Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Marş Alıp Stop Ediyor

RBozkurt

Kayıtlı Üye
Bir kaç güne kadar böyle bir problem yoktu.
Saat fark etmeksizin her marşa basınca alıp direk stop ediyor. Arka arkaya denedim aynı. Gazdan ayağımı çekmeden 3 5 dk kullanıyorum stop etmiyor.
Durdurunca gene aynisi. Motor sıcakkende aynı farketmiyor.

Kontağı çeviriyorum hararet lambası diiiit diiiiit diye uyarı veriyor bir kaç defa.

Hararet muşüründrn kaynaklı arıza olabilir mi? Biraz araştırdım rolanti sorunu yapıyormuş müşür bozukluğu.

Edit1:
Hararet müşürü değiştirdik ve müşürün bozuk olduğunu ve akabinde de termostatın bozuk olduğunu anladık.
Ve termostat değiştirdik.
Termostat acıyor ama kapatmıyormuş.
En azından kalorifer ısıtmaya başladı.
Çalışmama devam ediyor arıza her zamanki gibi kelebek gözükmekte.

Son düzenleme:
Saat fark etmeksizin her marşa basınca alıp direk stop ediyor. Arka arkaya denedim aynı. Gazdan ayağımı çekmeden 3 5 dk kullanıyorum stop etmiyor.

Kontağı çeviriyorum hararet lambası diiiit diiiiit diye uyarı veriyor bir kaç defa.

Hararet muşüründrn kaynaklı arıza olabilir mi? Biraz araştırdım rolanti sorunu yapıyormuş müşür bozukluğu.

@MARAZ37 abim söyler

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Aracınızın modelini ve motor ne olduğunu paylasirsaniz daha net bilgi verebiliriz

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Tabiki.
2000 model toledo.
Akl motor 1.6 8v olan
Sanırım yanlış hatırlamıyorsam AEE motor kodu olması lazım.. sizin arizaniz anlatmaniza bakılırsa boğaz kelebeği arızalı... ilk olarak bı temizlik ve adaptasyon yaptirin.. adaptasyon çok önemli düzelme imkanı var. Arıza tekrarlar ise kelebeği değiştirmeniz gerekicek..kelebeğin yan sanayi olanları var.. ve çok arıza çıkartıyor ve arıza kısa zaman sonra tekrarlıyor mümkünse orjinali ile değiştirin arizaniz çözülecektir..

Sanırım yanlış hatırlamıyorsam AEE motor kodu olması lazım.. sizin arizaniz anlatmaniza bakılırsa boğaz kelebeği arızalı... ilk olarak bı temizlik ve adaptasyon yaptirin.. adaptasyon çok önemli düzelme imkanı var. Arıza tekrarlar ise kelebeği değiştirmeniz gerekicek..kelebeğin yan sanayi olanları var.. ve çok arıza çıkartıyor ve arıza kısa zaman sonra tekrarlıyor mümkünse orjinali ile değiştirin arizaniz çözülecektir..

Cevabınız icin teşekkürler. Fırsat bulamadım sanayiye. Yarın baktırayım bakalım.

Geri
Üst Alt