Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Megane 1.4T 130hp

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ERK_RS

Kayıtlı Üye
Arkadaslar Renault Megane HB icin ve Coupe icin yeni motoru olan 1.4 turbo motoru satisa sunmus. Motor 6 ileri ve 130 hp. Maksimum torku olan 190nm yi 2250 devirde uretirken maksimum gucunu 5500 devirde aciga cikartiyor.

yakit olarak sehir ici 8,8 litre, sehir disi da 5,3 litre olak abrika verileri aciklanmis.

hizlanmasi ise 0-100kmh: 9.6sn ve son hizi 200kmh.

tek donanim ile satisa cikan bu motor secenegi sahiplerine HB kasa da 44900TL ye, Coupe de ise 47100TL ye mal olacak. tabi bu fiyatlarin uzerine Sunroof ve Navigasyon sistemi de ekleyebiliyorsunuz.

Tek donanim olan Impressor' da
-Viraj Aydınlatmalı Bi-Xenon Farlar + Far Yıkama Sistemi,
-17" jant (205/50),
-ESP + CSV + ASR + ABS + AFU,
-Yol bilgisayari,
-Cift bolgeli Otomatik Klima,
-Yagmur, Park, Far sensoru,
-hiz ayar ve sinirlayici,

gibi ozellikler ile birlikte milyon tane daha ozellik standart.

1.4 turbo motor benimde ilgimi çekmişti.inceleme fırsatı buldum motor kaputunu açınca renaultun çok saçma işçiliği (çamurlukların,kaputun, sağın solun birleşme yerleri) kendimi kötü hissettirmişti..bu ön yargıyla diğer yerleride aynı geldi bana..tümüne baktığımızda dıştan çok güzel bi şekil olmuş ama ince ayrıntılar küçük işçilikler hayal kırıklığı oldu..

yerli üretim ve fransa dan gelenleri ayırt etmek gerek
herşeyiyle farklı oluyorlar

Megane 2'im vardı önceden..
benim bi daha Megane almam için beni bayaa etkilemesi lazım velakin yakıt tüketimini tutturması biraz zor gibi..torku 190nm 130hp de 5500'de geliyosa bu araba hafif herhalde 9.6 için..ya da anca Fransızların pürüzsüz asfaltında o değerleri görüyo..

Max tork 2250 rpm çok kötü..

nesi kötü Alp'im..
hangi benzinli motor 1K küsürlerde max tork veriyo. ??

benim bi daha Megane almam için beni bayaa etkilemesi lazım velakin yakıt tüketimini tutturması biraz zor gibi..torku 190nm 130hp de 5500'de geliyosa bu araba hafif herhalde 9.6 için..ya da anca Fransızların pürüzsüz asfaltında o değerleri görüyo..

nesi kötü Alp'im..

ygııt o hafıflıkten dolayı :D cıddende ole hatta 9.6 dan daha ıyı degerler verıyor benım aracımda fabrıka verısı12.4 ken cok kez denedık her sekılde 11.2 11 sanıye aralıgında verıordu ...renoda dızel alırım :D:D:D kı keyfınıde suruyorum suanda

bunu öğrenmenin tek bi yolu var..
hangi Renault Pazar test yapıyo..önceki arabamı Kavacık Renault'dan almıştım yine oraya mı gitmem lazım..

:D :D

nesi kötü Alp'im..

Senin kullandığın motorun stock'u, 2.0 TFSI, 1.8 TSI vs vs vs

122hp'lik 1.4 TSI'da da 2200'lü devirlerden itibaren 200nm veriyo..
1750 gibi devirlerde %70-80 oranın tork geliyo..biraz bakın istersen..

süperşarjlı olanlarda durum değişiyo..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt