• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Malezyalılar Lotus F1 için baskı yapıyor

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Malezya hükumeti tarafından desteklenen konsorsiyum, Lotus'un, gelecek sezon griddeki 13'ncü takım olması için BMW Sauber'e karşı, sıkı şekilde çalışıyor.

BMW Sauber patronları, takımın geleceğini garantilemek için alıcı bulma çalışmalarını sürdürüyor. Hatta takımın, Malezyalılar tarafından alınacağı dair spekülasyonlar da yapılmıştı.

Ancak kaynaklar, mevcut sponsorların BMW Sauber'in satın alınmasına sıcak bakmadıklarını, Lotus ismininin kullanılacağı, tümüyle yeni takıma destek vereceklerini belirtiyor.

Malezya hükumeti de, kamu petrol şirekti Petronas'ın, ülkenin milli otomobil üreticisi Proton'un sahibi olduğu Lotus'a desteğini istiyor.

Bu arada, geçtiğimiz hafta Ferrari'nin marka gurusu olan Dany Bahar'ın Lotus'un CEO'luğuna getirilmesinin arkasında da, her ne kadar bir tesadüf olduğu belirtilse de, Lotus'un F1 projesinin yattığı belirtiliyor. Ayrıca Mike Gascoyne gibi saygın bir teknik direktörün de projenin içinde yer alacağını ifade ediliyor.

Öte yandan Malezya'nın ulusal bir takım kurma konusunda bilgisine başvurulan Malezya Spor Bakanı Datuk Ahmed Şaberi, "Şu an hiçbir şey neticelenmiş değil. Yorum yapacak birşey yok. Haberleri ne doğrularım, ne de yalanlarım" ifadelerini kullandı.

Şaberi ayrıca, "Başbakan'ın açıklamasını bekleyelim. Singapur GP'den sonra kimbilir belki birşeyler olur" diye konuştu.

TurkiyeF1.com
 

ZGR

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Ağu 2009
Mesajlar
14,928
Yaş
28
İsim
Özgür Gönül
Nereden
İstanbul
Plaka
EM6084
lotus lotus lotus :)
 
Üst Alt