Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Meguiars #21 mi ? NXT mi?

66 yı elle atsak verim alabilirmiyiz polisaj şartmı? 66 kafama yattı arac yeni oldugundan sadece verniği cok inceltmeden hareleri almak lazım

ben senin yerinde olsam ilk önce güzel detaylı bır yıkama yaptırır daha sonra kil uygular kilin ustune derin rastgele cizikler varsa kalın bir pasta ile bölgesel uygulama daha sonra ince bir polish üzerinde katı wax uygularım özellikle collinite mayhamın aracına yenı yapılmış konusu var özellikle bak beyazda nasıl sonuclar veriyor...

Yıkama+clay bar+polish+glaze+sealant+wax sıra boyle

ben senin yerinde olsam ilk önce güzel detaylı bır yıkama yaptırır daha sonra kil uygular kilin ustune derin rastgele cizikler varsa kalın bir pasta ile bölgesel uygulama daha sonra ince bir polish üzerinde katı wax uygularım özellikle collinite mayhamın aracına yenı yapılmış konusu var özellikle bak beyazda nasıl sonuclar veriyor...

Yıkama+clay bar+polish+glaze+sealant+wax sıra boyle

kil ile katı wax ı yani colliyi duzenli uyguluyorum zaten abi. polish henuz kullanmayı dusunmuyorum okadar polish gerektircek kadar harelenme yok

Slm beyler. Cila yaptırcam ama pedle deil makine ile araca bi zararı olurmu? Daha iyi yemesi ve kılcal çizikleri alıcagından dolayı hangi cilayı tercih etmeliyim aşındırıcı içermeyen? Bu ikisinin arasındaki fark nedir hangisini kullanmalıyım?
Yardımlarınızı bekliyorum....

aşındırıcı içermeyen hiç bir ürün yani cila çizikleri makine ilede olsa almaz 21 Nxt nin profosyonel uygulayıcılar için imal edilmiş bir üründür Nxt ve 21 hemen hemen aynı niteliklere sahiptir

Arkadaşlar, meguiarsın sitesinden http://www.meguiars.com.tr/shophome.php?cPath=46_4 ürünleri alıp kendim elle uygulama yapmak istiyorum..

Amacım aracın üzerindeki zift, reçine leke, ufak kıncal çizikleri alıp, parlatıp boya koruma uygulamak... elle uygulanacak en uygun ürün olarak hangilerini seçmeliyim uzmanlarına soralım? :eek:key: :)

uzman değilim ama yaptırdığım için konuşuyorum reçineler için öncelikle bir kil uygulaması yapın

Ömer kil uygulaması daha iyi olur ama ben mequiars in zift ve böcek kalıntısı temizleyicisini aldım önce onu uyguladım ardından da meguiars nxt uyguladım, sonuç çok güzeldi ama tabi profesyonel bir uygulama kadar olamaz.. İstersen gel taksime elektrik idaresine benim bagajda duruyor takımlar örnek olarak bakarsın :)

Ömer kil uygulaması daha iyi olur ama ben mequiars in zift ve böcek kalıntısı temizleyicisini aldım önce onu uyguladım ardından da meguiars nxt uyguladım, sonuç çok güzeldi ama tabi profesyonel bir uygulama kadar olamaz.. İstersen gel taksime elektrik idaresine benim bagajda duruyor takımlar örnek olarak bakarsın :)

Saolasın abi :)önce meguiars maslak yapıp sonra kendim devam mı etsem, kil ile başlayıp nxt ile mi bitirsem karar veremedim.. düşünüyorum hala... bu konuda arkadaşlar 66 iyi filan demişler ama ürünlerden hangisi 66 onu da bulamadım açıkçası :)

Ben bugun Hepsiburadadan Kil seti+Sarı cilalı şampuan+mf eldiven aldım meg in kargo bedava 70 gibi bir rakam tuttu fiyatlar cok uygun hepsiburadada...

Arkadaşlar, meguiarsın sitesinden http://www.meguiars.com.tr/shophome.php?cPath=46_4 ürünleri alıp kendim elle uygulama yapmak istiyorum..

Amacım aracın üzerindeki zift, reçine leke, ufak kıncal çizikleri alıp, parlatıp boya koruma uygulamak... elle uygulanacak en uygun ürün olarak hangilerini seçmeliyim uzmanlarına soralım? :eek:key: :)

NXT 2,0 Generation güzel bir ciladır ve ped'e sürerek el ile uygulanır...Şu an sitede NXT yi göremedim ama...

NXT 2,0 Generation güzel bir ciladır ve ped'e sürerek el ile uygulanır...Şu an sitede NXT yi göremedim ama...[/QUOTE

NXT ömrü kısa bır cıla onun yerıne collinite yada autoglym hd wax yada fk 1000p kullanmanızı onerırım.Nxtye gore omurlerı cok daha uzun oluyor.

Geri
Üst Alt