Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

M6 Hurricane..

yavrucağızım hiçde çok deil o düz yol sürati yokuş aşağı oldğu zaman 190 rüzgarı arkama almışsam da 190 a çok az geçiyo ama yol tutuşu gayet başarılı ki bu yaylarımdan sonra bu akşam halkalıya geçtim saat8 trafiğinde bi ara boşluk ta 160 a çıkıp 3 şerit deiştridim tek seferde ne en ufak bir savrulma nede bir esneme yaptı

Furkan endişelerimi haklı çıkarma lütfen ya..
yay var diye araba vantuz gibi yapışmıyo yere..senin şaşırdığın yol tutuşla 200 üstünde arkamın kıvırdığını hissetim bi kaç kere o bahsi geçen "şerit değiştirmelerde"..velakin Allah korusun patlar da sağlam kalırsan emin ol sizinkilerle konuşur sana en fazla bisiklet aldırırım sonrasında tanımasam da kendilerini..

yalnız bu 400 km .! ucakların aşagı yukarı bu hızlarda havalandıgnı düşünürsek hatta daha düşük olması lazım havada 1000 le fln gittiğine göre.. bu nasıl bi aerodinmiktir nasıl yapyıolarda araba cidden havalanmıyo cok merak ediyorum.

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:37 ----------

yay fln iş deişir yoksa pilotajına lafımız yok;):)
yaydan önceki halindede max hızı çk gördüm ben bu arabada ibocum 185/60/15 lastikler olmasına rağmen bizim ibizada yüksek sürat dengesi gayet başarılı emin ol defalerca deneme fırsatım oldu ;):cool:

Furkan endişelerimi haklı çıkarma lütfen ya..
yay var diye araba vantuz gibi yapışmıyo yere..senin şaşırdığın yol tutuşla 200 üstünde arkamın kıvırdığını hissetim bi kaç kere o bahsi geçen "şerit değiştirmelerde"..velakin Allah korusun patlar da sağlam kalırsan emin ol sizinkilerle konuşur sana en fazla bisiklet aldırırım sonrasında tanımasam da kendilerini..

hak vermiyo değilim.

yalnız bu 400 km .! ucakların aşagı yukarı bu hızlarda havalandıgnı düşünürsek hatta daha düşük olması lazım havada 1000 le fln gittiğine göre.. bu nasıl bi aerodinmiktir nasıl yapyıolarda araba cidden havalanmıyo cok merak ediyorum.

uçakların genel ortalaması bildiğim kadarıyla 260km/h İbo'm havalanmaya başlamak için..velakin nası tutuyo dersen de evet dediğin gibi aerodinami başlı başına bi bilim zaten ama downforce denen yere basma kuvveti ile oluyo her şey doğru tasarlandığında..uçaklardakinin tam tersi..

velakin daha ilginç bişi sana..
max. yol tutuş için ayarlı kanatlarıyla F1 otomobilleri sadece 200km/h ile tünelde giderken isterse tavanda da gidebilcek kadar yere basma kuvveti üretiyo..bu denenmedi çünkü biliyosun karter vs. bile yer çekimine göre tasarlanıyo bi teori ama sonuçta mühendislerin hesaplayıp ortaya koyduğu bişi.. :)

ne 400le yerde gideyim, ne tünelde ters ilerleyim... ben bunlar için yaşlanmışım sanırım :D:D

evet, hanımdan fırça yedik zaten nerdeydin bu saate kadar diye, az bile basmışım :eek:

Geri
Üst Alt