Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Makyajlı Kasa Leon Porya Bilyası

ahmtsnyl

Kayıtlı Üye
S.a cümleten,

aklıma takılan bir şeyi danışmak istiyorum.

1-2 hafta önce arka taraftan ciddi bir uğultu geliyordu, sorun belli. bilya değiştirdik ses geçti.

3-4 gün sonra hafiften yine uğultu başladı ama çok rahatsız edici değil ama var. hızlandıkça ses artıyor.

bugün götürdüm servise, adamın söylediğini iletiyorum;

---------------

sorun değiştirdiğimiz bilyadan. soğuk hava/karlı hava/buz bilyanın düşmanı. bilyanında bir alışma süresi var.

soğuk havalara denk geldiği için problem olmuş. tavsiyem bekleyelim havalar hafif normale dönsün değiştirelim. ama dersen ki ben çok rahatsız oluyorum sesten, yine değiştirebiliriz.

-------------------------

şimdi dostlar;

1- adam beni geçiştirdi mi ?
2- parçacıdan 110 liraya aldım, orj parça dediler ( tamircim 110 liraya orj olmaz dedi ) gerçekten yan sanayi bile olsa 2 haftada yeniden aynı sıkıntıyı çıkarır mı ?
3- bilyanın alışma ( rodaj ) süresini ilk kez duydum hikaye mi ?
4- bir soru daha vardı aklımda da unuttum. gelirse editlerim.

şimdiden teşekkürler.

S.a cümleten,

aklıma takılan bir şeyi danışmak istiyorum.

1-2 hafta önce arka taraftan ciddi bir uğultu geliyordu, sorun belli. bilya değiştirdik ses geçti.

3-4 gün sonra hafiften yine uğultu başladı ama çok rahatsız edici değil ama var. hızlandıkça ses artıyor.

bugün götürdüm servise, adamın söylediğini iletiyorum;

---------------

sorun değiştirdiğimiz bilyadan. soğuk hava/karlı hava/buz bilyanın düşmanı. bilyanında bir alışma süresi var.

soğuk havalara denk geldiği için problem olmuş. tavsiyem bekleyelim havalar hafif normale dönsün değiştirelim. ama dersen ki ben çok rahatsız oluyorum sesten, yine değiştirebiliriz.

-------------------------

şimdi dostlar;

1- adam beni geçiştirdi mi ?
2- parçacıdan 110 liraya aldım, orj parça dediler ( tamircim 110 liraya orj olmaz dedi ) gerçekten yan sanayi bile olsa 2 haftada yeniden aynı sıkıntıyı çıkarır mı ?
3- bilyanın alışma ( rodaj ) süresini ilk kez duydum hikaye mi ?
4- bir soru daha vardı aklımda da unuttum. gelirse editlerim.

şimdiden teşekkürler.
vallha orjin 110tl bana makul geldi,ama şu var bende leonda değil fakat palioda aynı sorun oldu,gittim değiştirdim bi 70 tl civarıydı orjinali ve sesi aşırıydı,değiştirdikten sonra hiç ses olmadı,ve akabindede ses olmadı,yani bence rodaj olayı biraz saçma geldi açıkçası,2 haftada bozulması ise parçanın kusurlu olması bence braz kullanır kullanmaz kusurlu yeri direk arıza verdi dşye düşünüyorum.

vallha orjin 110tl bana makul geldi,ama şu var bende leonda değil fakat palioda aynı sorun oldu,gittim değiştirdim bi 70 tl civarıydı orjinali ve sesi aşırıydı,değiştirdikten sonra hiç ses olmadı,ve akabindede ses olmadı,yani bence rodaj olayı biraz saçma geldi açıkçası,2 haftada bozulması ise parçanın kusurlu olması bence braz kullanır kullanmaz kusurlu yeri direk arıza verdi dşye düşünüyorum.

evet, rodaj olayını ben de ilk kez duydum. saçma geldi ama çok değil, uzak doğu olmasın dedim özellikle, orj istedim. yani tamircim şimdi değiştirsek 1 hafta sonra yine gelirsin, biraz bekleyelim dedi.

malum konya 3-4 haftadır sağlam karlı ve soğuk.

evet, rodaj olayını ben de ilk kez duydum. saçma geldi ama çok değil, uzak doğu olmasın dedim özellikle, orj istedim. yani tamircim şimdi değiştirsek 1 hafta sonra yine gelirsin, biraz bekleyelim dedi.

malum konya 3-4 haftadır sağlam karlı ve soğuk.
vallaha eğerki soğuktansa yeni bir bilgi sahibi olucaz cünkü bana biraz saçma geldi yani,o zamnsa kışın arabalarda sorun olursa yazı beklemek gerek gibi bişy cıkıcak ortada oda saçma geliyor bana ama tabi,parçadan parçaya fark var soğuktan etkilenene bi parça olabilir :S

vallaha eğerki soğuktansa yeni bir bilgi sahibi olucaz cünkü bana biraz saçma geldi yani,o zamnsa kışın arabalarda sorun olursa yazı beklemek gerek gibi bişy cıkıcak ortada oda saçma geliyor bana ama tabi,parçadan parçaya fark var soğuktan etkilenene bi parça olabilir :S
Evet, yani kendimi kandırmaya çalışıyorum, inanmaya çalışıyorum yoksa boşu boşuna 210 lira vermiş olacam. :D

ama şu mantıklı. bu tip bilya tarzı donanımlar için soğuk problem.

Evet, yani kendimi kandırmaya çalışıyorum, inanmaya çalışıyorum yoksa boşu boşuna 210 lira vermiş olacam. :D

ama şu mantıklı. bu tip bilya tarzı donanımlar için soğuk problem.
doğrudur abi şimdi bilgim yok pek bu konuda,o zman sen değiştirisende bilgi verde öğrenmiş olalım :D

Soguktan değil sülüsyondan yapar.Mutlaka değişime gidin ve araçlarınızı yıkatırken mutlaka altına su tutturun.

Not.Aracınıza bilya alırken TIMKEN Marka uyarsa onu tercih edin.

Soguktan değil sülüsyondan yapar.Mutlaka değişime gidin ve araçlarınızı yıkatırken mutlaka altına su tutturun.
Not.Aracınıza bilya alırken TIMKEN Marka uyarsa onu tercih edin.

evet hocam, 3 haftadır sürekli solüsyon ve tuzlama çalışmaları yapılıyor. ben de bu süreçte taktırdım. ürün fotoğrafı da aşağıdaki gibi.

a75ba274-67a5-4c81-ab3b-12dc848f2bea.jpg
[doublepost=1484208367,1484060832][/doublepost]yeniden selamlar. sorunu gördük. arka taşıyıcı 2.4-5 cm kadar eğilmiş. hali ile haftada 1 bilya bile taksam bozulacakmış.

problem çözülüyor.

durup durupken taşıyıcı eğilmez tabi ki, aracı hasarlı almıştım zaten. dingil düzeltme işlemi görmüştü. ama işte vurmanın etkisiyle zayıf gördüğü her yeri eğmiş.

fotoğraf aşağıda.

6eef2088-e7c7-4848-bbd0-81e85d20b251.jpg

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Geçmiş olsun.Sorun düzeldiği için sevindim.

Geri
Üst Alt