• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Max, Renault'yu Övdü..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556


FIA Başkanı Max Mosley, Renault'nun 2008 Singapur GP'deki kasıtlı kaza skandalına yönelik tutumu övmekten başka diyecek birşeyi olmadığını belirtti.

Renault, skandalın ortaya çıkmasının ardından Dünya Motor Sporları Konseyi tarafından 2 yıl şartlı men cezası almıştı. Ayrıca Renault takım patronu Flavio Briatore'ye ömür boyu motorsporlarından men ve Pat Symonds'a ise 5 yıl uzaklaştırma cezası vermişti.

Fransız ekibi, geçtiğimiz hafta başındaki oturum öncesinde Briatore ve Symonds ile yollarını ayırmış ve hakkındaki cezayı kabul edeceğini açıklamıştı. Renault ayrıca, Fernando Alonso'nun kazanmasına yardımcı olması için kaza yapması talimatı aldığını söyleyen Nelson Piquet'ye de karşı bir eylemde bulunmayacağını duyurmuştu. Renault bununla birlikte FIA'nın konuya ilişkin soruşturmasının maliyetlerini karşılayacağını ve federasyonun güvenlik programlarına mali katkıda bulunacağını kaydetmişti.

Mosley, sözkonusu isimler dışında, Renault yönetiminin skandalla bir alakasının bulunmamasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, takım yönetiminin skandala tepkisinin tatmin edici olduğunu ifade etti.

Evening Standard gazetesine demeç veren Mosley, Renault yönetimini kast ederek, "Bu olay onlar içinde tümüyle bir sürpriz oldu. Delil dosyasını kendilerine gönderdiğimizde, derhal bir avukat başkanlığında iç soruşturma başlattılar. Yaptıkları şey kusursuzdu" dedi.

TurkiyeF1.com
 

Byefsane

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
3,556
Yaş
28
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
Hiç sevmem Renault u :D
 
Üst Alt