Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

manuel aracta kendiliginden vites degistirme sorunu

Tersaki

Kayıtlı Üye
Merhaba 1.2 tsi manuel vites(53 binde ilk sahibiyim) aracımda birkaç haftadır ara sira kendiliginden vites düşmeye başladı. Bugün servise götürdüm. Daha önce görmediklerini aracın serviste kalıp denenmesi gerektiğini söylediler. Başına gelen oldu mu?

Merhaba gecmis olsun.
Ben kendi adima hayatimda ilk defa boyle birsey duydum.
Kendiginden vites kolu sallanmasindan dolayi vitesten bosa cikan duydum.
Ama vites degisteren ilkdefa duydum ne yalan soyliyim

Merhaba gecmis olsun.
Ben kendi adima hayatimda ilk defa boyle birsey duydum.
Kendiginden vites kolu sallanmasindan dolayi vitesten bosa cikan duydum.
Ama vites degisteren ilkdefa duydum ne yalan soyliyim
Video çektim ama buraya yukleyemedim. Vites geçişi mekanik olarak olmuyor. Ekranda gözüküyor ve birden devir artıyor araç gucten düşüyor. Elektronik ariza gibi duruyor fakat bir golf videsu gördüm onda da benzer durum vardı onda şanzıman deyip baskı balata değiştirmişler.

Merhaba 1.2 tsi manuel vites(53 binde ilk sahibiyim) aracımda birkaç haftadır ara sira kendiliginden vites düşmeye başladı. Bugün servise götürdüm. Daha önce görmediklerini aracın serviste kalıp denenmesi gerektiğini söylediler. Başına gelen oldu mu?

Baskı balatadan yapıyor kaçırıyor o büyük ihtimal bende de öyle oldu devir yukseliyor araba gitmiyor ekranda vites farklı görünüyor baskı balatadan sonra düzeldi araba

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2010 fiat dobloda yaşadım. Vites devrini yakalayınca debriyaja basmadan atlıyordu :) Tabi şirket aracıydı ne yaptılar bilmiyorum.

Valla bende ilk defa duydum araçlar otomatiklere özenmeye başlamış :)

Çok geçmiş olsun ilk defa duydum bende arkadaşlar gibi benim tahminim şanzıman içinde bir sıkıntı var yada baskıda da olabilir vites içinde dişli grupları kombine çalışır yani bir tanesi hareket etmezse şansıman kitler yada dişli kırar sende olan durum farklı bence servisin bir süre lifte kaldırıp detaylı kontrol etmesi gerekir ileride sorun da yaratır

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt