Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Maximum hiz 185 mi ?

Gönderdiğiniz Audi videolarındaki motor 1.4 TFSI. Yani aşırı beslemeli motor. Sizinki ise 1.4 atmosferik motor. İkisi birbirinden hem sınıf, hem beygir hem de tork olarak farklılar. Kıyas doğru değil. 1.4 atmosferik motorun fabrika verilerinin üzerine çıkma ihtimali zaten mümkün değil. Yokuş aşağı görünürde geçtiğini farzedelim, sağlıklı da değil.

Kadranlardaki sapma ile birlikte aslında gittiğiniz en yüksek hız fabrika verisinden daha fazla değil. Benim aracımdaki kadran sapması %6. Ekranda görebildiğim en yüksek hız 199 iken aslında hızım 187.06 km/s. Fabrika verisi de aynı şekilde 187. Yeni Leon'larda ise 191 km/s.

Sizin aracınızdaki kadran sapmasının da %6 olduğunu varsayarsak kadranda göreceğiniz hız, en iyi şartlarda, 188.02 km/s'den fazla olamaz. Motor ve donanım ile oynanmadıysa bu hızın üzeri teknik olarak mümkün değil.

gönderdiğiniz audi videolarındaki motor 1.4 tfsi. Yani aşırı beslemeli motor. Sizinki ise 1.4 atmosferik motor. Ikisi birbirinden hem sınıf, hem beygir hem de tork olarak farklılar. Kıyas doğru değil. 1.4 atmosferik motorun fabrika verilerinin üzerine çıkma ihtimali zaten mümkün değil. Yokuş aşağı görünürde geçtiğini farzedelim, sağlıklı da değil.

Kadranlardaki sapma ile birlikte aslında gittiğiniz en yüksek hız fabrika verisinden daha fazla değil. Benim aracımdaki kadran sapması %6. Ekranda görebildiğim en yüksek hız 199 iken aslında hızım 187.06 km/s. Fabrika verisi de aynı şekilde 187. Yeni leon'larda ise 191 km/s.

Sizin aracınızdaki kadran sapmasının da %6 olduğunu varsayarsak kadranda göreceğiniz hız, en iyi şartlarda, 188.02 km/s'den fazla olamaz. Motor ve donanım ile oynanmadıysa bu hızın üzeri teknik olarak mümkün değil.

kardeşim ben kesilikle bir tutmuyorum orda dikkat ettysen bikaç arakadas nasil 220 gordu flan diyince paylaştim bnde biliyorum yoksa bir olmadini...

Ya bu az degilmi bnce çok arkadasimda audi a3 var 1.6 araba 230 gordu dahada cikardi bende benm aracta gene bi 210 220 bekliodum

Hem 1.6 atmosferik 230 gördü diyorsunuz arkasından da tfsi motorlu video koyuyorsunuz. Tsfi elbette çıkabilir. Tork yardımı ile o hızlara ulaşıyor. 132 nm nere 200 nm nere.

hem 1.6 atmosferik 230 gördü diyorsunuz arkasından da tfsi motorlu video koyuyorsunuz. Tsfi elbette çıkabilir. Tork yardımı ile o hızlara ulaşıyor. 132 nm nere 200 nm nere.
yazişmalara iyi bak atmosferik flan dye bisi demedim ben sadce audi a3 220 gordu dedim iyi oku

yazişmalara iyi bak atmosferik flan dye bisi demedim ben sadce audi a3 220 gordu dedim iyi oku

Arkadaşlar size 1.6 102 hp atmosferik motordan kıyaslamalar yazarak cevaplar vermiş, şimdi de ben atmosferik demedim diyorsunuz. Demenize gerek yok zaten 1.6 102 hp atmosferik motordur. Farklı bir motordan bahsediyorsanız tam adını yazın ki ona göre cevap verelim.

Ayrıca;

1.6 motor a3 ile 230 gören arkadaşlar var diyorsunuz, 1.4 tfsi motor videosu koyuyorsunuz.
Ben yazdıklarlarınızı dikkatli okuyorum ama henüz siz ne istediğinizi bilmiyorsunuz sanırım ya da beklentiler fazlaca.

iyide kardeşim ben zaten arabını ozellıgı bole sole demedm sadce motor gucnden bahsettım 1.6 dedıler kotdum anladınmı

iyide kardeşim ben zaten arabını ozellıgı bole sole demedm sadce motor gucnden bahsettım 1.6 dedıler kotdum anladınmı
1.4 124 var açta izle bak tekrar belirtiyorum 1.6 değil "1.4 Murat 124" mini,cupra,porsche ve subaruya fark atarak drag yarışlarında 1. oluyo :D şimdi sen bana audi diyosun bahsi geçen konu 1.4 veya 1.6 atmosferik araşların max hızıyla alakalı bi muhabbetti, kalktın 230 yapan audi var dedin :D bizde dedikki bahsettiğin ararç üzerinde aynı motor var nasıl 230 yapar :D kalktın tfsi fsi tdi cdi bilmem ne donattın video yağdırdın :D sana tek bişey sorcam kardeşim benim araca audi amblemi yapıştırsam 230 yaparmı? yok yada 2 3 tane yapıştırayım belki kadranı dayarız sonuna???

Geri
Üst Alt