Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Marş motoru sorunu mu?

Axethrower

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Marşa basıp araba çalışacağı anda marşı bırakıyorum.Araba 1 sn için çalışıyor ama hemen peşinden "cıvvvv" diye bir ses çıkıyor ve araba stop ediyor.
Bunu bir kaç kez denedim aynı şekilde önce marş motoru çalışıyor ama araba çalışacağı anda o cıvv sesi çıkıyor.

Sanki marş selenoidi çekmiyorda marş motoru takılı kalıyor gibi geldi bana.

Daha sonra motoru boğmamak ve zarar vermemek için arabayı bıraktım, yaklaşık 7-8 saat sonra tekrar denedim, bu sefer sorunsuz çalıştı.

Daha önce bu şekilde sorun yaşayan yada tecrübesi olan oldu mu?

çatalı sıyırmışveya kömürleri bitmiştir. [MENTION=4846]GeniuS[/MENTION]
Kardeşimiz size yardımcı olucaktır

Mars dinamosunun dislisi degisecek zamanla bakim yapilmadihi icin yagsizliktan ve kurumdan dolayi dislinin icindeki yaylar srrtlesiyor ve dislj valanta gectigindeki stop islemini gerceklestiremiyorum mars sokup disli değişecek gecmis olsun

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Cezmi ve Dursun abi teşekkür ederim.

Bugün baktıracağım, yapıldıktan sonra detayları paylaşırım faydalanılması için.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Dursun Abi'nin dediği gibi;

Marş dişlisi orjinal vw polo dişlisi ile değişti. Hazır açılmışken kömür de kontrol edildi, kabaca 3-4 aylık ömrü kaldığı için bosch kömür ile değiştirildi.
Parçalar 90 TL tuttu, 40 TL de işçiliğe verdim toplam 130TL'ye halledilmiş oldu.

tekrar teşekkürler,

Merhaba arkadaşlar,

Marşa basıp araba çalışacağı anda marşı bırakıyorum.Araba 1 sn için çalışıyor ama hemen peşinden "cıvvvv" diye bir ses çıkıyor ve araba stop ediyor.
Bunu bir kaç kez denedim aynı şekilde önce marş motoru çalışıyor ama araba çalışacağı anda o cıvv sesi çıkıyor.

Sanki marş selenoidi çekmiyorda marş motoru takılı kalıyor gibi geldi bana.

Daha sonra motoru boğmamak ve zarar vermemek için arabayı bıraktım, yaklaşık 7-8 saat sonra tekrar denedim, bu sefer sorunsuz çalıştı.

Daha önce bu şekilde sorun yaşayan yada tecrübesi olan oldu mu?
çok çeşitli sebebleri olabilir ama çarpılmaya açık bir arıza. yaptırmayı düşünürsen topkapıda mengerler bosch car servis var yakın arkadaşlarımdır istersen yönlendirebilirim memnun da kalırsın şüphen olmasın

Gültekin teşekkür ederim, sorun çözüldü.
Daha sonra bir sorun olduğunda temasa geçerim seninle.

Geri
Üst Alt