Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lpg ve dizel arasindaki fiyat farki nedir?

LEON COPA

Kayıtlı Üye
1.2 LEON STYLE icin lpg deposu kac tl ye takiliyor depo kac litre bir depo kac tl ye doluyor bir dpoyla kac km yol yapiliyor dizel 1.6 LEON STYLE ile 1.2 LEON STYLE arasindaki YAKIT FIYAT farki nedir?

Soruda tuhaflık mı var? Afalladım valla... İşin tuhafı anlamadım da... saat... çok geç olmuşşş; yatma zamanı. :D

Dostum soruyu bi toparla, yazmak istedim ama karmakarışık olmuş:)

vallaha fiyat farkını bilemem ama dert farkı olur..

lpg sürekli kafa ağrıtır, lpg ustası topu vwciye atar, vwci lpg ustasına..sonra top taca çıkar...çünkü araba fabrikadan benzin tüketen bir araba olarak çıkmıştır..boğaz kelebeği enjektör benzine geçmiyor gaz yemniyor uğraşırsın..

dizelde turbo felan arza yaptımı cep yakar ama kafan rahat olur..heralde yakıtlarıda yakındır birbirine

muhterem şehir dışında 5-5,5 litreyle gidiyorum şehir içi karmada 7 litreyi çok nadir görüyorum benzinde benzin 4,24 lira burda
tsi motorlara tüp kaça takılıyor bilmiyorum ama 2000/3000 civarı birşeydir burda ruhsata işletmek muayene vs. baya bir iş birde tsi motorlar için daha pek kullanım yaygın değil sizin oralarda kaça takıyorlar tsi motorlara lpg kitini

1,6 ile yakıt farkını lt bazında 1.6 kullanan arkadaşlar yazarlar

aracın eğer garanti de ise lpg taktırmayı aklının ucundan bile geçirme ufacık bi arızada doğuş aracını garantiden çıkarır bana yaptığı gibi komple motor u kendi cebimden ödedim turbo araçlara lpg sistemi 2, küsür bin tl ye takılmakta randıman alınırmı bilmem fakat 1,2tsi leon 8,000-10,000 km sonrasında şehir içinde 6-8 lt arası yakar buda 30kr. tekabul eder tabii çok dur kalk olursa 35kr. olur buda çok değil bence ama yinede seçim senin bence bi araca gaz takıyorsan o araç yılda en az 20,000km. yol yapmalıki gaz taktırmanın anlamı olsun gaz benzinin arasında %30 fark yani kar vardır motorun ömrünü %10 kısaltır gaz ama turbo araçlarda randıman alınıyormu bilmiyorum forumları araştırmanı öneririm ama aracın garantide ise sakın takma derim benim ağzım yandı 13,000tl masraf çıktı arabamda!!!!

muhterem şehir dışında 5-5,5 litreyle gidiyorum şehir içi karmada 7 litreyi çok nadir görüyorum benzinde benzin 4,24 lira burda
tsi motorlara tüp kaça takılıyor bilmiyorum ama 2000/3000 civarı birşeydir burda ruhsata işletmek muayene vs. baya bir iş birde tsi motorlar için daha pek kullanım yaygın değil sizin oralarda kaça takıyorlar tsi motorlara lpg kitini

1,6 ile yakıt farkını lt bazında 1.6 kullanan arkadaşlar yazarlar
benim araç normalde ilk 8,000km de şehir içinde 10-14lt arası yakıyor gazla 35kr. 8,000km. den onra 8-10lt arasına düşmüştü gazlada 30kr. du 1,2tsi ben olsam gaz takmam onun yerine kredi kartı kampanyalarını kovala %12ye varan indirime denk düşüyo tabii kartın varsa al 4tane 100 tl lik 50tl bedava olsun !!!

Yekta abi avrupa ulkelerinde on sene once falan takiyorlarmis ama burada yaygin degil on binde bir ama istersen sonradan takmiyorlar artik fabrika cikisi takiyorlar istersen

Geri
Üst Alt