Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mazda RX8 ??

112MuharreM

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu mazdalar hakında genelbı bılgı edınmek ıstıyorum Özellikle rx8 için.Hiç bilmediğim bi marka fakat bı altı yedı aydır çok dikkatimi çekmeye başladı.

Bazan diyorum acaba denemekmi lazım ???

Arkadaşlarımdan kullananlar çok fazla yakan ve erken motor isteyen bi araç olduğunu ama bunun dışında çok keyifli olduğunu dile getiriyolardı ama bilemiyorum bence riskli bi motor daha iyi bilgi edinmen lazım bu yüzden çok tercih edilmiyo bu teknoloji motor küçük ama güçlü çok yakıyo ve km yapmaya gelmiyo deniliyo daha köklü bi araştırma yapmak lazım fiyatları çok uygun aslında....

Arkadaşlarımdan kullananlar çok fazla yakan ve erken motor isteyen bi araç olduğunu ama bunun dışında çok keyifli olduğunu dile getiriyolardı ama bilemiyorum bence riskli bi motor daha iyi bilgi edinmen lazım bu yüzden çok tercih edilmiyo bu teknoloji motor küçük ama güçlü çok yakıyo ve km yapmaya gelmiyo deniliyo daha köklü bi araştırma yapmak lazım fiyatları çok uygun aslında....

Bakmazsan her araba motor istiyor. Benim bakım aksatmadığımı bilen bilir. Ona rağmen 90.000'de motor yapmak zorunda kaldım arabaya. 2.0 TDi kaç yıllık motor, kaç kişinin kullandığı motor ama bende patladı. Rx8'in adam gibi kullanıp 2000km civarında da yarım litre civarı yağ ekleyip gerektiği gibi baktığında 200-300 binleri gören bir motoru var.

R7 ler uçak silindiri gibi döner silindirleri vardı..R8 de öylemi bilmiyorum..motor olarak arabalarda tek mazdalarda var onun dışında bu teknoloji kullnana başka marka duymadım..ya patent meselesi yada diğer üreticiler tarafından verimli bulunmadığından olabilir...bildiğim benzini sevdiği..benim düğün arabam R7 idi ama içinde ford taunus motoru vardı eskilerden 2.6 olması lazım..yani zevkine varamadım kullanırken..sadece kasayı kullandım:rolleyes:

Evet fiyatları eşdeğer başka bı spor arabaya, arabala göre uygun.yakıt konusunda 100 km 10,8 litre test verileri dıye yazmşlar ama testi 90 km/h ta ölçtükleri için.Hoş 1,6 102 hb leonarın test verileride 100 km 10,4 lt.Motor konusunda geniş ve sağlam bi bilgiye ihtiyaç var.Teşekkürler.

Bakmazsan her araba motor istiyor. Benim bakım aksatmadığımı bilen bilir. Ona rağmen 90.000'de motor yapmak zorunda kaldım arabaya. 2.0 TDi kaç yıllık motor, kaç kişinin kullandığı motor ama bende patladı. Rx8'in adam gibi kullanıp 2000km civarında da yarım litre civarı yağ ekleyip gerektiği gibi baktığında 200-300 binleri gören bir motoru var.

Bi aracın yanlıssam düzeltim lütfen motor ömrü o aracın sahibinin elinde gibi birşey.En önemlisi bakımları evet ama bı okadar önemli olanda motorun nasıl kullanıldığı.İyi sürücü+ Zamanında bakım = bir motoru zun kullanma sebebi aslında bakılırsa.Bun ları hepimiz biliyoruz.RX8 ler pek tutulmadımı yada araçta sürüş keyfimi yok.Benim için merak konusu.

Basmassan sehir ici 16 basarsan 20 litreden fazla yakar dizel gunluk araban yoksa veya babanin petrol istasyonu yOksa uzkdur

sürekli yağ eksilttiğini biliyorum bende. ve Ahmetin dediği gibi ortalama 15 lt nin altına düşmesi zor rx8 in. ama bunun yanında görüntüsü ve fiyatı rx 8 i alma isteği uyandırıyor. eminimki kullanışı zevkli bir araçtır ama ben cesaret edemem almaya.

daha once boyle bi konu bende acmıstım orayıda okuyabılırsın abi

Geri
Üst Alt