irdelemek lazım. En basitinden. 4 bölgeli klimayı kim ne yapsın? Kıç kıça binilen bi alanda her bir köşeye 16 20 25 30 derecede hava üflesen ne olur?
Ya da çoğunlukla şöförle binilecek bir araçta, sadece ön koltuklarda masaj olmasıyla kim yetinir? Şöför mü masaj yapıcak kendine, arkada oturan asıl kişi mi?
Evet BMW, Mercedes'ten hızlı. Kalite, sorunsuzluk, prestij, 2. elde yüksek fiyat konusunda da Mercedes'in yanına bile yaklaşamaz BMW.
BMW ne yaparsa yapsın benim gözümde üniversiteyi yeni kazanmış, ilk arabasını almak isteyen gençlerin hayallerini süsleyen bi araba olmaktan öteye geçemez.
BMW'nin 80 modeline binersin, çakal olursun, Mercedes'in 80 modeline binersin, 2010 modele biniyormuş gibi saygı ve prestij görürsün.
Bu klasmanda araçlardan da bunu beklemek lazım. Düz yolda hangisi geçer diye bakmamalı.

takdire şayan bi yorum olmuş..
bir de şu var ki

20 yaşindaki gençlere o bmw'leri alan 50-60 yaşında mercedes'e binen babalarıdır ;) sanırım bunu da kurtbil söylemişti msn'den çok hoşuma gitti bu laf =)

mercedes de sürülecek araba, Volkan'ın koyduğu resimdeki mercedesin direksiyonuna kese kağıdı geçirilirse eğer.
o direksiyonun tasarımcısını yuhlamak istiyorum.

bunu verebiliriz =)
e63-amg-interior.jpg

yavrum, pazartesi konuşalım
benim beyaz aslan üstüne c180 AMG için 10.000 lira çalışır :ppuhaha:cool::eek:

Direksiyon konusundaki kötü eleştirilere kesinlikle katılıyorum. Simitle ilgili bi sorun yok da orta kısmı berbat bence de :)

Sadece tanri daha iyisini yapabilir :)

Yigit 6 yi CL ile kiyaslamak daha dogru olmaz mi sence de? Ki orada bir kiyas konusu dahi goremiyorum kihkihkih

F12 ile hangi Merc'i istersen kıyasla oke tolkicanım.. :D :D

7 ve S kıçkıça binilen araçlar olsa doğru olurdu söylediğin..
velakin ön tarafta korumaya ve şöföre masaj yapan Merc'..BMW'da L'i alanlar makam aracı olarak kullanacağı için sadece arkada var..
motor konusunda ise Merc' en saygı duyulcak moturu 63 AMG..6.2L V8 atmosferik olarak gayet verimli..

Merc' ve BMW kullanıcıları konusundaki yoruma da katılmıyorum..
50-60 yaşındaki bi insanın tek beklentisi olabilir bi araçtan o da daha fazla konfor..

7 ve S kıçkıça binilen araçlar olsa doğru olurdu söylediğin..
velakin ön tarafta korumaya ve şöföre masaj yapan Merc'..BMW'da L'i alanlar makam aracı olarak kullanacağı için sadece arkada var..
motor konusunda ise Merc' en saygı duyulcak moturu 63 AMG..6.2L V8 atmosferik olarak gayet verimli..

Merc' ve BMW kullanıcıları konusundaki yoruma da katılmıyorum..
50-60 yaşındaki bi insanın tek beklentisi olabilir bi araçtan o da daha fazla konfor..
Evet kıçkıça binilen araçlar değil. Ama karavanda değiller. Sonuçta arkasında otururken elini kaldırdığın an yan taraftakinin ağzına girmesi kaçınılmaz. Normal bir arabaya göre fazlasıyla geniş, ama 4 bölgeli iklim kontrollüne gerek kalmayacak akdar da dar.
Bu arada yanlışlık olmasın. BMW'nin masaj sistemi sadece ön koltuklarda var. Eklediğin video'daki kartlardaki kıyaslamada bilgisi mevcut. Yani bu anlamda korumaya ve şöföre hizmet eden bi araç.
Performans açısından kıyaslamak yerine bence araçların ünvanlarını yan yana koyarak bir kıyaslama yapalım. BMW'nin ürettiği en güçlü motor, V12 bi-turbo. Ve Mercedes'in ürettiği tüm motorlar arasındaki en güçlü atmosferik V8. Motorların başarısını göstermek adına aldığı ünvanları karşılaştırmak lazım.
Yani BMW'nin en güçlü V12 çift turboşarjlı motoruna karşı, Mercedes'in atmosferik V8'i. Arada da dağlar kadar fark yok.
Mercedes'in ise makam aracı olarak tek eksiği ise bence arka koltuklarda ekran olmaması. Bunun dışında bence kusursuz bir araç.

Geri
Üst Alt