Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Marş basiyor fakat araba çalişmiyor

weycell

Kayıtlı Üye
mrb arkadaşlar son bir kaç gündür sabahları arabayı çalıştırdıgımda araba marş basıyor ama çalışmıyor ancak 3-4 tekrar sonra çalışıyor. gün içerisinde artık hiç sıkıntı olmuyor. ne oluyosa akşamdan sabaha kadar olan sürede oluyor sonra tekrar aynı sorun. sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir. bana benzin pompasında sıkıntı olabilir diye geldi de ...

bence sorun bujilerden kaynaklanıyor olabilir; bujiler ömrünü tamamlamışsa ateşlemeyi geç yapar buna bağlı hava filtresi tıkalıysa da etkisi olur, tabi birde yakıt kalitesizse de zor çalışır benzinde ki oktan farklıysa ateşlemeyi etkiler...
buji ve hava filtrenizi kontrol edin yakıt aldığınız yeri değiştirin ha birde akünüzü ölçtürmenizi tavsiye ederim...

Acikcasi son bir haftadir benzin aldigim yer kalite acisindan sıkıntı yaratabileccek bnzin istasyonuydu evime yakin diye iki uc defa buradan aldim ondan sonra zaten bu sorun cikti once benzin aldigim yeri degistirip sorun gecme ise sizin tavsiyenizi dikkate alip bir ustanin yolunu tutariz artik ;)

benzinden olacağını veya yakıt pompasından diye düşündüm ama sadece sabahları olması garip

Benim de aklıma benzin pompası geliyor. Mümkün oldugunca yarım deponun altında kullanmayın belli bir süre. O zaman düzelir belki ( eger yakıt pompası ise sorun. )

daha geçen başımıza arkadaşın aracında geldi aynı olay, yalnız 90.000km bakımı gelmişti. triger devir daim pompası, buji, filitreler değişti. arkadaşın aküsüde full yeşil yanıyordu. şuda bilgi olsun ölçmelerde akü doluda gözükse genelde 3-4 yılda değiştirin yolda bırakıyor ya da basmıyor. bana kalırsa bujilerden uzun zamandır değişmediysen değiş artı yakıtınada faydası var

Sadece sabahları yapması, :confused:çoktan seçmeli sınav gibi sorun:)

krank sensörü de olabilir marş basıyor ama çalışmıyor ise ...

Arkadaslar bir haftadan beri sanayide bu sıkınti ile ugrasiyorum ama bir turlu cözum bulamadim hala arabayi bir gun sanayide biraktim sabah calistirdik benim evin onunde 5 defada calismayan araba sanayide daha yarim marsta calisiyor bir turlu care bulamadik bujiler bnzin pompasi sensorler subab ayari hersey gayet normal ne yapacam bilmiyorum artik bir fikri olan var mi? acaba sanayi yerine servise gitsem fayda gorurmuyum ki .

Geri
Üst Alt