Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lpg'den Benzine geçiyor !

Anqela

Kayıtlı Üye
Herkeze merhaba,
2004 seat toledo aracimin sarj dinamosunun bilyasi degisti ve termostatida degistirdik bu islemlerle alakasi varmi bilmiyorum ama bunlardan sonra aracla seyir halinde lpg de giderken kendiliginden benzine geciyor. Basina gelen varsa yardim ve çözum onerilerinizi bekliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

dizelden önce yıllarca lpg kullandım.muhtemelen lpg tankının şamandırasında sorun vardır. gazı bitti gibi algılayıp benzine geçiyor olabilir..

Herkeze merhaba,
2004 seat toledo aracimin sarj dinamosunun bilyasi degisti ve termostatida degistirdik bu islemlerle alakasi varmi bilmiyorum ama bunlardan sonra aracla seyir halinde lpg de giderken kendiliginden benzine geciyor. Basina gelen varsa yardim ve çözum onerilerinizi bekliyorum

LPG beynini ve ayarını kontrol ettirin.

termostatla ilgili sıkıntı olabilir hocam. sıfır malzeme de bozuk çıkabilir. doğru göstermediği takdirde motoru soğukmuş gibi görüp benzine geçirebilir. araç göstergesinde hararet kararsızlık gösteriyor mu ? yani inip çıkmalar gibi ? yine de hem termostatı hem de lpg cpu ayarlarını kontrol ettirmenizde yarar var.

termostatla ilgili sıkıntı olabilir hocam. sıfır malzeme de bozuk çıkabilir. doğru göstermediği takdirde motoru soğukmuş gibi görüp benzine geçirebilir. araç göstergesinde hararet kararsızlık gösteriyor mu ? yani inip çıkmalar gibi ? yine de hem termostatı hem de lpg cpu ayarlarını kontrol ettirmenizde yarar var.

Hararette problem yok 90a sabitleniyor kalorifer isitmasida oldukca iyi , lpg pc ye baglayip baktik ondada problem cikmadi gaz aldigim firmayida degistirip denedim yine ayni. Mekanik ekipmanlara el atmak gerekecek galiba

dizelden önce yıllarca lpg kullandım.muhtemelen lpg tankının şamandırasında sorun vardır. gazı bitti gibi algılayıp benzine geçiyor olabilir..

Evet mantikli geldi dediginiz, durduk yere bir dis etken olmadan bozulduysa olabilir yarin bi kontrol edeyim

Geri
Üst Alt