Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LÜTFEN YARDIM!! TOLEDO

usta elektrikçi arkadaşım var onla beraber baktık.senin resme göre 1 numaralı parçanın giriş soketinde elektrik yok.çalıştırıp gaza yüklenip denedik yine yok.şuanki en büyük sıkıntı araç soğukken marş almıyor illa gaz vermem yada marşı açıp beklemem lazım.bir video buldum bunla ilgili buna elektrik bir röleden geliyor ama sorun elektrik gelmemesi midir yoksa başka şeymi?

uzun lafın kısası gaz kelebğinle alakalı bir durum hava sirkalasyonu ile çalışan bir sistem.bozulmuş olabilir çıkmacıda ya da orjınal yan sanayi bulup deneybilirsiniz.arabanızı gözlemleyin cokta gec kalmayın daha ağır sonuclar cıkabilir ...geçmiş olsun

resimdeki parçaların isimlerini verdi ikinci baktığımda evet kablo demeti gözüküyor

İkincil hava pompası; 1.6ltr .; 4-silindirli +; BGU, BSE, CCSA
1 06A959253E İkincil hava pompası 1
2 06A906615L pompa tutma 1
3 1K0131149C bağlantı hortumu 1
4 06A131127L bağlantı hortumu 1
5 06A133567A durdurma tamponu 3
6 K 91082901 altıgen soket düz; kafa civata; 8x14 2
7 K 01100636 altıgen somun; M6 3
8 06A131351F ikincil hava valfi 1
9 06A131120A mühür 1
10 06A131117D adaptör 1
11 K 10582103 altıgen soket düz; kafa civata; M6X40 2
12 4A0820199 Çift kablo bağı; 7X213 / 140MM X
13 3D0971838N kablo bağları; 4,5X200 X
14 06A131120F mühür 1
15 K 10423901 soket başlı cıvata ile; İç çoklu kafa; M6X60 2
15 K 10323102 soket başlı cıvata ile; İç çoklu kafa; M6X20

usta şimdi şunu bilmek gerek bu pompaya araç çalıştığında sürekli elektrik gelmesi gereklimi.video da izledim pompaya gelen elektrik bir röleden geçiyor o röle nerededir belkide röle arızalı.sigortaları normal yada gelen kabloda kırıklık var bilemiyorum o elektriğin çıkış nokta
resimdeki parçaların isimlerini verdi ikinci baktığımda evet kablo demeti gözüküyor

İkincil hava pompası; 1.6ltr .; 4-silindirli +; BGU, BSE, CCSA
1 06A959253E İkincil hava pompası 1
2 06A906615L pompa tutma 1
3 1K0131149C bağlantı hortumu 1
4 06A131127L bağlantı hortumu 1
5 06A133567A durdurma tamponu 3
6 K 91082901 altıgen soket düz; kafa civata; 8x14 2
7 K 01100636 altıgen somun; M6 3
8 06A131351F ikincil hava valfi 1
9 06A131120A mühür 1
10 06A131117D adaptör 1
11 K 10582103 altıgen soket düz; kafa civata; M6X40 2
12 4A0820199 Çift kablo bağı; 7X213 / 140MM X
13 3D0971838N kablo bağları; 4,5X200 X
14 06A131120F mühür 1
15 K 10423901 soket başlı cıvata ile; İç çoklu kafa; M6X60 2
15 K 10323102 soket başlı cıvata ile; İç çoklu kafa; M6X20

usta şimdi şunu bilmek gerek bu pompaya araç çalıştığında sürekli hava gelmesi gereklimi.video da izledim pompaya gelen elektrik bir röleden geçiyor o röle nerededir belkide röle arızalı.sigortaları normal yada gelen kabloda kırıklık var bilemiyorum o elektriğin çıkış noktasını bile bilmiyorum zaten ben anlamıyorum ama elektrikçi arkadaşı yönlendirebilirim.

