Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lpg yakıt tüketimi

Xclusive197

Kayıtlı Üye
Herkese iyi forumlar.Abilerim kardeşlerim aracım 2014 ibiza 1.4 atmosferik motor km:39 bin
Aracımda lpg var 50 tl ile 160 km anca yapıyor.Fakat arkadaşım 50 tl ile 250 km yapıyor şehir içi.Onun aracıda 2014 ibiza 1.4 atmosferik kmside 82 bin
Benim lpg lovato onun ki atiker.Şimdi benim sorum ben neden bu kadar az km yapıyorum lpg filtresini yeni değiştirdim hortumlarıda kontrol ettirdim bi sıkıntı yok.Yağ bakımı desen onuda yaptırdım sürüşten sürüşe değişir desek arabayı zorlayan sıkarak süren bi insan değilim.Sizce sıkıntı nedir ?

Aracınızın teknik verisine Gore benzinde şehir içi 8 lt olarak gözüküyor. Ki LPG de en az 9 lt yakarsınız.
LPG fiyatı 3.39 dan hesaplarsak 9x3.39 =30.51 yapar. 100 km değeri. 150km ise 45 TL olur. Sanki sizin değer normal ama arkadaşınızın değerleri fabrika vergisinden daha düşük. Bence onda bir sıkıntı var.
Ben sadece teknik veriye Gore konuşuyorum. Aynı aracı kullananlar cvp verecektir.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Aracınızın teknik verisine Gore benzinde şehir içi 8 lt olarak gözüküyor. Ki LPG de en az 9 lt yakarsınız.
LPG fiyatı 3.39 dan hesaplarsak 9x3.39 =30.51 yapar. 100 km değeri. 150km ise 45 TL olur. Sanki sizin değer normal ama arkadaşınızın değerleri fabrika vergisinden daha düşük. Bence onda bir sıkıntı var.
Ben sadece teknik veriye Gore konuşuyorum. Aynı aracı kullananlar cvp verecektir.

Cevap için teşekkür ederim.Bakalım kullanan arkadaşlar ne diyecek ona göre lpgciye durumu izah edeceğim

fabrika verileri ne diyorsa en az 1,5-2lt daha ekleyin ort. tüketime.

akaryakıt fiyatları değişken olduğu için krş hesabı yapmak çok mantıklı değil..

en basit, 80-85 liraya doldurduğum depoyu en son aşağıdaki şekilde doldurdum.

bu duruma göre yakıtım epey arttı derim. ama litre bazında aşağı yukarı hep aynıdır.

g9v5p0.jpg

Aynı motor ile Ankara da şehir içi 20 LT lpg ile tam 201 km yol gidebildim, 60 TL ile 200 km yani.
Yakıt hesaplamalarını LT üzerinden yapmakta fayda var aslında geçen sene 1.99 dan aldığım gaz şu an 3 lira.

29-30 litre civarında depom doluyor.
2.85 civarlarında gazı alıyorum. Ne yazık ki bu da artık 85 lira civarlarını buluyor.
Toplamda çok sıkışık trafik olmadığı sürece 350-370 civarı gidebiliyorum...
Düldül 2012 doğumlu. Şu an 141 bini birazcık geçti hala daha MaşaAllah'ı var.

Lpgciye götürdüm oda litre bazında ve güncel fiyatlarda normal diyor 50 tl ile 250 km diyen yalan söyler dedi

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt