Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mallya, Chandhok ve Jani'yi deneyecek

YCO

Kayıtlı Üye
Force India patronu Vijay Mallya, Karun Chandhok ve Neel Jani'yi, gelecek hafta McLaren'ın F1 simulatöründe deneyeceğini açıkladı.

Mallya, Reuters'a yaptığı açıklamada, "Karun, benim oğlum gibi. Daha şortlu küçücük bir çocukken tanıyordum. Kendisine şans vermekten ben de mutlu olacağım" dedi.

Mallya, "Fakat gerçekten kapasitesini kanıtlamak zorunda. Kendisini McLaren'ın pilot simulatörüne geçireceğimi söyledim. Bakalım ne yapacak. Buna göre yeniden konuşuruz" ifadelerini kullandı.

GP2 serisinde mücadele eden 25 yaşındaki Hint pilot Chandhok, 18. sırada bulunuyor. Ancak Formula 1 patronu Bernie Ecclestone geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada, Chandhok'un Force India ile yarışma şansına sahip olması gerektiğini söylemişti.

Mallya ayrıca, A1GP şampiyonu Jani'yi de aynı simulatörde deneyeceğini duyurdu.

Jani'nin kendisine gelerek, araca geçmek için bir fırsat talebinde bulunduğunu belirten Mallya, "Ben de simulatörde bir fırsat vermeyi reddetmedim ve kendisine evet dedim" ifadelerini kullandı.

Mallya bu arada, Adrian Sutil ve Vitantonio Liuzzi'nin muhtemelen gelecek sene de takımdaki yerlerini koruyacaklarını söyledi.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt