McLaren: "14 Takımla F1 Daha Neşeli Olur".. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

McLaren: "14 Takımla F1 Daha Neşeli Olur"..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1


McLaren, gelecek yıl 28 aracın mücadele edeceği bir şampiyonaya olumlu bakıyor. İngiliz ekibinin idari direktörü Jonathan Neale, takım sayısının 14 çıkmasıyla "daha neşeli" bir sezon geçirileceğini belirtti.

Campos, Manor, USF1 ve Lotus'un yeni takımlar olarak 2010 sezonuna kabul edilmesinin ardından 13 takım için ayrılan kota dolmuştu. Ancak BMW Sauber'in alıcı bulması üzerine, yeni takımın yarışabilmesi için takım sayısının 14'e çıkarılabileceği ihtimali bulunuyor.ESPN'e konuşan Neale, "28 araçlı bir gridin gerçekten ilginç olacağını düşünüyorum. Bunun F1 adına iyi olacağı kanısındayım" ifadelerini kullandı.

Yeni takımlara yer açılması ve maliyetlerin düşürülmesinin, F1'in sağlıklı bir geleceğe sahip olabilmesi için gerekli olduğunu vurgulayan Neale, geçtiğimiz yaz takımlarla federasyon arasındaki gergin dönemin ardından F1 için iyi olan kararların ortaya çıktığını söyledi.

Neale, "Formula 1'e giren yeni takımları izlemek her zaman ilgi çekicidir. FOTA ve FIA, hem mevcut takımların uzun dönemli hayatta kalmalarını sağlayacak, hem de yeni takımların sağlıklı bir şekilde spora girmesine imkan tanıyacak bir ticari model bulma konusunda, son iki yıldır yoğun bir çalışma içindeydi" dedi.

28 araçlı bir şampiyonada sıralama turlarının daha önemli hale geleceğini belirten Neale, ilk virajdaki tehlikenin de artacağını ifadereke, "Orta sıralarda olmak istemeyeceksiniz, çünkü orada bir kıyım olacak. Fakat ne olursa olsun izlemesi çok ilginç olur" şeklinde konuştu.

TurkiyeF1.com