Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Megane 1.4T 130hp

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Opel'in 1.6T'sini bu kadar küçümsemeyin.. :)

---------- Post added at 00:14 ---------- Previous post was at 00:13 ----------

Yunus'um bu twin TSI değil mi. ??

http://www.abt-sportsline.de/uploads/tx_comabt/1K0_114_160_CAXA_Schalter_D.pdf

yiğit bizim motorların resmi tork bg gücü grafiği budur. devire ve tork çizgisinin şekline iyi bak canım. illaki havanın sıcaklığı nemi cartı curtu etkiler ama o motoru bu gücü vermek için tasarlanmış bir makine. dyno üzerinde direkt gerçek gücü görmen nerdeyse imkansız sana sadece tahmini bir bilgi verir çünkü çok fazla etken var. mesela git ankarada dynoya çıkar verilerin direkt farklı çıkar. bu yüzden ben hiç bir dynoya inanmam. :)

+99999999999

Ayrıca türkiyede tam donanımlı bir dyno bulunduğuna inanmıyorum ben..

En düzdün biçimde ölçen dynolar lastikten ölçmüyor. Şase dynosu yok türkiyede..

soldaki 122hp'ymiş ama max. torkun nerde olduğu gözüküyo işte..
1750'de değil işte..1500'den 4K'ne kadar da dümdüz değil.. :)

Opel'in 1.6T'sini bu kadar küçümsemeyin.. :)

---------- Post added at 00:14 ---------- Previous post was at 00:13 ----------

Yunus'um bu twin TSI değil mi. ??

değil. 122/125 bg olanlar. serie yazan kısım stock hali verdiği değerler soldaki, sağdaki abt yazılımdan sonra aldığı değerler.

---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:16 ----------

soldaki 122hp'ymiş ama max. torkun nerde olduğu gözüküyo işte..
1750'de değil işte..1500'den 4K'ne kadar da dümdüz değil.. :)

1500 -1700 arası yaklaşık 130 nm tork artışı oluyor. buda benim sağ ayak dynomun doğru olduğunu gösterir :)

ayrıca o çizgi olabileceği kadar düz bundan iyisi şamda kayısı derler ya o hesap :D

08727_TSI_122_106lo.jpg

max. tork ABT'de de aynı yerde Yunus'um.. :)

08727_TSI_122_106lo.jpg

max. tork ABT'de de aynı yerde Yunus'um.. :)

1 2 nm farkamı bakıorsn yiğit :) dik eğimin bitip yatayın başladığı yere bak sen bizim anlattığımız nokta orası sen tek anlık devire bakıorsn ben tamamına bakıyorum. benim işimi o andaki değil tamamı görüyor :) 1 noktada 198 olur diğer noktada 202 önemli olan bu değil grafiğin çizgisinin genel şekli.

ama görmek istemiyorum diyorsan sen bilirsn tabi. sonuçta bundan sonra kırık plak gibi döner durur aynı yerde boşa tartışmış oluruz.

ben daha kapsamlı bişey sanmıstım. ama daha az yanılma ihtimali var diyosun?

Yunus'um 1750'de 150 nm falan o işte grafikte..
dediğim gibi %70-80..VW sıkıyo biraz şuan yani..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt