Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mazda RX8 ??

Allah Allah hangisi at hangisi köpek? Ne alaka bu cevap anlamadım? Aynı mantıkla s2000-rx-8 veya herhangi diğer karşılaştırmalar da mı böyle yorumlanıyor.. mesela golfle leon da mı karşılaştırılınca at köpek oluyor.. benim rx kullanan değil direk sahibi olan arkadaşım vardı, 2 sene önce benzininden ağlaya ağlaya sattı..s2000den geri kalıp tonla fazla yakan bi araba.. bnm cuprayı inşallah revoluycam yakında 220 hp vericek, herşey hp ise 18hp fark için gidip niye 2 katı benzin yakıyım.. niye elime motor alıcam korkusuyla yaşıyım.. okadar mükemmel bi motorsa niye dünyada teknoloji tsi yerine wenkel motora gitmiyor.. niye pistlerde wenkel motorlu bi mazda göremiyoruz..
Biri cabrio 2 kişilik arkadan itiş, diğeri 4 kişilik hatchback önden çekiş. Önden çekişli bir hayvan olsa onu örnek verirdim. Olmadığı için çok farklı iki hayvan kullandım.

Wankel motorlu araçlar zamanında Le-Mans'da kazandı. Hadi hep beraber TDi'lara geçelim, WTCC'de Leon TDi'lar var kazanıyorlar. Pistlerde yok demek nasıl bir mantıktır?

Allah Allah hangisi at hangisi köpek? Ne alaka bu cevap anlamadım? Aynı mantıkla s2000-rx-8 veya herhangi diğer karşılaştırmalar da mı böyle yorumlanıyor.. mesela golfle leon da mı karşılaştırılınca at köpek oluyor.. benim rx kullanan değil direk sahibi olan arkadaşım vardı, 2 sene önce benzininden ağlaya ağlaya sattı..s2000den geri kalıp tonla fazla yakan bi araba.. bnm cuprayı inşallah revoluycam yakında 220 hp vericek, herşey hp ise 18hp fark için gidip niye 2 katı benzin yakıyım.. niye elime motor alıcam korkusuyla yaşıyım.. okadar mükemmel bi motorsa niye dünyada teknoloji tsi yerine wenkel motora gitmiyor.. niye pistlerde wenkel motorlu bi mazda göremiyoruz..

nedeni çok basit vankel motor hala gelişme aşamasında olan bir motor benim düşüncem ama bizdeki normal motorlar zaten gelişimini tamamlamış artık motor üzerinde oynamalar yapıyor üretici firmalar.şimdi sendeki turbu 1.4 araç revolayınca 220 hp verirken 1.3 motordan hiçbişey yapmadan 231 hp elde etmekte yabana atılacak bir mühendislik olayıdır.birde şöyle birşey var vankel motoru arka arkaya bağlayıp hacim ve gücünü 2 katına çıkarabiliyorsun ama bizdeki motoru arka arkaya bağlayamıyorsun bude değişik bir mühendislikolayıdır.haa birde mert chip den sonra nekadar artacak gazladığın zaman sarfiyatın merak ettim

nedeni çok basit vankel motor hala gelişme aşamasında olan bir motor benim düşüncem ama bizdeki normal motorlar zaten gelişimini tamamlamış artık motor üzerinde oynamalar yapıyor üretici firmalar.şimdi sendeki turbu 1.4 araç revolayınca 220 hp verirken 1.3 motordan hiçbişey yapmadan 231 hp elde etmekte yabana atılacak bir mühendislik olayıdır.birde şöyle birşey var vankel motoru arka arkaya bağlayıp hacim ve gücünü 2 katına çıkarabiliyorsun ama bizdeki motoru arka arkaya bağlayamıyorsun bude değişik bir mühendislikolayıdır.haa birde mert chip den sonra nekadar artacak gazladığın zaman sarfiyatın merak ettim
Wankel motor şuan ki haliyle çok yakan bi araç ve motoru erken biten bir araç şimdi bu geliştirme aşamasındaki RX8i almak mantıklımı yılmaz abi? ben 1.4tsılara da zaman lazım dedim gene söylerim ben diyorum ki bi s2000 komik olacak bazıları için belki golf5-6 gtı yada 1.4tsı cupra bile ondan önceki tercihim olur neden servis konusunda servis dışında çözülmesi çok güç bi motor ve bulunması zor parçalar? chip yada arabaya yapacaĞIM projelerde bana ne vereceğini nede alacağımı kafama takmayacağım rahat bir araba almak varken???

