Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mercedes mi? Bmw mi?

E Coupe ile BMW 3 aynı sınıfta değil ki tolkicanım.. :)
5 Coupe olsaydı karşılaştırma yapmak doğru olurdu..6 ile karşılaştırmak doğru olabilir..

bunun yanında Merc'in pre-safe'i dışında yeni 7'ler Merc' S'ten teknoloji olarak daha üstün..BMW'da da adaptive cruise var o konuda boş değil zaten..7 ile S'in satışları yakın zaten..
sınıf yaratıcısı olmakla iyiyi kötüyü anlamak pek alakalı bi durum değil..mesela BMW'nun son 10 yılda aldığı motor ödülleri Merc'in kaç katı baktın mı tolkicanım.. :)
bunun yanında herhangi bi Merc'i alıp aynı sınıf bi BMW ile karşılaştır..BMW'da daha iyi yol tutuş daha iyi performans vardır..bu yıllardan beri böyle..
Volvo bulur, Merc' geliştirir kullanır, BMW hiç bi zaman geri kalmaz..

ve her şeyden önce BMW'da bi "kafa karışıklığı" yoktur..
Merc' S'te kronometrenin ne işi varsa techno paketli Porsche sanki bi S'in sahibi arabasıyla piste çıkıp zaman mı kasıcak.. :D :D
bütün bunların sebebi Merc'in hiç bi zaman BMW kadar totalde spor olamamasından kaynaklı olarak saçmalaması..belki Merc' prestij bakımından BMW'dan üstün görülebilir insanlar tarafından ama işin sportif yönünde her daim BMW oldu tepede..Merc' yeri geldiğinde saçmalaması da bundan zaten..

tek gözümün olduğu Merc'ler SL65 AMG Black Series ve W215 CL65 AMG'dir..geri kalanı öylece kalabilir..

bu sebepten "ultimate driving machine"..
BMW.. ;)

valla yavrucum 2012 clk diye söylentiler var ama autoshow ya da otohaber dergisi hangisi tam hatirlamiyorum onun haberine göre ilk satırlarda yazan şuydu;
mercedes artık clk serisini kaldırdı yerine e coupe geldi idi..zaten bakıldığında fiyatlar da yakın..zira bana göre de 5 coupe diye birşey olsaydi e coupe ile kafa kafaya olurdu düşüncesindeyim ancak haberler tam tersi yönünde..

7 ile S'in satışlarının alakasının olmadığını önümüzdeki hafta dökümanla sana sunucam bebişim=) keza teknoloji olarak adaptif cruise control herhangi bir teknoloji kaliyor bu sınıfta...
mesela arka koltuklarda masaj opsiyonu var mı 7 de? ya da ben mi göremedim?
edit:7de de arka koltukta masaj varmış evet...
bu sınıfta bir araç alan kişi için bence bu önemlidir..

güvenlik olarak S'le 7 yi lütfen kariştirmayalim diyorum..koyduğum haber yeterli sanıyorum..araç son hızla pistten çıkıyor duvar kırıp geçiyor başka aracin üstüne düşüyor ediyor..ama içeride hiçbirşey yok...

zira devletin / tüm devletlerin hatta almanyanın bile makam araçlarına bakacak olursak cevap çok net ;)
bmw zırhlı araç üretemiyor mu? tabi ki üretebiliyor ancak neden mercedes?;)

motor konusunda bmw'yi söyledim zaten...özellikle dizel de çok ataktalar...3.0tri turbo dizel gündemde...böyle bir şey mercedeste yok evet...

zira mercedes S te kronometre zaten yok..opsiyon listesinde göremedim dahi..eğer orta konsoldakini diyorsan o sadece Saat =) dolayısıyla sen de bir kafa karişikliği olduğunu seziyorum..
2006-Mercedes-Benz-S-Class-Interior-1024x768.jpg

devlet liderlerinin Merc' kullanma sebebi tamamen "Merc" olmasından daha iyi daha kötü olduğundan değil..bi devlet liderinin kalkıp ama BMW F02'de daha iyi yol tutuş ve performans var dediğini pek sanmıyorum.. :D :D

çok net hatırlıyorum Top Gear'ın bi bölümünde S ile 7'yi karşılaştırıyolardı orda da bayaa dalga geçmişlerdi..
W221'de diye hatırlıyorum kronometre olayını..videolar bölümünde vardır paylaşmışımdır %99..

masaj olayı tabii ki var BMW 7'de..
linkini de bulup koyuyorum yorulma sen.. :D :D

http://www.bmw.com/com/en/newvehicles/7series/sedan/2008/allfacts/equipment/interior.html ..

M6 çıksın gerçek anlamda M paketli F12'lerle E coupe'yi yanyana koyarsın..
hea E63'le bile yanyana koysan düşünmeden E63 derdim o ayrı.. :)

edit: iç donanım olarak S'te olmayan neler var diye de bakabilirsin tolkicanım.. :)

videoyu buldum..

6.35dk..

bu videoyu izleyebilirsin tolkicanım AMG'de var anlaşılan sadece o kronometre olayı ve W221..
velakin BMW 7 M bile değil ama S63 AMG'den daha performanslı.. :D :D
S'in AMG'sinin hatta Merc'lerin bahsettiğim net olmayan karakterinden de bahsediyo..

Bmw kullanırım ama Mercedes sahıbı olmak cok ayrı bsey;)

Yigit 6 yi CL ile kiyaslamak daha dogru olmaz mi sence de? Ki orada bir kiyas konusu dahi goremiyorum kihkihkih

mercedes de sürülecek araba, Volkan'ın koyduğu resimdeki mercedesin direksiyonuna kese kağıdı geçirilirse eğer.
o direksiyonun tasarımcısını yuhlamak istiyorum.

performans vs. bilmiyorum ama aynı klasmanda bi mercedes bi de bmw nin içine oturunca aradaki farkı ister istemez insan anlıyor..bence hiçbir bmw bi mercedesten daha çekici değil

ok söyle bakalım volkan belki takasa girerim kafama uyarsa

Her sınıfta ayrı değerlendirmek lazım kanımca.

Geri
Üst Alt