Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Memura % 2.5 Kendine % 115 Zam !

Bir ülkenin başbakanı kaç para almalı sence? 2500TL ? Yanlış anlaşılmasın zam istemesini dogru buldugumdan söylemiyorum. Sadece merak ettim.

Fatih Terim 'in kaç para aldıgını da biliyoruz mesela milli takımdayken... Kaç katıydı acaba koca bir ülkenin başbakanının maşının...

bu fatih terime neden bukadar takılıyor ? bütün futbolcular devlet adamlarından önemli değerli adamlar eğer kıstas buysa..fatih terim in aldığı para hiçbi futbolcunun aldığından çok değildi..şimdi gelicek olana verilicek parayıda hiç bilmeyin isterseniz..medya bilgilendirmesiyle fikir sahibi olmayalım...
dünyanın en yüksek maaş alan devlet adamı american başkanıdır.aylığıda 200.000 $ yani yıllığı 2.4 milyon $..bizim guiza saplaması bile yılda 7 trilyon kazanıyor.bırakın onu türkiyedeki vasat bi futbolcu kadar bile para kazanmıyor yılda resmi olarak demekki...
takılmayın böyle şeylere.

bu fatih terime neden bukadar takılıyor ? bütün futbolcular devlet adamlarından önemli değerli adamlar eğer kıstas buysa..fatih terim in aldığı para hiçbi futbolcunun aldığından çok değildi..şimdi gelicek olana verilicek parayıda hiç bilmeyin isterseniz..medya bilgilendirmesiyle fikir sahibi olmayalım...
dünyanın en yüksek maaş alan devlet adamı american başkanıdır.aylığıda 200.000 $ yani yıllığı 2.4 milyon $..bizim guiza saplaması bile yılda 7 trilyon kazanıyor.bırakın onu türkiyedeki vasat bi futbolcu kadar bile para kazanmıyor yılda resmi olarak demekki...
takılmayın böyle şeylere.

Abi o sadece bir örnekti. Bence bir ülkenin başbakanının aldıgı 10.000TL çok görülmemeli. Al işte dediğin gibi ameraikan başkanı 200.000dolar alıyo mesela.

Ben sadece bu konya dikkat çektim başta ister Tayip Erdogan olsun ister Deniz Baykal olsun ister başkası olsun bu fikrim de değişmeyecek. Bence başbakanın aldıgı maaş çok görülmemeli. 10.000TL'ti üniversitede çalışan prof'lar alıyo zaten.

Fatih Terim ilk aklma gelen örnek oldugu için söyledim yoksa banane.

aslında özet şudur..
maaş 10.000 lira olabilir ab ülkeleri içinde en az maaş alan devlet başkanlarından biri bizimki.başbakanlık bütçesi %115 artış oda olabilir.türkiye eskisinden çok daha hareketli dış politika ve ilişkiler içinde masraflarda doğru orantılı çoğalıyor..
yani olması gerekenler olsun ama olmaması gerekenlerde olmasın ... tepki buna..

Tabi ki abi dediğine aynen katılıyorum da konudan konuya atlanıyo da o yuzden dedim ben bunları. Yoksa olmaması gerekenlerin olmaması için inşallah oy zamanında herkes dogru olanı yapıcak. Ben bir şeyin üstüne bu kadar çok gidilmesine karşıyım. Ben de akp'yi sevmem etmem ama sırf muhalefet olmak için de laf etmek istemiyorum.

İnşallah diğer partiler seçimlere kadar adam olurlar da güvenerek oy verebileceğimiz birini buluruz diyorum ve susuyorum :)

partisinin hizmet ettiği zihniyet değişik olsaydı ben tayyip in elden ayaktan düşene kadar başta olması gerektiği kanısındayım..ist büyükşehir beld. başk. lığından beri bilinen çok çalışkan üretken bi adam.ben onun tek eksiğinin hizmet ettiği zihniyet olduğunu düşünüyorum.objektif olarak bakan herkes bunu görebilir.
oy zamanı geldiğinde malesef çokluk içinde yokluk çekiyoruz.pusula kağıdınn üzerinde seçenek çok ama iş yapıcak bi seçenek yok.sakal bıyık hesabı..

başkalarının aldığı maaşa göre az mı değlmi bilemem ama önemli olan kıstas başka meslektaşlarının maaşları ile sidik yarıştırma değil aldığı kuruşu sonuna kadar hakedebilmesidir. bunu becerebiliyormu bence hakedebilme kısmını yapıyor ama bulunduu konumun çıkarları için değil başkalarının çıkarları için. bence haketmiyor.

Dediğin gibi pusula kağıdı maşallah boyum kadar ama içi boş.

Tayyip'i adam olarak da severim aslında ben, AKP'nin de icraatlerini hayyata görmezden gelmem hatta zamanında akp'ye oy da verdim zaten sırf çalıştıkları için, ama dediğin gibi adamların kafasındaki zihniyet farklı ve ben yeni yeni kavradım, bu yuzden da acayip sogudum AKP'den. Eskiden de tahmin ediyodum adamların bu zihniyetini ama inanmak istemiyodum açıkçası.

Son 2 senede olanlardan sonra baya bişey kafamda şekillendi ama. AKP gibi çalışan ve "Atatürk" zihniyetinde olan bir parti olsa zaten herkes oy verecek de...

Dediğin gibi pusula kağıdı maşallah boyum kadar ama içi boş.

Tayyip'i adam olarak da severim aslında ben, AKP'nin de icraatlerini hayyata görmezden gelmem hatta zamanında akp'ye oy da verdim zaten sırf çalıştıkları için, ama dediğin gibi adamların kafasındaki zihniyet farklı ve ben yeni yeni kavradım, bu yuzden da acayip sogudum AKP'den. Eskiden de tahmin ediyodum adamların bu zihniyetini ama inanmak istemiyodum açıkçası.

Son 2 senede olanlardan sonra baya bişey kafamda şekillendi ama. AKP gibi çalışan ve "Atatürk" zihniyetinde olan bir parti olsa zaten herkes oy verecek de...[/QUOTE]

melihcim demekki adamlardaki zihniyeti halen anlamamışsn :)
sadece anti-atatürkçülük değil bunların zihniyeti. ama ne olduğunu yazrsam olmaz siyasete girme ince sınırını geçerim.

bu arada tyyip hapse girmeden önce babam istanbul metrosu yapım müdürü olarak 1,5 sene kadar beraber çalıştı. allaha şükür hepsinin ne olduklarını çok net görebildiğim için bende hiç oy vermedim hayatta vermem bunlara.

kısaca yukardada dediğim gibi. benim gözümde haketmiyorlar.

aldığı maaşa ihtiyacı olduğunu sanmıyorum başbakanlığın getirdiği prestij yaptırım gücü parayla ölçülemez

Geri
Üst Alt