Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Makyajsız kasa leon Vag-Com yardım!!

igci_01

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Vag-Com da yapılabilecekler bölümünde yazdım ancak cevap bulamadım.Bende konu açmaya karar verdim.Sorum şu:
Makyajsız kasa leonlarda Vag-Com ile yağmur yağdığında sunroof ve camların otomatik kapanmasını ve de coming home-leaving home u kısalardan sislere almak nasıl yapılıyor?Yapılabiliniyormu?Bide servis işareti çıkmaya başladı zamanı geçtiği için onu Vag-Com dan nasıl kapatabilirim?Teşekkürler:confused:

arabada yagmur sensoru varsa camların ve sunroof un kapanma ozellıgı belkı acılabılır

yağmur sensörü aracımda mevcut ama vag-com da nasıl açacağını bulamadım

bende gecen ender elektronıkte bı kac özellik actırdım ama coming home-leaving home u kısalardan sislere almak olayını bulamadı.camların kapanma olayını da acıkcası sormadım.

camlar ve sunroofun kapanması için kodların internette bulduk ancak daha deneyemiyorum ama sanırım çalışır ama coming home u hala nasıl sislere alabiliriz bulamadık bilen varmı?

Arkadaşlar Vag-Com da yapılabilecekler bölümünde yazdım ancak cevap bulamadım.Bende konu açmaya karar verdim.Sorum şu:
Makyajsız kasa leonlarda Vag-Com ile yağmur yağdığında sunroof ve camların otomatik kapanmasını ve de coming home-leaving home u kısalardan sislere almak nasıl yapılıyor?Yapılabiliniyormu?Bide servis işareti çıkmaya başladı zamanı geçtiği için onu Vag-Com dan nasıl kapatabilirim?Teşekkürler:confused:
ewet arkadaslar bende bu konuyu acacaktım bıraz sönük kalmış bu konu cevapda bulunmamıs bılgılendırsenızde vag comla yapılan herseyı actırsam serviste bende:)

ewet arkadaslar bende bu konuyu acacaktım bıraz sönük kalmış bu konu cevapda bulunmamıs bılgılendırsenızde vag comla yapılan herseyı actırsam serviste bende:)

Servise hiç gitme anlamıyorlar çünkü. Bana welcome modunun ve leaving home un açılamayacağını söylediler ama ben kendim açtım. Ana ekranda select dedikten sonra instruments'e giriyorsun ordan da adaptasyon'a... Daha sonra çıkan ekranda indicator celebration kanalını seçip altında çıkan not active durumu aktive haline getiriyorsun welcome modu açılıyor. Sunroof ve camların otomatik kapanması seçeneği çıkıyor yol bilgisayarında fakat her çalıştırmanda ekrandan açman gerekecek. Bu işleri netten vag com kablosu sipariş vererek yapabilirsin. Ben kendim öyle yaptım. Forumda sunroof camların otomatik kapaması olayını aktif edip çalıştıramayan arkadaşlar mevcut. Ayrıca biraz araştırırsan Güncel vag com özellikleri başlığı altında bunların cevabı var. :seat

makyajsızlarda welcome açılmıyor diye biliyorum

kendi aracımda denedim. ch/lh ışığı sis farı olarak ayarlanamıyor ve konfor sinyali 3 den 5 e çıkartılamıyor. bunun haricinde birçok şey araçla birlikte standart olarak açık vaziyette. fazladan,
gündüz farını sis farına %30 ayarladım
sis farlarını dönüşe duyarlı şekilde açtım.
kapı açma kapama sesi aktif ettim.
optik park sensörünü aktif ettim.
ch/lh süresini 30 sn ye düşürdüm.

yağmur kapama aktif edilebiliyor lakin, central elct. den rls kodlamak gerekiyor. bizimkinde farklı bi isimle "regenlichtsensor" geçmekte. bu yüzden olmuyor gibisinden bi yorum olkumuştum. o yüzden hiç denemedim bile.

bendeki koda göre 152622 "414766" olarak değiştirirsem belki çalışacaktı. kod= dec to hex hex+4 hex to dec gibi bişe :)
resim1a.jpg

edit: o yorumu buldum... diyorki : "Issues
There are really no issues with enabling this feature. There have been a few reports of people getting a fault appearing in their Central Electronics Controller (09) from time to time “02071 – Local Databus- 004 – No Signal/Communication – Intermittent” but the system operates correctly and for some people depending on the revision of the RegenLichtSens where it just doesn’t operate."

ben çalışmayacağı anlamını çıkardım bu da tam linki : Volkswagen Golf Auto Rain Closing Windows and Sunroof | my-gti.com

Geri
Üst Alt