Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mega tronik ve şanzıman problemi

taner1905

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhaba. geçen cuma günü araçımda vitesler saçmalamış ve yolda kalmıştım ve eryaya çektirmiştim aracımı. sağolsun bugün Sibel hanım ile görüştüm aracımın problemini tespit etmişler ve ispanyaya yazıyı yazmışlar garanti için. aracımın sadece 2-5 ve 7. vitesi ile geri vitesi çalışıyormuş geri kalan 1-3-6. vitesleri görmüyormuş arıza için ya mega tronik denen parçanın değişeceğini ya da şanzımanın komple değişeceğini iletti ispanyadan gelen yazıya istinaden tabi. böle bir durum başına gelen varmı arkadaşlar ne kadar sürer bu işlemlerin tamamlanması ve bu hafta sonu tatile çıkacaktım nasıl bir talepte bulunmam lazım doğuştan sonuç itibari ile tüm planlarım alt üst oldu

Oncelikle tekrar gecmis olsun baski yapip araciniz servisten cikana kadar arac isteyin

Megatronik benim araçtada değişti..Yaklaşık 25 gün sürdü gelmesi..Ama bu süreçte aracı bırakmanıza gerek yok..Geldiğinde değişmesi 3-5 gün..O zaman içindede araç isteme hakkınız var..

peki 4. vites nolmuş :D 1-3-5-7 bi dişlide 2-4-6-R bi dişlide diye biliyorum. 1-3-6 bozulması tuhaf olmuş. 1-3-5-7 bozulursa bozulur diye biliyorum yanlış mıyım :S

aracı bırakmazsam nasıl olucak ki araç d2 den başka vites ile gitmiyor. yani servisin dediği gibi 2-5-7 ve geri vitesler çalışmıyordu sadece geri vites ve d2 de gidiyodu araç ne kadar devirlide çıksam yukarı çıkmıyordu. yani 25 gün demek benim bitmem demek tüm yaz tatilimin bütün planlarımın suya düşmesi demek hemde tüm rezervasyonlar yapılmışken :( şu anda araçım hiç hareket etmicek durumda sanırım. bu konu ile ilgili doğuşla görüşsem ve yerine o süre boyunca araç talep etsem haklı olarakta etmem lazım sıfır araba ve problem çıkarıyo. bu konuda erya ile görüşmemin bir analamı olmaz sanırım.
Megatronik benim araçtada değişti..Yaklaşık 25 gün sürdü gelmesi..Ama bu süreçte aracı bırakmanıza gerek yok..Geldiğinde değişmesi 3-5 gün..O zaman içindede araç isteme hakkınız var..

vallahi murat senin dediğin gibide olabilir ben şimdi bu sinirle ne yazdığımıda bilmiyom sonuç itibari ile dsg gitti araç serviste.
peki 4. vites nolmuş :D 1-3-5-7 bi dişlide 2-4-6-R bi dişlide diye biliyorum. 1-3-6 bozulması tuhaf olmuş. 1-3-5-7 bozulursa bozulur diye biliyorum yanlış mıyım :S

aracı bırakmazsam nasıl olucak ki araç d2 den başka vites ile gitmiyor. yani servisin dediği gibi 2-5-7 ve geri vitesler çalışmıyordu sadece geri vites ve d2 de gidiyodu araç ne kadar devirlide çıksam yukarı çıkmıyordu. yani 25 gün demek benim bitmem demek tüm yaz tatilimin bütün planlarımın suya düşmesi demek hemde tüm rezervasyonlar yapılmışken :( şu anda araçım hiç hareket etmicek durumda sanırım. bu konu ile ilgili doğuşla görüşsem ve yerine o süre boyunca araç talep etsem haklı olarakta etmem lazım sıfır araba ve problem çıkarıyo. bu konuda erya ile görüşmemin bir analamı olmaz sanırım.

Araç talep hakkın var tabii..

dsg yi korkarak aldım ama korkmakta haklıyım galiba +2 yıl garantiyi yarın yaptırayım :) birde mega tronik değilde mekatronik galiba...

DSG nin magduriyeti herzamanki gibi devam ediyor Kronik Mekatronik ve Kavrama sorunları...
Buyuk gecmiş olsun servisin size arac vermesi lazım bana baska bir arızada vermişlerdi 1 ay boyunca tabi servisle aranızdaki ilişkiye baglı bu birazda....

aracım eryada sağolsunlar arkadaşlarında desteği ile gayet ilgililer. işte yanlız sıfır arabada böle sorunlar yaşamak özellikle yazın insanın canını biraz sıkıyor.

Geri
Üst Alt