Medya: 'Briatore kazdığı kuyuya düştü' | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Medya: 'Briatore kazdığı kuyuya düştü'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
Renault'nun dün, takım patronu Flavio Briatore ve başmühendis Pat Symonds'un takımdan ayrıldıklarına ilişkin yaptığı kısa basın açıklamasının ardından medya, Fransız ekibinin daha fazla zarar görmekten çekindiği için böyle bir karar verdiği yorumunda bulundu.

Alman haber ajansı DPA, Renault'nun, şampiyonadan ihraç cezasıyla karşı karşı kalabileceği 21 Eylül'deki Dünya Motor Sporları Konseyi'nde yapılacak oturum öncesinde, "kasıtlı olarak kaza yaptırdığı iddialarını şüpheye yer bırakmayacak şekilde itiraf ettiği" belirtildi.

Daily Telegraph gazetesi ise, "Renault, bu iki kişinin yaptığı eylemin, 700 kişilik takımı etkilememesi gerektiğini savunarak, kesinlikle af dileyecek" dedi.

Times of London gazetesi de, "Federasyon, suçunu itiraf edip suçluları takımdan uzaklaştıran Renault'nun bu talebini muhtemelen kabul edecek" ifadelerini kullandı.

Telegraph, ikilinin takımdan çıkarıldığı veya kendi istekleriyle ayrıldıklarının belli olmadığını yazdı. Ancak Briatore, bugün yayınlanan bir açıklamasında, takımın daha fazla zarar görmemesi için görevi kendi kararı doğrultusunda bıraktığını söyledi.

Times of London da, sözkonusu iddiaların gerçek olduğunun ortaya çıkmasıyla, bunun "profesyonel spor tarihindeki hilelerin en kötü örneklerinden biri olduğunu" yazdı.

Haber ajansı Reuters, "Renault kasıtlı kaza suçlamasını itiraf etti" derken, AFP "takım tartışmalardaki rolünü kısmen kabul etti", PA ise, "Briatore ve Symonds kendi kazdıkları kuyuya düştü" başlıklarıyla haberi yayınladı.

TurkiyeF1.com
 

Byefsane

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
3,556
Beğeniler
59
Yaş
26
#2
Teşekkür ettik bakalım her F1 konusunda bırakmanı tetiklesin diye birşey yazıyom ama takmıyor bile :D