k
usta şimdi şunu bilmek gerek bu pompaya araç çalıştığında sürekli elektrik gelmesi gereklimi.video da izledim pompaya gelen elektrik bir röleden geçiyor o röle nerededir belkide röle arızalı.sigortaları normal yada gelen kabloda kırıklık var bilemiyorum o elektriğin çıkış nokta

usta şimdi şunu bilmek gerek bu pompaya araç çalıştığında sürekli hava gelmesi gereklimi.video da izledim pompaya gelen elektrik bir röleden geçiyor o röle nerededir belkide röle arızalı.sigortaları normal yada gelen kabloda kırıklık var bilemiyorum o elektriğin çıkış noktasını bile bilmiyorum zaten ben anlamıyorum ama elektrikçi arkadaşı yönlendirebilirim.
kardeş aklını böyle şeylerle yorma derim.durumu biliyorsun durumu servistekinlere aktarırsan bilirler bunu.şimdi burda ne kadar konuşsak anlayamayız.inşallah 2.ci hava pompasında bişi yoktur parçası 1300 lira orjınal, yan sanayisi 700 küsür çıkma alsan gene bi ton para.senın adres elektrikci değil direk servis...elektrikci coğu şeyi bilmez ..sana ait parça resimlerin içinde röle göstermiyor kablo var ama.valla o kadar detayını bilsem servis dukkanım olurdu sürünmezdim gurbet ellerde :D hayırlısı olsun geçmiş olsun

k

kardeş aklını böyle şeylerle yorma derim.durumu biliyorsun durumu servistekinlere aktarırsan bilirler bunu.şimdi burda ne kadar konuşsak anlayamayız.inşallah 2.ci hava pompasında bişi yoktur parçası 1300 lira orjınal, yan sanayisi 700 küsür çıkma alsan gene bi ton para.senın adres elektrikci değil direk servis...elektrikci coğu şeyi bilmez ..sana ait parça resimlerin içinde röle göstermiyor kablo var ama.valla o kadar detayını bilsem servis dukkanım olurdu sürünmezdim gurbet ellerde :D hayırlısı olsun geçmiş olsun

k

bu arızadan dolayı 10gün önce boch car serisde lambda sensörler değişti 1050tl . oldu sandık dün gene yaptı.şimdi gene gitsem 1000tl garanti.valla canımı çok sıktı bu arıza.pompaya elektrik hiç gelmemesini belki basit bişedir hallolur diye uğraşıyorum bende.neyse ilgin alakan için teşekkür ederim.

bu arızadan dolayı 10gün önce boch car serisde lambda sensörler değişti 1050tl . oldu sandık dün gene yaptı.şimdi gene gitsem 1000tl garanti.valla canımı çok sıktı bu arıza.pompaya elektrik hiç gelmemesini belki basit bişedir hallolur diye uğraşıyorum bende.neyse ilgin alakan için teşekkür ederim.
yaa inan cok üzüldüm dostum.mazot pompası,yağ pompası vs pompalar arıza yapıyorda bu ıkıncı hava pompası arızalı olabilir mi.???pahalı bi pompa birde.ben pompanın arızalı olduğunu düşünüyorum.gaz kelebeğinle kordineli çalışan bir parça demekki hava gelmeyince gaz vermeden calışmıyor arac.ben seat erzurum erses servise gidecem.orda çok kaliteli ustalar misafirlikleride on numara sorayım bende merak ettim şimdi.durumunu sorayım dostum bakarsın bişi söylerler.adamlar akşama kadar seatla uğraşıyorlar

hava filtresi+hava pompası araba çalıştıktan sonra motora temız hava girmesi gerekiyor.hava filtreleri bunlar için var.demekki dışarıdakı havayı içeri almakta zorlanıyor.motor hava almazsa çalışırmı

hava filtresi+hava pompası araba çalıştıktan sonra motora temız hava girmesi gerekiyor.hava filtreleri bunlar için var.demekki dışarıdakı havayı içeri almakta zorlanıyor.motor hava almazsa çalışırmı
pompayı söktüm dışarda denedim çalışıyor.yerine takıp denedim kesinlikle elektrik yok bunun nedenini bulcaz inşallah bulunca burdada yazarım.ilgi ve alakanız için tesekkürler.

pompayı söktüm dışarda denedim çalışıyor.yerine takıp denedim kesinlikle elektrik yok bunun nedenini bulcaz inşallah bulunca burdada yazarım.ilgi ve alakanız için tesekkürler.
elektrik gelmiyormuş demekki.denediğin ii olmuş en azından parça sağlam.akü üzerinde motor aksamı elektrik kablolar için sigortalar olması gerekiyor ya da kenarında bi yerde sigortası mutlaka vardır.sigortası atmıştır kanımca direk ona baktırın

Geri
Üst Alt