Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

makyajlı kasa leon yol bilgisayarı sorunu

taner1905

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bende makyajlı kasa 1,6 tdi dsg şanzuman 2,000 km de bir seat leon var. yanlız bunun yol bilgisayarı ile ilgili sanırım bir sorunum var. bunların yol bilgisayarları bildiğiniz gibi bir anlık verileri yani arabayı çalıştırdığınız andan itibaren kayda başladığı verileri gösteriyor. diğeri ise total olrak gelen verileri kaydediyor. benim sorunum şu iki keredir mazot aldığım zaman tüm verileri sıfırlıyorum ve aracın toplamda ne kar benzinle ne kadar gittiğini hesaplıyorum fakat toplam olarak verileri kaydeden kısım 600 küsür kmden sonra kendini sıfırladığını gördüm. yani araç mazot aldığım da örneğin total 500 km gitti diğer kısımda ortalma yakıt 6,6 lt/km gözükürken bir bakıyorum 600 kmden sonra buralar sıfırlanıyor.

bende de oluyor hatta sabah aracı çalıştırıp atıyorum 20 km yol gidiyorum yakıt değerlerinde ki 1 numaralı veri misal 8.5 gösteriyorsa ikinci değere bakıyorum 7.7 gibi bir şey oluyor yani yolda sıfırlamış oluyor kendi kendine bunu bir türlü çözemedim :confused:

bende de oluyor hatta sabah aracı çalıştırıp atıyorum 20 km yol gidiyorum yakıt değerlerinde ki 1 numaralı veri misal 8.5 gösteriyorsa ikinci değere bakıyorum 7.7 gibi bir şey oluyor yani yolda sıfırlamış oluyor kendi kendine bunu bir türlü çözemedim :confused:

Hiç dikkatimi çekmedi ben de bakayım ona bi.

Hiç dikkatimi çekmedi ben de bakayım ona bi.

yok yok ben baya bi denk geldim bu duruma ama hala da çözebilmiş değilim :( forumdan bi kaç arkadaş 9999 km devirdikten sonra sıfırlıyor demişti bana pek mantıklı gelmemişti üstelik aracımda henüz 8700 km de ki buna 3000 km'lerde 5000 km'lerde de denk geldim kullanma kılavuzuna baktığımda yakıt değeri 99.9 lt ye ulaştığında sıfırlanır diyor ee 99.9 lt ye ulaşması zaten olası birşey değil bir acayiplik var ama dur bakalım :confused:

yok yok ben baya bi denk geldim bu duruma ama hala da çözebilmiş değilim :( forumdan bi kaç arkadaş 9999 km devirdikten sonra sıfırlıyor demişti bana pek mantıklı gelmemişti üstelik aracımda henüz 8700 km de ki buna 3000 km'lerde 5000 km'lerde de denk geldim kullanma kılavuzuna baktığımda yakıt değeri 99.9 lt ye ulaştığında sıfırlanır diyor ee 99.9 lt ye ulaşması zaten olası birşey değil bir acayiplik var ama dur bakalım :confused:

vallahi bende çözebilmiş değilim bu olayı daha depoyu ikikere fullledim ikisinde de aynı sorunu gördüm. yolda giderken bir bakıyorum birinci değer 6-7 lt derken 2. değer 5 litre dio araba 658 km yol yapmış mazot aldığımdan beri. mazot aldıktan sonra 600 küsür km gittikten sonra bu sıfırlamayı yapıyormuş gibi geldi bana. ilk başta elim çarpıyo yanlışlıkla sıfırlıyorum sandır ama öyle bir durumda yok ortada. artık 5,000 km için servise gittiğimde sorucam. saçma bir durum yanlız.

vallahi bende çözebilmiş değilim bu olayı daha depoyu ikikere fullledim ikisinde de aynı sorunu gördüm. yolda giderken bir bakıyorum birinci değer 6-7 lt derken 2. değer 5 litre dio araba 658 km yol yapmış mazot aldığımdan beri. mazot aldıktan sonra 600 küsür km gittikten sonra bu sıfırlamayı yapıyormuş gibi geldi bana. ilk başta elim çarpıyo yanlışlıkla sıfırlıyorum sandır ama öyle bir durumda yok ortada. artık 5,000 km için servise gittiğimde sorucam. saçma bir durum yanlız.

+1905

arkadaslar o sifirlama olayi klavuzda yazmakta belirli km (999 olabilir emin deggilim) veya belirli saat 24 saat olabilir (yine emin degilim) den sonra sifirliyor.. dolayisiyla diyelim 23 saatlik kullanim ortalamaniz (2.bilgisayarda) 7lt ise tekrar yola ciktiginizda son kullanim ortalamaniz cikiyo oda 15lt olabiliyo :D

1. bolumdeki ortalama belli bir saatten sonra(2-3 saat olabilir)sifirlaniyor aynı durumu ben klimanın ayarlarindada yasıyorum..ama 2. bolumdeki ort.tüketim degeri ben sifirlamadigim sürece hiç sifirlamiyor.gerçi ben 2.yi her depoyu fulledigimde kendim sifirliyorum o depo ile ne tükettiğimi görmek için..bir depo ile asla 999 km yapamadığım için belkide bende sifirlamiyordur:rolleyes:

kullanim klavuzundan:

1 no lu km hafizasi kontak acildiktan sonra kapanincaya kadar olan yolculuk ve tuketim verilerini toplar. Yolculuk kontagin kapatilmasindan sonra iki saat icinde tekrar baslarsa yeni degerler mevcut km sayaci hafziasina eklenecektir. Yolculuga 2 saatten fazla ara verilirse hafiza otomatik silinecektir

2 no lu toplam yol hafizasi : toplam yolculuk suresi 99 saat ve 59 dk ya, gidilen mesafe 9999km ve tuketilen yakit 999 lt ulasana dek (kontak anahataari 2 saaten fazla kapali kalsa bile) yapilan tum yolculuklardaki veriyi toplar. Belirtilen degerlerden birine ulasildiginda hafiza otomatik olarak silinecektir

2. noda 99 saat demis ama sanki 23sa59dk dan sonra sifirliyor gibi geldi bana hep...

kullanim klavuzundan:

1 no lu km hafizasi kontak acildiktan sonra kapanincaya kadar olan yolculuk ve tuketim verilerini toplar. Yolculuk kontagin kapatilmasindan sonra iki saat icinde tekrar baslarsa yeni degerler mevcut km sayaci hafziasina eklenecektir. Yolculuga 2 saatten fazla ara verilirse hafiza otomatik silinecektir

2 no lu toplam yol hafizasi : toplam yolculuk suresi 99 saat ve 59 dk ya, gidilen mesafe 9999km ve tuketilen yakit 999 lt ulasana dek (kontak anahataari 2 saaten fazla kapali kalsa bile) yapilan tum yolculuklardaki veriyi toplar. Belirtilen degerlerden birine ulasildiginda hafiza otomatik olarak silinecektir

2. noda 99 saat demis ama sanki 23sa59dk dan sonra sifirliyor gibi geldi bana hep...

budur.. :eek:key:
uzun uzun yazmak zorunda kalmamış oldum.. :D :D

Geri
Üst Alt