Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

lutfen yardımcı olun arkadaslar

atay78

Kayıtlı Üye
uzun zamndır leon almayı dusunuyordum kısmetse bıtane fr buldum 2012 model 15bın km de 39500 bırakırsa alıcam sadece arabanın arka bagajı servısınde degısmıs boyatmak ıstememıs sahıbı butun belgeler elınde varmıs onlara bakıcam zaten aklıma takılan ıkı sey var
1.arabanın kaskosu nekadar yapılıyor(ılk defa kasko yaptırıcam )
2.sıgortası ne kadara yapılıyor

sigorta standart kaskoda her türlü değişken mesela ben yaş+plak+hasarsızlık sebebiyle 550 liraya full kasko yaptırdım geçenlerde bir arkadaş aynı arabaya 1600 liraya yaptırdı

arabayı babanın üzerine al kaskodan istifade edersin baya

kardeşim bence 3 -4 tl bin daha çıkar git sıfırını al :eek:key:

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Aynen öyle, fiyatlar sürücüye göre çok değişken. Yeni şoförseniz en yüksek fiyatlardan birini ödeyeceksiniz.

Ben şöyle bir ekleme yapayım. Artık zorunlu trafik sigortası fiyatları da şirketten şirkete değişiyor.
Her yılın başında bir rehber tarife açıklanıyor. Yani tavsiye edilen fiyat listesi gibi düşünün bunu.

Sigorta şirketlerinin bu fiyat üzerinde %10 aşağı, %20 yukarı oynama hakları mevcut. Yani örneğin A şirketi herhangi bir primi artırıyor ve 200 liradan sigortalıyor. B şirketi o primi biraz daha düşük tutuyor ve 175 liradan sigortalıyor. Sizin için o prim önemliyse (bilmem ne durumunda sigorta şirketinin karşılayacağı miktar) o zaman pahalı da olsa A şirketini tercih ediyorsunuz. Gibi...

Fr, 2012 model 15bın km de,39500 az değil mi..?

sigorta artık firmalara göre faklılık gösteriyor en son yaptırdığım 360tl bi önceki 220 idi. kaskoyuda 640a full we aksesuarlı olarak yaptırdım %60hasarsızlık indirimiyle beraber

kardeşim bence 3 -4 tl bin daha çıkar git sıfırını al :eek:key:

burak kardeş serkan abiye çok fena katılıyorum, uzun süre bineceksen git sıfırını al mutlaka, bize tabii ki özellikle serkan abiye çok dua edeceksin, niye dersen ben de kızdım birilerine gittim ikinci el aldım sonra can sıkıntısı işte.

eğer yanlış anlama benim gibi kılsan hiç için rahat etmez, ha arabam taş gibi o ayrı bi olay ama en ufak ikinci elde doğal olan bi yıpranma mesela döşemede ufak bi yırtık-ip kaçması, kaportadaki bir taş izi acayip rahatsız ediyo.

bi de ben bakımsız binemem, gittim trigeri değiştirdim, yedek anahtar yaptırdım hem de komple kilit sistemini değiştirerek, anahtarı kaybetmiş gibi gösterip kaskoya mal etmek de vicdanen rahatsız edeceği için cebimden karşıladım bu değişim masrafını ayrıca tamponları boyattım, yani masraf yapmadan binemezsin, aldım 33500 e bana maliyeti 36000 ı buldu. sıfır bi golf alsam 38000 ödeyecektim belki baz donanım olacaktı arabam ama olsun ilk sahibi olacaktım. hiç pişman değilim bi çok şey öğrendim ilk arabam olduğu için ama sana tavsiyem hele ki ödeyeceğin para sıfır fiyata çok yakın, o yüzden git sıfırını al, renk senin istediğin gibi olur döşeme istediğin gibi olur, bütün donanım senin tasarrufunda olur, herşeyi ilk kullanan sen olursun...

tabii seçim senin diyecem ama senin kararını o araçtan yana kullanman bilmiyorum ama çok rahatsız etti beni...

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Arka da Başka Degişen varmı yoksa çok iyi varsa sıkıntı

oncelıkle hepınıze cok tesekkur edrım arkadaslar aracta baska degısen boyanan kaza yok bende sıfır almak ısterdım ama arada 4.500tl oynuyor bırde bu aracta sonrouf var sıfır alsam onuda ekletsem 5.500-6bın lıra fark edıyor bırde sıfır alıp satmaya kalktıgımda en kotu ıhtımal 3bınlıra zarar edıcem ama bu aracta sıkıntı yoksa bu fıyattan alırsan en kotu ıhtımal kaza yapmaszsam sıkıntı yasamazsam aynı fıyata yada bınlıra zararına satrım dıye dusunuyorum onun ıcın sıfıra yakın ıkıncı el dusunuyorum benım ılk arabam olucak ıkı yıllık bır soforlugum var daha dogrusu ehlıyetım ıkı yıllık dıyelım renk seker beyazı bu arada yarın araca bakmaya gıdıcem bakıcam pazarlıgımı yapıcam bayramdan sonrada servısıne sokmayı dusunuyorum aracı sızce arkadaslar yetkılı seat servısıne soksam motorun yuzdelık olarak durumunu kaportada sorun varmı bırde arabada sıkıntı varmı yokmu hepsını cıkartırlar mı

Geri
Üst Alt