Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

makyajlı leon için hoparlör önerisi

bende benzer bi konu açacaktım buradan yazayım dedim, Makyajlı leonumda ilk olarak arka sol kapıdaki tweeterdan zırıldı gelmeye başladı tam arkamada olduğu içinde rahatsız ediyordu ses balansını ön tarafa verdim değiştirene kadar dünde çok yüksek olmamakla beraber sesli müzik dinlerken sağ ön kapıdaki hoparlör resmen patladı :kizgin: şimdi sadece sol öndeki çalıyor yani ille beni değiştir diyolar uygun ayarlayabilirsem mid bass düşünüyorum, ölçülerini bilen ya da mid bass dışında da normal hoparlör öneren birisi var mı? inşallah hoparlörü sökmek içinde komple kapıyı sökmemiz gerekmiyordur çünkü eski arabam Golf 5 de öyleydi:(
eğer aracınızın garantisi devam ediyorsa garantiden değiştrmenizi öneririm

eğer aracınızın garantisi devam ediyorsa garantiden değiştrmenizi öneririm

şimdi aradım serviside garantisi bitene kadar orjinalleri kalması daha iyi , öneri için saol. servis fiyatlarıda bilginiz olsun tweeter- hoparlör modeline göre 45-75TL civarıymış tweeter eğer kapı koluyla bitişik geliyorsa o da 125TL civarıymış

hiç hoparlör ses sistemi yaptıran yok mu?

araçlarımız aynı olmadığı için ölçüleri bilmiyorum..anladığım kadarrı ile bozulan hoparlör ve tizleriniz garanti kapsamına girmiyor..o bahsettiğiniz fiyatlar çok yüksek..eğer grantinizi bozmayacaksa bir mit takım almanızı önerebilirm..ama subbass almayacaksanız mit takım almayın çünkü onların crossaverları var sesi belli frekanslarda tuttukları için ve size bass doyumunu vermeyecektir..component sistem yerine ayrı tiz ve hoparlör alabilirsiniz o zaman

aynı hoparlör 2 defa garantiden değişmez muhtemelen ama en az 1 defa garantiye girer..

bu ilk sefer bi tweeterda bi hoparlörde sorun var servisten cumartesi için randevu aldım garanti kapsamına giriyormu diye ona bakıcaklar, sonucu bekliycem, yoksa mid bass + subwofer düşünüyorum orjinal teybe daha önce golfte yapmıştım çok güzel olmuştı

bu ilk sefer bi tweeterda bi hoparlörde sorun var servisten cumartesi için randevu aldım garanti kapsamına giriyormu diye ona bakıcaklar, sonucu bekliycem, yoksa mid bass + subwofer düşünüyorum orjinal teybe daha önce golfte yapmıştım çok güzel olmuştı

sub alırken aman iyi dikkat her kutu her sub'a cevap vermiyor tok bas alacağın yerde pof ları da yanında duyabiilirsin..

Eğer arabanın ses sisteminde bir değişiklik yapmadıysanız, garantiden büyük ihtimal değişir dediler bana geçen hafta.
Benim garanti geçen pazar bitiyordu, o yüzden bayramdan önce gittim servise. Bende de benzer bir sorun vardı sol arka kapı tweeter dan zırıltı duyuyordum. Kontrol ettiler tweeter sağlam çıktı, ama sol arka ve sol ön hoparlörler patlak çıktı (Bass ayarını +1 kullanıyorum ben o yüzden farkedememişim heralde)... Yenileriyle değişeceğini söylediler, bayramdan sonra çarşamba(bugün) belli olur dediler... Haber bekliyorum ben de...

slm Yunus Emre ... öncelikle aracının ses sisteminin yeterli seviyede olmadığını belirtmek istiyorum... yeni kasa Seat ailesinin en büyük sorunlarından biri bu bence... hiç mi hiç önem vermemişler ses sistemine... eski kasa Leon var ben de... orjinal ses sisteminin kalitesini anlatamam o baslar tizler süper.... Toledo kullanmışsın bilirsin zaten... neyse kapılar daki hoperlör büyüklükleri 16cm. Sana coax yada comp. hoperlör önerebilirim ancak yine de istediğin kalitede ve verimde ses alabileceğini garanti edemem. o yüzden sana tavsiyem şimdilik teybine dokunma... JL AUDIO ve KICKER ın 16cm lik subwooferları var... 150Watt RMS veriyo... 150 değil 75 watt bile verse yeterli bence... bunlardan 4 adet alıp kapılardakilerle değiştirirsen birde sadece bu 4 sub ı besleyecek güçte bir amfi alırsan muhteşem bir ses seni bekliyor olacak... Kicker biraz daha hesaplı tanesi 110 - 125 TL arasında ama JL AUDIO 200TL nin üzerinde tanesi... yine takıldğın bişey olursa sorabilirsin... ha bide unutmadan emanet olarak biyerlerden amfi ve bas kutusu bul bağla yüksek seste arabanın nerelerinden tıkırtı ve zırıltı geliyor tespit et oraları sağlamlaştır OK... kolay gelsin şimdiden...

sub alırken aman iyi dikkat her kutu her sub'a cevap vermiyor tok bas alacağın yerde pof ları da yanında duyabiilirsin..
daha önceki arabam Golf 5 de sadece jbl sub ve edison anfi kullandım diğer herşey orjinaldi(teyp-hoparlör-tweeter) herkes çok begeniyordu çokta tatlı bi sesi vardı, yine öylemi yapsam yada diğer konudada söylediğin gibi mid bass mı eklesem :confused:

Geri
Üst Alt