Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Makyajı seat leon 1.6 lastik basıncı

arkadaşlar bende 1.6 TDI var.
daha 2 gün önce basınç göstergemin yanmasından ötürü, yakıt kapağını açıp bakmıştım. ordan hatırlıyorum.
araçta 4 veya daha fazla kişi yoksa, önler 35, arka 32 olmalı. bu da lastiklere uygulanması gereken basınç anlamında 1.6 TDI, 1,2 TSI ve 1,4 TSI arasında fark yok demektir...

iyi geceler herkese...

2 hafta öncesine kadar aracı aldığımdan beri araç bana oldukça sert geliyordu ki leonlara daha önce de binmiştim ama benimki yaylı gibi plastik kasislerde sekiyordu adeta:D babamda yeni araba çok basmışlardır bunun lastiklerini gemide orda burda duruyo diye git kontrol ettir diyip duruyordu hep unuttum 2 hafta önce aklıma gelipte bi kontrol ettirdim önler 47 arkalar 45ti inanamadım 35e 32 düşürdüm araba yumuşacık oldu çok alışmışım kütük gibi gezmeye:D

Zaman ayırıp cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bende biraz önce benzin kapağından kontrol ettim. 35-32 aynı değerler yazıyor. Umarım ihtiyacı olan başka arkadaşlarda bu bilgilerden faydalanır.

bende 1.4 dedim .. 1.6 niye farkeder ki :)

katılıyorum niye farketsin ki lastikler aynı ebatlar aynı

iki arcın ön lastiklerine motordan kaynaklanan ağırlık aynı değil dolayısı ile basınçlarıda aynı olmaması gerekir. istisnalar kaideyi bozmaz ama genelde böyle olur.

benim 1.2 icinde aynı.Bir arkadaşımız Golf 1.4 TSI DSG aldı.Onun lastik basınc verileri ön ve arkalar için 2.0 bar.bana biraz düşük geldi zaten araba full sehir içi 10.7 lt/100 km yakıyor.:confused:

golf yola daha dengeli basan ve daha verimli bir ağırlık dağılımına sahip bir araç olduğu için ön arka değeri aynıdır. leon un arkası daha hafif kaldığı ve yük öne bindiği için ön lastik havaları 35 arkalar 32

Geri
Üst Alt