Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Marş basiyor fakat araba çalişmiyor

walla hocam ilk defa duydum bu pil olayını. pilin bitmesinin böyle bir sıkıntı yaratabilecegi kırk düşünsem aklımagelmez.bir haftadır motora bakıyorduk biz sorun nerde diye. tavsiyenizi dikkate alacağım umarım pilden kaynaklanıyordur :)

Arkadaşım bildiğim kadarıyla bu tür sorunlarda,
1- Buji ve buji kabloları değişimi ,
2- Akü şarjı kontrolü ,
3- Benzin filitresi değişimi
4- Boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyonu yapılır.
Ben tamirci değilim ama bildiklerim bu kadar.
Ayrıca size şunu emin olarak söylemek isterim sanayide herhangi bir tamirciye gittiyseniz yanlış yapmışsınız.
İllaki wv seat skoda özel servisine gitmelisiniz. Özel serviste cihazla bi baksınlar hangi arıza kodu düşmüş.
Başka arabalara bakan ya da hepsine bakan tamircilere değil.
Son çare yetkili servise gidersiniz.

Hocam bulundugum sehirde yetkili servis olmadigi icin tamirciye gittik sorun ufak biseyse sehir disina cikmayalim dedik sizin goruslerinizi dikkate alacagim artik olmazsa mecburi servis yolunu tutacagiz artik

bende pompadan kaynaklandığını düşünüyorum. araç lpg li ise cok fazla benzini dipte kullanmaktan kaynaklanmıştır. biraz kaba olacak ama benzin deposunun üstne bir kaç kere vurmayı deneyin. :D onaylı :)

bugun başka bir ustaya gittim ve sorun bnzin pompasıı kaynaklı oldugu kesinleşti usta yarım depoda kullanırsan sıkıntı yaratmaz dedi yalnız sadece bnzin pompası değil bütün şamandıranın değişmesi gerektiğini söyledi fiyatı ise 400 tl ekstra masraf mı çıkartıyor diye düşündüm bi an sizcede sadece penzin pompasını değiştirmem yeterli olmayacak mıdır acaba bir fikri olan var mı ?

Sürekli mi yapıyo yoksa arada mı

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam benzin ceyrek deponun altina dustugu zaman surekli yapiyor daha dogrusu yapiyormus bugun anladik bunu suan yarim depo bnzin var sıkıntı cikarmiyor simdili.

krank sensörü de olabilir marş basıyor ama çalışmıyor ise ...

arıza kodlarındaki geçmişinizi inceleyin araçtaki
krank sensoru gizli arıza olarak geçer
bazen araba yolda yığılma da yapabilir
böyle dandirik dundirik çalışmama esprileri de yapabilir

Geri
Üst Alt