cipsimi kolamı aldım tartışmanızı izliyorum..uzun zamandır forumda böyle şehvetli tartışma olmuyordu...söz sende çetin bak serhat laf atmış ;) bu arada arkadan çekişli hayvan tavşan olabilir..önden çekişli bilmiyom valla ama 4x4 olarak panter ilk aklıma gelen hayvan

cipsimi kolamı aldım tartışmanızı izliyorum..uzun zamandır forumda böyle şehvetli tartışma olmuyordu...söz sende çetin bak serhat konusmuş ;)
Adam haklı ne diyeyim. Artık satışların düşüşünü ve komisyonumun kayboluşunu izleyeceğim bende :(

cipsimi kolamı aldım tartışmanızı izliyorum..uzun zamandır forumda böyle şehvetli tartışma olmuyordu...söz sende çetin bak serhat konusmuş ;)

benim konuşmam çetine değil apache nicki arkadaşımızaydı chips boğazında kola şişesi dudağında kalsın kardeşimpuhahapuhahapuhaha

Öncelikle şu 1.300cc konusuna bi açıklık getireyim. Bir de Le-mans konusuna da değineyim. İkisi direk bağlantılı aslında.
Normal bir motorun 2.600cc hacmi, Wankel motorun 1.300cc'sine tekavül eder. Normal motorda motor şaftı 1 devir yapınca sadece 2 silindirde yanma gerçekleşir yani 2.600cc'lik bir motorun 1.300cc'lik hacminde yanma gerçekleşir.
Wankel'de ise motor şaftının 1 tur devrinde bütün silindirlerde yanma gerçekleşiyo. Yani 1.300cc'lik bölümde yanma oluyo.
Le-mans'ta bir süre sonra yer alamamasının sebebi de bu hacim kısıtlaması. 1.300cc'lik Wankel'ler ancak 2.600cc'lik normal motorlarla yarışabilir. Böyle bi durumda da Wankel'ler nal toplar zaten.

There are various methods of calculating the engine displacement of a Wankel. The Japanese regulations for calculating displacements for engine ratings use the volume displacement of one rotor face only, and the auto industry commonly accepts this method as the standard for calculating the displacement of a rotary. However, when compared on the basis of specific output, the convention results in large imbalances in favor of the Wankel motor.

For comparison purposes between a Wankel Rotary engine and a piston engine, displacement and corresponding power output can more accurately be compared on the basis of displacement per revolution of the eccentric shaft. A calculation of this form dictates that a two rotor Wankel displacing 654 cc per face will have a displacement of 1.3 liters per every rotation of the eccentric shaft (only two total faces, one face per rotor going through a full power stroke) and 2.6 liters after two revolutions (four total faces, two faces per rotor going through a full power stroke). The results are directly comparable to a 2.6-liter piston engine with an even number of cylinders in a conventional firing order, which will likewise displace 1.3 liters through its power stroke after one revolution of the crankshaft, and 2.6 liters through its power strokes after two revolutions of the crankshaft. A Wankel Rotary engine is still a 4-stroke engine and pumping losses from non-power strokes still apply, but the absence of throttling valves and a 50% longer stroke duration result in a significantly lower pumping loss compared against a four-stroke reciprocating piston engine. Measuring a Wankel rotary engine in this way more accurately explains its specific output, as the volume of its air fuel mixture put through a complete power stroke per revolution is directly responsible for torque and thus power produced.

The Sigma MC74 powered by a Mazda 12A engine was the first engine and only team from outside Western Europe or the United States to finish the entire 24 hours of the 24 Hours of Le Mans race, in 1974. Mazda is the only team from outside Western Europe or the United States to have won Le Mans outright and the only non-piston engine ever to win Le Mans, which the company accomplished in 1991 with their four-rotor 787B (2,622 cc/160 cu in—actual displacement, rated by FIA formula at 4,708 cc/287 cu in). The following year, a planned rule change at Le Mans made the Mazda 787B ineligible to race anymore due to weight advantages. Mazda is also the most reliable finisher at Le Mans (with the exception of Honda, who has entered only three cars in only one year), with 67% of entries finishing.

ayberk gene döktürmüş...önden çekişli hayvanı buldum BOGA :D arkadan çekişlide tavşan :confused

Biri cabrio 2 kişilik arkadan itiş, diğeri 4 kişilik hatchback önden çekiş. Önden çekişli bir hayvan olsa onu örnek verirdim. Olmadığı için çok farklı iki hayvan kullandım.

Wankel motorlu araçlar zamanında Le-Mans'da kazandı. Hadi hep beraber TDi'lara geçelim, WTCC'de Leon TDi'lar var kazanıyorlar. Pistlerde yok demek nasıl bir mantıktır?

Wankel ile pistonlu motor nası kıyaslanıyosa, önden çekiş 4 kapılı hatcback ile 2 kişilik arkadan itişli de kıyaslanır.
Bence kıyas bakış açısına göre değişir. Fiyat açısından bakılırsa tonla kıyaslanacak araç çıkar mesela.

Geri
Üst Alt