Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lpg yakit tuketimi çom fazla

Elif2014

Kayıtlı Üye
2006 leon 97 km yaptim 53.5 tl lik gaz aldim gaz 3.29 tl den sizce çok degilmi

Şehir içi tüketim mi bu değer ? Kullaniminiz nasıl sakin mi sert mi kullaniyorsunuz

Aracınızın lpg bakımı yapıldımı

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynı durumdan müzdaribim. Kafaya taktım bu yakıt işini. Bugün bujileri değiştirdim. Yarın boğaz kelebeğini temizleyecem ve sıra ile lambda sensor temizliği, hava akış metre temizliği v.s tüm tavsiyelere uyarak azaltacam bu yakıtı. 32 lt lpg ile 170 km yol yapmak zoruma gidiyor

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
LPG aldığınız petrolede dikkat etmek lazim, geçen malatyada petrol ofisinden aldım uzun yola çıktım 14 litre LPG ile 168 km gittim ortalama hizim 100 dü, daha sonra Mersin'de bp'den aldım 21 litre LPG ile 350 km yol gittim ortalama hızım bunda da 90-95 arasıydı. Ha ortalama hız 120 yi çıkınca yakıt tüketimi artıyor bende benim motor gücü 1.4 85 beygir 138nm tork var, 120 km'de devir saati 3binin üzerinde olunca yakıt baya artıyor bende

Oha diyorum 1.6 stylance var bende 3 defa yakıt aldım 230 liralık yakıtla şuan 850 km hala yakıt var bir ay önce 1000 liralık bir ağır bakım temizlik yaptırdım

Geri
Üst Alt