Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mercedes CLC 160

Umut Girit

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kendi sitesinde aracın 0-100 ünün 11.5sn olduğu yazıyor ama bir arkadaşımda mevcut araç ve oda bana hiçbirşey yaptırmadan araca 9.9 olduğunu söylrdi (ölçülmüş). Sizinde herhangi bir arkadaşınızda akrabanızda varsa bu araç acaba sorabilir misiniz hızlanmasında herhangi bir sıkıntısı var mı?
Kısaca bu araç hakkında fikirlenizi alabilir miyim? (performans açısından)

kendi fabrika verilerine inanmayıp, bana arabayı daha fazla nasıl beğendirebilir diye büyük uğraş veren bir gencin hazin sonu/yılmadan 9,9sn olduğunu idda edişi :D
Seni seviyorum :)

bızdede c 180 var bıldıgım kadarı ıle motorları aynı kompressor 1,6 motor 2 yıl oncekı versıyonlarında motor 1,8 mıs vergı dılımınden kacmak ıcın motorda oynama yapmıslar ancak gucunden hıc bır eksılme yok 1,8 kullandım 1,6 yı kullanıyorum hıc bır fark yok hızlanmasına pek dıkkat etmedım ama sabah trafıgınde bakırkoy gebze arası 120-130 ortalama hız ıle 7 8 lıtre arası yakıyor performans konusunda aracı anıden hızlandırmak ısteyınce boşunda yakalanınca araba dusuk motor oldugunu bellı edıyor ancak duzgun kullanımda herhangı bır eksıgı yok
bır dıpnot dusuyorum clc lerde eskı tıp torpıdo var c sersındekı torpıdo farklı

2 sanıyeden bişey olmaz :D

CLC 160, sadece BlueEfficiency olarak üretilmiş. Hacmi 1.597lt. 1.8lt değil. Manuel için 0-100 11.2sn, otomatik için 11.5 saniye verilmiş.
CLC 180 Kompressor'de 2.200cc, 150hp. 0-100 verisi manuel için 9.4sn otomatik için 9.7sn verilmiş.
CLC 160'ın 180 kadar çabuk hızlanma sağlayacağını sanmıyorum. Ama fabrika verilerine de her zaman güvenilmez.

veriler yanlış gibi geliyor bana
ben veri harici test etmiş görmüş arkadaşlardan 0-100 bilgisi istiyorum :D hepinize teşekkür ederim verdiğniiz bilgiler için

---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:12 ----------

bızdede c 180 var bıldıgım kadarı ıle motorları aynı kompressor 1,6 motor 2 yıl oncekı versıyonlarında motor 1,8 mıs vergı dılımınden kacmak ıcın motorda oynama yapmıslar ancak gucunden hıc bır eksılme yok 1,8 kullandım 1,6 yı kullanıyorum hıc bır fark yok hızlanmasına pek dıkkat etmedım ama sabah trafıgınde bakırkoy gebze arası 120-130 ortalama hız ıle 7 8 lıtre arası yakıyor performans konusunda aracı anıden hızlandırmak ısteyınce boşunda yakalanınca araba dusuk motor oldugunu bellı edıyor ancak duzgun kullanımda herhangı bır eksıgı yok
bır dıpnot dusuyorum clc lerde eskı tıp torpıdo var c sersındekı torpıdo farklı

1.8 le 1.6 arasında fark var şöyle fark var CC lerinde fark var hatta komp beslemelerinde bile fark var hatta C serisi 180K olupta 1.6 motor olan araçların hp si bile farklı

nasıl ölçülmüş Umut. ??

arkadaşımın aracından bahsediyosan gps li bir aletle ölçülmüş 4 kere denenmiş ve ortalaması alınmış

fabrika verileri %99.9 oranda optimum şartlarda ölçülür ve günlük hayatta o değerleri görmez arabalar..ilginç, olabilir tabii..

Geri
Üst Alt