Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

McLaren ve Mercedes arasındaki ipler geriliyor

YCO

Kayıtlı Üye
mclaren-logo_100187383_m.jpg

Mercedes Benz Brawn GP'yi alma planlarından dolayı McLaren Formula 1 takımı ile olan ilişkilerini sonlandırmak gibi bir planlarının olmadığını fakat Alman araç üreticisi Woking merkezli takımla olan ortaklık yapılarının değişeceğini bildirdi.
Stuttgart merkezli araç üreticisi Brawn GP'yi almak konusunda üç yıllık planın anlaşmasını sağladı fakat sözleşmelerde henüz son imzalar atılmadı. Anlaşmanın ardından McLaren ve Mercedes'in ilişkilerinin geleceği hakkında şüpheler ortaya atıldı.

Daimler patronu Dieter Zetsche 2011 yılından sonra ortaklık ilişkilerinin sona ermesine rağmen şirketinin ilişkelerini kopamak gibi bir planının olmadığını söyledi.

"McLaren ile olan ilişkimizi sonlandırmak şu an için bir seçenek değil fakat farklı bir ilişkimiz olabilir."

Zetsche ayrıca ilişkilerinin geleceğinin gelecek beş yılda F1'deki maliyetler konusunda verilecek kararlara bağlı olabileceğini kabul etti.

"Biz (Mercedes) F1'de gözle görülür değerde düşük bütçeler ve kuralların değiştiğini görmek istiyoruz."

Zetsche Brawn ile olan ilişkilerini uzatmanın gelecek için bir hareket olduğunu ve Mclaren'in kendi supercar aracını geliştirmesinin kararı körüklediğini belirtti.

"Uzun vadede yol araçları konusunda bir planımız yoktu fakat artık kesin bir çözüm bulduk ve paylaşmayacağız."

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal

McLaren elini çekerse,mercedesin işi biter...

aslında tam tersi gibi bişi.. :S
Ron bırakmak niyetinde artık çünkü görevini..

ne zaman ki hakkinen f1'i bıraktı bende formulayı bıraktım...

ben de aşağı yukarı o tarihlerde..

tabii ki schumacher ama aralarındaki çekişmenin tadını o tarihten itibaren başka pilotlar arasında alamadım

olmadıkı o zamankı gıbı mucadele zaten arabası ıyı olan goturuyor yarısları

Bilal Schumi'nin şamp olduğu yıllardaki sezonları bi bilsen abartıldığı kadar olmadığını anlarsın..

Geri
Üst Alt