McLaren: 'KERS Monza için büyük avantaj olacak' | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

McLaren: 'KERS Monza için büyük avantaj olacak'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
McLaren, KERS'in gelecek haftaki İtalya Grand Grand Prix'de büyük bir avantaj sağlayacağını ancak takımın Monza'da favori olduğu şeklinde konuşmalara katılmadığını belirtti.Monza'nın uzun start-finiş düzlüğü, sıralamalarda ve yarışta KERS kullanan araçlar için önemli bir avantaj arzediyor. İngiliz ekibindeki iyimserliğin arkasında da KERS olduğu ifade ediliyor.

Heikki Kovalainen yaptığı açıklamada, MP4-24'ün Monza'ya oldukça uygun bir araç olduğunu kaydederek, "Her takım gibi biz de özel düşük downforce'a göre tasarlanan aero paketle yarışacağız. Fakat bizim aynı zamanda KERS kullanma avantajımız da olacak. Bu da tek turda, özellikle sıralamalarda, bize çok daha büyük bir avantaj sağlayacak. Bildiğiniz gibi Monza'da da sıralamalar çok büyük önem taşıyor" dedi.

Takım patronu Martin Whitmarsh ise, Monza'da inanılmaz hızlara ulaşılacağını, pilotların özellikle start-finiş düzlüğü boyunca KERS'i dolduracaklarını söyledi.

Mercedes-Benz motorsporları direktörü Norbert Haug ise, KERS'in katkısına rağmen, pistteki mücadelenin çok sıkı geçeceği tahmininde bulundu. Haug, son dört yarışta McLaren'dan daha fazla puan kaydeden bir takım olmadığını belirterek, yarışın favorisi olmadıklarını ancak yükselen form grafiğini sürdüreceklerini dile getirdi.

TurkiyeF1.com