Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lütfen Yardım Aile aracı olarak hangisini alırdınız

bu arada passat yenilenecek...2015 te yollarda

valla passat 2014 tsi bmt dsg aldım şimdilik fena değil sadece bendeyken 7,3 hanımdayken 8,5 yakıyor :D

hayırlısı olsun güzel seçim

Arkadaşlar, eşimin kullandığı 1.6 102 bg jetta otomatik (lpg) 11,2 Lt / 100 Km aracı satıp farklı bir araç alacağım. Fakat şuan kafam allak bullak olmuş durumda.
Alacağımız araç Ayda 600 ila 700 km yol yapacak,
Bağaja bebeğin arabasını ve eşyalarını koyduğumuz için HB bir araç düşünmüyoruz.
Lpg takıntım olmamakla birlikte Şirket aracı kullandığım için uzun yol yapacak aracımızda mevcut.
Bütçe olarak 70,000-75,000 TL ayırdım.
Araç devamlı olarak işe gitgel sırasında trafikte kullanılacak.
Otomatik vites olma şartımız var.
Seçenekleri genişlettikçe olay daha da karmaşık bir hal alıyor. Şu anda aklımdan geçen ve ihtiyacımıza hitap edecek araçlar olarak şunları düşündüm. Bu araçlardan kullanan ve fikir verebilecek arkadaşların ayrıntılı yorumlarını bekliyorum. Ayrıca yazdığım araçların şehir içi tüketimlerini, modeli ve yıllarınıda yanlarına yazacağım. Şuandada Jetta Kullandığımız için segment olarak bir üst araçlara yoğunlamış durumdayım. Jetta bana Seçeneklerin sonuna doğru hitap etmekte.
Herkese şimdiden teşekkürler.

VW Passat 2011 2,0 Tdi 140 bg Comfortline veya Highline Eski kasa 8.7 Lt / 100 km - 5,5 Lt/ 100 Km
VW Passat 2011-2012 1,4 Tsi 122 bg Comfortline veya Highline 7,7Lt / 100 km- 5,5 Lt/ 100 Km
Mercedes C180 2010 1,6 Komp 156 Bg Facination veya Luxury 10,1 Lt/ 100 km 6,5Lt/100 km (Lpg Taktıracağım)
Bmw 3,20d 2008 Premium veya Comfort 177 bg 6,5Lt / 100km - 4,5 Lt /100 km
VW Jetta 1,4 Tsi 122 bg Comfortline veya Highline 7,7Lt / 100 km- 5,5 Lt / 100 Km
VW Jetta 1,6 Tdi 105 bg Comfortline veya Highline 5,7Lt /100 km - 3,9 Lt / 100 Km
Suv Honda CRV 2011 Exculusive 2,0 İ-Vtec 150bg 10,2 Lt/ 100 km- 6,5Lt /100 km (Lpg Taktıracağım)
öncelikle hayırlısı neyse o olsun;
70-75.000 tl vereceksen madem VW ve honda yı çıkar derim
tercihin mercedes-BMW olsun
bir C 180 hayranıyım fakat LPG taktırmak bana garip gelecek ben olsam o kadar para verip birde üstüne LPG taktırmam.
geçenlerde 520 d aldık 2008 model 100.000 tl ye kullanıyorum arasıra daha uygun fiyatada bulunabilir 2006 modellerini alabilirsin.
320d ye gelecek olursak 70-75 hem modelli alırsın hemde az km li uzun yıllar binersin bence mantıklı.
dikkatimi çeken şey BMW çok sert Mercedes ise eskisinede bindim süper konfor ve araç yolda akıyor hissi veriyor.
sonuç olarak mercedes farklı bir yeri var param olsun eski modelide olsa alır binerim tadı başka.
biraz ekonomidende den vurursak saydığın araçların içinde 320d sunroof otomatik olsun derim.

son yorumu okumadım hayırlı olsun kardeşim güle güle binin :D

Son düzenleme:
Hayırlısı olsun Engin Bey, yazdıklarınız dikkate alarak seçeneklerinizden Suv Honda CRV 2011 tercih ederdim.

Ama Alper Bey'in dediği gibi Skoda Octavia'yı bende tavsiye ederim. Ayrıca skoda superb' de inanılmaz bir araç.

Saygılar

Teşekkür ederim lakin böyle 8.5 yakmaya devam ederse değiştiririm. Malum şuan bir vw akımı var ikinci elde. Satıyorum demen yeterli oluyor. Jettayı ilana koydum telefon durmadı adam gelip gece kapora verdi enteresan bir piyasası var.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

valla passat 2014 tsi bmt dsg aldım şimdilik fena değil sadece bendeyken 7,3 hanımdayken 8,5 yakıyor :D

Ben hala Octavia da kaldım sevgili kardeşim... 7.5 bile çok ya.. o nası bir tüketim öyle... 1.2 belki ufak gelebilir Octavia ya ancak performans aramıyorsan fazlaca 1.2 yeter derim... tersi ise 1.4 DSG 10 numara olur... inan Leon u değiştirmeye karar verdiğim anda alacağım tek araç Octavia dır... Git bir incele derim şiddetle... :) Aracın hayırlı olsun bu arada...

Abi haklısında marka takıntım olusuyor skoda da seat olsa gözüm kapalı alırımda ne bilim skoda zor benim için. Toledodan çok umutluydum kasa küçük o nedenle alternatifim yok. Ah exeo nun dizeli olacaktiki :(

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geri
Üst Alt