Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Maximum hiz 185 mi ?

1.4 124 var açta izle bak tekrar belirtiyorum 1.6 değil "1.4 Murat 124" mini,cupra,porsche ve subaruya fark atarak drag yarışlarında 1. oluyo :D şimdi sen bana audi diyosun bahsi geçen konu 1.4 veya 1.6 atmosferik araşların max hızıyla alakalı bi muhabbetti, kalktın 230 yapan audi var dedin :D bizde dedikki bahsettiğin ararç üzerinde aynı motor var nasıl 230 yapar :D kalktın tfsi fsi tdi cdi bilmem ne donattın video yağdırdın :D sana tek bişey sorcam kardeşim benim araca audi amblemi yapıştırsam 230 yaparmı? yok yada 2 3 tane yapıştırayım belki kadranı dayarız sonuna???
kardeşim zaten benım formu acmam sebebım bu soruyorum ogrenıyorum

kardeşim zaten benım formu acmam sebebım bu soruyorum ogrenıyorum

Sercan'cım, şeker kardeşim benim. Yazdıklarını en başından beri okudum da, soran biri gibi yazmamışsın. Hele hele 1.6 A3'ün (1.4 85'lik ve 1.6 102'lik motorun tartışıldığı konuda) 230 yaptığını vb. yazmışsın, sonra da farklı noktalara çekmişsin konuyu. Arada sadece "Autobahn"da 205 yapan A3 videosu koymuşsun ki bu sadece yazdıklarınla alakalı bi video. Kaldı ki o motor ile 205 km/h yapması gerçekten güzel. Yorulmamış, düşük km'de ve daima BENZİN yemiş olan bir HİTLER motor bu sürati kaymak gibi bir otobanda rahatlıkla yapabilir (Golf, Leon, Toledo, A3 klasındakiler). Görmen gereken nokta ise 1.6 102'lik bir A3'ün 230 YAPAMAYACAĞI'dır. Gerisine pek takılma ;)

Bir de naçizane tavsiyem, bir forum üyesine yönelik cevap yazarken yaş bölümüne dikkat et lütfen, 35 yaşındaki abimize biraz sert üslup ile yazmışsın. Dilerim ben böyle bir üslup ile karşı karşıya kalmam.

Son olarak; en baştaki soruna cevap vereyim dilersen:

Evet, maksimum süratin 185 km/h olabilir. Üstü için epey uğraşman ve masraf yapman gerekir... 1.6 100 bg'lik ibiza bile 188 km/h yapıyor maksimum ;)

kardeş ben oynanmamış motordan bahsedyorum

Sercan kardesim ilk baştan konunu dikkatlice okudum.. Senin araban 185 ten fazlasını yapmaz bunu bil önce.. Meshur arkadasının audi 1.6 motor olan kaç model? A3 ün arkasında FSI yada TFSI veya TDI yazıyor mu? Motor hacminden eminmisin?? Bu bilgileri yaz bilgilendiricem seni

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

valla arkadaşlar ben 2013 1.4 ibiza style aracımla 200 u gordum :) ama güven 0'a inmişti :D

Yokuş aşağı görülebilir. Düz yolda 200 zor.

garip bi yazışma olmuş
sadece deneyimlerimi paylaşacağım kimse ters cvp olarak algılamasın
*2010 ibiza 1,4 85 hp 58,000km stock ilk sahibiyiz (hala duruyo)
araç 120 yi geçince kendinden geçiyo güven azalıyo. ideal hızı 90
yokuş aşşağı 190 ı zorluyo, bu arabayla bu işlere girmeye gerek yok 90 ile gidilsin diye yapılmış.
*2009 audi a3 1,6 102 hp otomatik (225/45/r17) stock sattık
yok tutuşu mükemmelden öte. yüksek hızlarda rahat seyahat
200 ü geçtim ama zorlanıyo, normal
*2010seat leon 1,4 tsı stock (perte çıktı)
yol tutuşu a3 kadar iyi değil hatta su dökemez (belki lastik etkisi)
4. vites son hız 199(kesici). max gördüğüm 216km/s

burda kimseyi kandırmak gibi amacım yok kimseyide yanıltmak istemem
2008 opel astra 1,3 cdtı 90 hp ile yokuş aşşagı 200 ü bariz geçtik
2005 caddy 1,9 tdı 105 hp yokuş aşşagı 200 çok zorladık hiç göremedik
değişiyo yani
sürç-i lisan ettiysem affola

bu 177 olayı bence devamlı gidebileceği hız olarak geçiyor olması lazım , şöyleki eskiden şahinlerin kataloğunda 155 km , doğanlardada 165 yada 170 km yazardı ama bu devamlı gidebileceği hız olarak geçerdi, ama abartmıyorum bende eskiden şahinde vardı doğanda ( aralarında beygir farkı var ) şahinle düz yolda 190 ı gördüğümü biliyorum, doğanla ise 200 ün altına indiğinide biliyorum ibrenin

ayrıca bu gariptirki ıbızadan önce sattığım toyota 1.33 olarak geçer 86 hp -112 Nm 2000 modeldi araç 220 bin km LPG ile düz yolda 200 ü görüyordum , bu ibiza 1.4 85 hp ama 136 Nm

kısaca toyotayla kıyaslayınca tork düşük motor hacmi küçük onun gittiği kadar bunun gitmesi gerekmezmi ?

ama ibizada yeni daha henüz 1000 km de basmadım ama dikkat ettiğim birşey düşük devirde kuvvetli gibi motor ama bir kaç kez denedim yeni olduğundan motor 4000 devirden sonra zor hızlanır gibi oluyor sanki

garip bi yazışma olmuş
sadece deneyimlerimi paylaşacağım kimse ters cvp olarak algılamasın
*2010 ibiza 1,4 85 hp 58,000km stock ilk sahibiyiz (hala duruyo)
araç 120 yi geçince kendinden geçiyo güven azalıyo. ideal hızı 90
yokuş aşşağı 190 ı zorluyo, bu arabayla bu işlere girmeye gerek yok 90 ile gidilsin diye yapılmış.
*2009 audi a3 1,6 102 hp otomatik (225/45/r17) stock sattık
yok tutuşu mükemmelden öte. yüksek hızlarda rahat seyahat
200 ü geçtim ama zorlanıyo, normal
*2010seat leon 1,4 tsı stock (perte çıktı)
yol tutuşu a3 kadar iyi değil hatta su dökemez (belki lastik etkisi)
4. vites son hız 199(kesici). max gördüğüm 216km/s

burda kimseyi kandırmak gibi amacım yok kimseyide yanıltmak istemem
2008 opel astra 1,3 cdtı 90 hp ile yokuş aşşagı 200 ü bariz geçtik
2005 caddy 1,9 tdı 105 hp yokuş aşşagı 200 çok zorladık hiç göremedik
değişiyo yani
sürç-i lisan ettiysem affola

cevap bu kadar basıt cok sagolun

Geri
Üst Alt