• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Manor GP Şubat'ta Teste Çıkacak..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Manor Grand Prix aracının tasarımcısı Nick Wirth, takımın ilk şasinin Kasım ayı sonuan kadar tamamlanarak, Şubat ayı başında testlere başlamayı planladıklarını söyledi.

Manor, aracın üretimi için Wirth Araştırma şirketiyle işbirliğine gitmişti. Wirth, takımın 2010 aracının tasarımına ilişkin sürecin planlandığı gibi gayet uygun şekilde ilerlediğini belirtti.

Wirth, "Şu an gerçek boyutlardaki maket şasi üzerine parçaları yerleştiriyoruz. Gerçek şasi üretimi devam ediyor. Dört, beş hafta içinde de hazır olacak" dedi.

Çalışmalarının tatmin edici şekilde devam ettiğini kaydeden Wirth, Manor ekibinin gelecek sezon muhtemelen gridin sonunda yer alacağını ancak gelecek yılki düzenlemelere ilişkin değişikliklerin takıma, ilerlemeleri için bir fırsat sunacağını belirtti.

Wirth, "Muhtemelen arkadan başlayacağız, fakat umarım diğer yeni takımların önünde oluruz. Yeni düzenlemeler, bu yıl geçen yıla kıyasla işleri biraz karıştırdı. Gelecek yıl çok daha farklı kurallar olacak. Özellikle de daha büyük bir yakıt tankı, araç ağırlığının artması, lastikler ve aerodinamiklerle ilgili ortaya çıkan şartlara uygun bir araç üretmemiz gerekecek" dedi.

TurkiyeF1.com
 
Üst Alt