LÜTFEN YARDIM!! TOLEDO | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

LÜTFEN YARDIM!! TOLEDO

Konu, 'Toledo' kısmında mehmetgenc02 tarafından paylaşıldı.

1. mehmetgenc02

mehmetgenc02 SCW Üyesi

14
    8
    3
    Seat tolaedo 1.6 stylance aracım şu arızayı veriyor.p1423 ikinci hava sistemi çok düşük gibi birşey.elektrikçi arkadaşım ikinci hava sistemi denen parçayı buldu.Çalıştırınca falan hiç elektrik gelmiyor ona.Bu parçanın çalışma mantığı nedir araç seyir halindeyken mi devreye girer yoksa sürekli açık mı olması lazım.Nasıl bir arıza olabilir.bir bilen var mı?parça sanırım 19 numara olan.

Ekli Dosyalar:

2. ycalayir

ycalayir SCW Üyesi

283
    222
    43
    Hadi bakalim @kirlisakal tam sana göre. Dostum sana fiyat bile verebilir arkadas.

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  3. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

6.001
    5.265
    113
    biri beni mi çağırdı dur bakayım ...hayatımı foruma ve insanlara adadım :p

kfy ve ycalayir bunu beğendi.
  4. kirlisakal

6.001
    5.265
    113
    senin iş uzun öğlen paydosundayım vaktimi baya alır :) akşama detaylı konuşuruz.sanayideki ustaların cözemediğini scw cözer...:)

kfy, ycalayir ve mehmetgenc02 bunu beğendi.
  5. mehmetgenc02

mehmetgenc02 SCW Üyesi

14
    8
    3
    arkadaşa bıraktım b
    Ustam bi haber bekliyorum senden.

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  6. kirlisakal

6.001
    5.265
    113
    geldim ustam bi sn bekletecem ...

7. kirlisakal

6.001
    5.265
    113
    o parçanın ismini öğrenmeye çalışıyorum ...senın resimdeki şekiller yorum yapmama engel kendi resimlerime bakayı bulunca döncem 5 dk müsade

8. kirlisakal

6.001
    5.265
    113
    gggggggggggggggggggggggg.jpg
    bendeki etka resmidir.1 nolu parça hava filter kutusuyla bağlantılı ikinci hava pompası....1.6 4 silindirli araçlar için parça kodu 06A959253E şimdi senin hava filtrene gidiyor neden;
    çünkü gaza basınca vakum artıyor ve bu vakum avansı da basınç değişimini algılıyor.Yani egr hava filtresinden gelen ucu ağzına dayacan ve birisi gaza basarsa dudağında vakum oluşur.işte bu aşağıda parçanın içinde yay var. parçadaki yayı itiyor o da diaframı iterek distributöre avans veriyor.sistemde mekanik olarak distributörde avans veriyor . gaz kelebinle ilgili bir durum.arabanda cekiş düşüşü yaşıyormusun.hava pompası diyaframlıdır yayı vardır ....Tam vakumlu avans tertibatında normal vakum avans düzenine ilave olarak venturiye açılan ikinci bir vakum kanalı ile bir de vakum düzenleyici supap bulunur.bunu anlamanın yolu aracını gözlemle dostum...çekişde düşüş yaşıyorsan 1 nolu parça yayıyla ilgili iç tertibat bozulmuş olabilir.yakıt ekonomisini sağlayan da buymuş.gaz kelebeği fazla açıldığında bu devreye giriyor vs ikinci hava pompası.png

Bunu beğendi. Leonm@nia bunu beğendi.
  9. mehmetgenc02

mehmetgenc02 SCW Üyesi

14
    8
    3
    usta elektrikçi arkadaşım var onla beraber baktık.senin resme göre 1 numaralı parçanın giriş soketinde elektrik yok.çalıştırıp gaza yüklenip denedik yine yok.şuanki en büyük sıkıntı araç soğukken marş almıyor illa gaz vermem yada marşı açıp beklemem lazım.bir video buldum bunla ilgili buna elektrik bir röleden geliyor ama sorun elektrik gelmemesi midir yoksa başka şeymi?

10. kirlisakal

6.001
    5.265
    113
    sana vermiş oldugum resimde hava ile çalışan bi sistem gibi görünüyor.elekttrikli hava pompası karburutorlu araclar için olabilir.senın araba enjeksıyonlu.yukarıdakı resimde 1.6 4 silindir senin aracın şeması :) resimde kablo gözükmüyor gözükse yazardı.

Sayfayı Paylaş