Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Makine ile polisaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler

muratcantona

Kayıtlı Üye
- Makine kablosunu omzunuzdan geçirin (makineye dolanmasını, üstüne basmanızı ve boyaya dokunmasını önlemek için).

- Rahat bir pozisyonda olun, bir ayağınızı arkaya verin, iyi denge ile daha rahat bir tutuş ve baskı sağlamak mümkün.

- Gergin olmayın, makineyi tutarken rahat olun. Kollarınız kasılı olursa makine daha sallantılı çalışır.

- Önemli noktaları maskele bantıyla örtün (fitil, kilit, logo, plastik).

- Makineyi çalıştırmadan önce mutlaka yüzeye temas ediyor olsun, makine tam durmadan da kaldırmayın yüzeyden.

- Pedi yüzeye paralel tutun.

- Ağır aşındırıcı kullanıyorsanız pedi daha yavaş gezdirin.

- Mümkünse bir ürünü sürdüğünüz pede onu yıkayıp teöizlemeden başka bir ürünle karıştırmayın.

- Her tür polishi yedirirken sağ-sol, aşağı-yukarı ve çapraz geçişler yapmayı unutmayın.

- Makineyi bayıltacak kadar çok bastırmayın.

- Makine hoplamaya başlıyorsa ürün azalmış kurumuş olabilir. Biraz daha ürün ekleyin pede. Hoplama devam ediyorsa daha küçük çaplı ped kulanın.

- Tüm araca uygulamadan öne nokta (spot) test yapın.

- Her zaman en hafif polish ile nokta teste başlayın.

- 1-2 panelde bir pedi mutlaka döner vaziyetteyken fırça ya da bezle temizleyin.

- Ürün çabuk bitiyor ya da ped hızlı kuruyorsa pede biaz su veya Quick Detailer spreyi sıkın.

- 30 x 30 cm bir alanda ürünü yedirin, sonra yana geçin, bir kerede kapı panelini ya da kaputu yapmayın.

- Her panelde yapılan işi kontrol edin.

- Köşelerde ve damarlarda çalışırken dikkatli olun, oradaki boyalar daha kolay aşınır.

- Ara sıra yüzey sıcaklığını elle kontrol edin, elinizi yakacak kadar sıcak ise biraz ara verin.

- Polisaj yapılan yüzeyi en kısa zamanda uygun bir wax ya da sealant ile koruma altına alın. Glaze uygulayacaksanız bu aşamadan önce uygulayın.

- Kullanmaya başlayacağınız pedde kir-toz olmamasına dikkat edin.

- Kulandıktan sonra pedlerinizi hemen yıkayın, iyice kurumasını bekleyip kaldırın.

ALINTIDIR :::::.....

---------- Post added at 00:53 ---------- Previous post was at 00:53 ----------

Bugun polisaj makınemın sıparsını verdım hayırlısı bakalım ice kaptırdık kendımızı :D:D

valla usta hayırlısı olsun tebrik ederim. Yakında sonax vs açıcaksın maşallah:)

valla usta hayırlısı olsun tebrik ederim. Yakında sonax vs açıcaksın maşallah:)

sonax yaramaz:D açarsam 2 fırma adına açarım baskada acmam:p ahahah

---------- Post added at 01:11 ---------- Previous post was at 01:09 ----------

harbiden hee bi mekan açsan müşterin hazır bile :)

Abi heycanla makıneyı beklıyorum bugun sıparısı verdım kredı kartının hesap kesım tarıhıde bugundu 1 tanede ped sıparıs ettım bı tanede sıyah renk broadway camurlugu aldım onun ustunde denıcem bu ısı ogrenebılırsem duzguncene camurlugun ufak bı kaporta ısı var onu yapıp zımpara atıp boyama olayına gırcem :D o camurluk yandı benım elımde ezıyet cekcek :D

Bilgiler için sağol,bide makinemiz olsaydı iyi olucaktı...:)

öle bi anlatıyosunki .. araba yıkatmaya istanbula gelcem yakında :)

öle bi anlatıyosunki .. araba yıkatmaya istanbula gelcem yakında :)

abı ne alaka ankarada kendın yıkarsın gıt koctasa mıs gıbı basınclı makınenı al 5 lt bıdonla snowfoamını al sık arabaya vur suyu yıkandı meguiarstanda bezlerını yıkama malzemelerını al , yıkama eldıvenı , watermagnet , mf bez falan mıs gıbı temızlersın :D

abı ne alaka ankarada kendın yıkarsın gıt koctasa mıs gıbı basınclı makınenı al 5 lt bıdonla snowfoamını al sık arabaya vur suyu yıkandı meguiarstanda bezlerını yıkama malzemelerını al , yıkama eldıvenı , watermagnet , mf bez falan mıs gıbı temızlersın :D

ya murat yıkama kısmı diil pasta kısmı meraklandırıyo beni . Arabanın heryeri su lekesi çam izi dolu bi boya koruma şart yoksa ben çok severim arabayı yıkamayı yazın hep kendm yıkarım ... hatta arabanın içine buharlı makineyle girşiyorum bir kir çıkıyo görmen lazım ... bi kere pasta yapmaya kalktım arabanın heryerinde beyaz lekeler kaldı :) mesela sen kil fln dedin ilk kez duydum ben o kili . ankarada kili yada magiuars ürünlerini bulmak sıkıntı zaten ... 5 10 kişi bir araya gelip yurt dışı toplu alım fln yapılsa ben varım aslında :)

Kil için bi konu acalım ozaman en guzel o olcak .. bıde suyun bıraktıgı kırec lekesını kil gecırır cam ızınıde geıcırır boyada purussuz temız bı yuzey bırakır hanı o cıkmayan herseyı alır ıste:D

Bu dediklerinin hepsi kaç lira tutuyo..?Al demesi kolay..:D

Geri
Üst Alt