Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Maltepe Sahilyolu Radar Cezası

Emre34

Kayıtlı Üye
Herkese Merhaba

Bugün radardan dolayı ceza gelmiş. Süreyyaplajı'nı biraz geçtikten sonra 119KM/H ile yakalanmışım radara. 18 Ağustos Sabah 5 civarı olmuş. Garip geldi bana, radardan dolayı polis çevirmedi hiç. Acaba radarla ölçüp arkadan plakaya mı yazdılar, yoksa EDS Cihazlarına hız okuyucu falan mı eklendi. Hız limiti de 70KM/H imiş. %30'dan fazla geçmişim falan filan. Biraz sinirlendim açıkçası çünkü o yolda 100KM/H hız gayet normal, herkesin bastığı bir şey. Hayatımda hiç de şahit olmamıştım orada radara. İlginç. Bir bilgisi/tecrübesi olan varsa aydınlatırsa sevinirim, nedir ne değildir diye...

EDS Cihazlarına hız okuyucu geçmiş olsun

Emre geçmiş olsun. bu %30 limitini bende aşmıştım çevreyolunda 70 olan yerde. 290'ı kitlediler:D ama bu yollardada 70le gitmek imkansız kardeşim ya

bana otobanda kıtlediler kızılcahamam ı gecınce gışelerde polıs cevırdı iyi gunler Ankaraya hosgeldınız dedi Allah için kibar polıs ti ama:D

muhtemelen tünellerdeki gibi iki nokta arası geçiş süreni ölçen bir sistemdir. ortalama hız hesaplıyor ona göre cezayı yazıyor sanırım anlık değil

Geçmiş olsun bende 95km yedim aynı sahil yolunda ama bende polis vardı çevirdi birde kusra bakma cezayı yazmak zorundayız diyede bir cevap aldım gülerek =)

Öncelikle geçmiş olsun , EDS yani elektronik denetleme sistemleri çok farklı özelliklere sahiptir Hız EDS ler hızını ölçer park EDS ler yanlış parklanmaları , normal EDS ler de kırmızı ışık ihlallerini tespit eder.... kuvvetle muhtamel siz hız EDS ye yakalandınız.. ancak EDS sistemlerinin oldugu noktalara yaklaşım kollarında mutlaka o yoldaki hız sınırlamasını gosterir levha EDS uygulaması yapıldıgını gosterir levha olmak zorundadır. Aksi halde size kesilmiş olan cezanın itiraz hakkına sahipsiniz... Ayrıca yeni geliştirilen sistemler ile özellikle tünellerde uygulanan bir sistemdir tünel içinde araç hızlarını kontrol altına almak için hız koridoru EDS lerine de raslamaktayız bu EDS ler tünel girişine ve çıkışına yerleştirilir. siz tünele girerken aracınızı EDS kayıt eder tünel içinde hız örneğin 70km ise tünel uzunluğu ile dogru orantılı olarak çıkış süresiniz de bellidir bu süreden daha kısa sürede cıkarsanız çıkıştaki EDS tünel içinde hız yaptıgınızı ve bu hıza baglı olarak tünelde erken çıktıgınızı tespit eder %10 luk tolerans ile ceza kesebilir ( bu yüzdelik dilim değişebilir) bu yüzden EDS lerden korkmak gerek fakat şunu da belirtmek isterim EDS sistemleri trafik kazalarının azalmasında çok buyuk bir etkendir. Bir dipnot daha büyükşehir olan belediyeler bu sistemleri kurup Emniyete devretmesi neticesinde kesilen cezalardan yalış hatırlamıyorsam %30 luk pay alacaklar kullanım , bakım onarım , kurulum , hakkı olaraktan yani çoğu şehrimizde bu sistem yok yani bu demek oluyor ki yakında bir çok şehir de EDS görmek mümkün olacak...

" Ceza Yeri: D100 KUZEY YOL
Saat: 00:05
İlçe: Maltepe
Hız: 119KM/H
"

Arkadaşlar bir yanlışlık olmuş kusura bakmayın. Babam yanlış söylemiş telefonda, bugün cezayı aldım, aynen yukarıdakiler yazıyor.

Şimdi burası E5 mi oluyor? E5 ise başlarım böyle işe, doğma büyüme buralıyım, radar görmedim E5'te hiç. :) Eğer E5 değilse ki değil gibi gözüküyor, "D100 KUZEY YOL" ibaresiyle polis bize ne anlatmaya çalışmış? Yardımlarınızı bekliyorum. :confused:

Geri
Üst Alt