Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mazda RX8 ??

bir kez daha şunu anladım bu sitede seat dışında bi araba hakkında soru soruluyosa o araba kesinlikle iğrenç lanet we kötü bi arabaymış ... arkadaşım sen en iyisi alacaksan ibiza cupra al en iyi araba o weya leon cuprada olur .... seatların hepsinin wergisi desen aaaz yakıt desen hepsi şehir içi 5,5 6 litre yakıyo derdin tasan olmaz ... yaa allah aşkına sölesenize madem paranız o kadar kıymetli tek hedifiniz ekonomi 230 hplik arkadan itişli araba alıyonuz ??? yıllık bi 405,00 TL wergi ödemek war bide 1.793,00 TL wergi ödemek war bunu kimse hesaba katmıyo ... çeto sandık motor demiş ewet sandık motor daha iyi alırsın 1 günde takarsın trafikte işletirsin olay bu altında dertsiz tasasız 0 km motor olur .... çok bilinen az yakan we herkezin kullandığı 2.0 tdi motor bile çıkma parçalarla 5milyar küsüre toplanıyosa yiyeyim öyle ekonomiyi , ama sen yinede seat al arkadaşım sitedeki tüm RX 8 kullanıcıları bu yönde fikir beyan etmişler ....

hangi bayide bu 6 milyarlık motor merak ediyorum.. şimdi mazda maslak yetkili servisi aradım adam en az 12-13bin tl'ye geliyor diyo motor.. ayrıca emin ol ki bu kötüleme marka takıntısından değil, s2000 mi seat cupra mı de bi sürü s2000 diyen adam bulursun bu sitede.. rx serisi hep 1.3 motor çok fazla güç diye çıkıp yıllardır efsane olmak yerine eleştirilmiş bi araç..

bak şimdi gene birşey öğrendik işte motor en az 12 13 bin tl imiş :rolleyes:

serhat motur endişesi diyorsunda motorun ömrü kullamaya bağlı olarak 90 binkm ise ve sıfırı 7 bin tl ise bence sıkıntı yok 90 bin km releri sıkı sıkı basanlarmı görüyor yoksa normal kullanımda kullananlarmı önce bbunu belirlemek lazım ben bilmiyorum mesela eğer sıkı gazlayan biri ise diyelim ve senede 20k yapıyorsa 4,5 5 sene gider bir motor yok normal kullanan ama arada bir gazlayan birisi kullanıyorsa bu motor ozaman 100k da gider 150k da buda iyi bir değer böyle bir motor için rx8 in değerleri bir çok araçtan daha iyi iyi bir bakımla kontrolle kaliteli yağ kullaımı ile motorun ömrüde uzar gibi geliyor bana birde bor power koyarız sürtünmekatsayısı dahada düşer mesela :D ki bunu bizde koyuyoruz motorumuza valla hani bekar olsam 2.0 yerine 1.3 10bin devir çeviren makinayı alırım ve yerindede gazlar insanları deli ederim :D
abi ağzını öpeyim diyecem yanlış anlaşılacak =)

@ MERT G : bizim sorduğumuzdaki fiyatı o ciwardaydı hatta şahsuwaroğullarından cem bey wermişti bu fiyatı ama 1 seneyi geçiyo , peki senden bi ricam leon 2.0 TDi motoru için bi fiyat alırmısın ? weya RX8 e yakın güç üreten cupra için fiyat alırmısın ?

fiyat alırım sorun olmaz ama farkındaysanız tartışma 2 aracım motor fiyatları değil her sene motor yaptırıp rx8'e binmekti.. kimsenin cupra motoru daha ucuz gibi bi iddiası olmadı..

mert hersene motor yaptıran kim söylermisin ?

2 araç karşılaştırılmasından ziyada osu pahalı busu yüksek olayı için örnekleme yaptım ... sen senede 90k km yapıyomusun her sene rx8de motor değiştirecen ?

abi ağzını öpeyim diyecem yanlış anlaşılacak =)

@ MERT G : bizim sorduğumuzdaki fiyatı o ciwardaydı hatta şahsuwaroğullarından cem bey wermişti bu fiyatı ama 1 seneyi geçiyo , peki senden bi ricam leon 2.0 TDi motoru için bi fiyat alırmısın ? weya RX8 e yakın güç üreten cupra için fiyat alırmısın ?

Cupra'ya ya da 2.0 TDI'a kim 90.0000km'de bi sandık motor yaptırıyo fiyatının ne önemi var?
Ayrıca RX-8 o gücüne göre vasat giden bi araba. Kağıt üstündeki değerlerini bi kenara bırakıp internetteki videolarına bakarsanız görürsünüz.
Ki o klasmanda S2000 gibi bir araç varken tüküreyim RX-8'e.
Araç fanatizmi konusundaki fikirlerinize katılıyorum. Varsa yoksa Seat :)

2 araç karşılaştırılmasından ziyada osu pahalı busu yüksek olayı için örnekleme yaptım ... sen senede 90k km yapıyomusun her sene rx8de motor değiştirecen ?

Bu 90.000km rakamı sadece örnek. 30.000km'de motor değiştiren de var 60 binde değiştiren de 150 binde değiştiren de var.
Şimdi 2. el 60 binde RX-8 almanın ne anlamı var? Ne zaman motor gidecek telaşıyla araba sürmek bence hiç zevkli bişey olmaz :)

Bu 90.000km rakamı sadece örnek. 30.000km'de motor değiştiren de var 60 binde değiştiren de 150 binde değiştiren de var.
Şimdi 2. el 60 binde RX-8 almanın ne anlamı var? Ne zaman motor gidecek telaşıyla araba sürmek bence hiç zevkli bişey olmaz :)
bukonuda sende haklısın ayberk ama ben şunu biliyorum hatta burda mı yoksa başka yerdemi okumuştum bir pistte m3 te dahil o pistte en iyi değerlere sahip tek araç rx8idi yanlış hatırlamıyor isem yada m3 e yakın değerlerdeki bu test stoc araçlarla yapılmıştı

Geri
Üst Alt